اعتراض انجمن حفاظت از محیط زیست کاریستوس یونان به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ محیط زیست کاریستوس نباید بهای سنگین گزینه های سیاسی دولت یونان را پرداخت کند/ نفتکش باید فورا بندر کاریستوس را ترک‌ کند سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری
تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر از حجم 615 هزارتن گذشت
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری حدود 615 هزار تن کالا در این بندر و جابجایی حدود 12هزار و 752 نفر مسافر در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "قاسم عسکری نسب" با تشریح گزارش عملکرد چهارماهه این بندر طی سال 93 که با عنوان " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی" نامگذاری شده، اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تا ابتدای مردادماه، میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر با 9 درصد افزایش به بیش از 615 هزار و 15 تن کالا رسید.

وی ادامه داد: طی این مدت، بیش از 356 هزار و 904 تن کالاهای نفتی و غیر نفتی، با افزایش 20درصدی از طریق این بندر صادر شده است.

معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی کالاهای صادراتی از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند بوده است.

 عسکری نسب خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 61 هزار و 413 تن کالا به این بندر وارد شده که 5 درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

به گفته وی، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

این مقام مسوول، بندر شهید باهنر را از پایانه های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیت منطقه برای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق دانست و از ترانزیت 49 هزار و 964 خودرو از طریق این بندر طی چهارماهه نخست امسال خبر داد.

 وی اضافه کرد: طی مدت یادشده، یکهزار و420 تردد شناور در این بندر ثبت شده که در این بخش شاهد رشد دو برابری ترددها نسبت به سال گذشته هستیم.

عسکری نسب گفت: بندر شهید باهنر با برخورداری از سالن مسافری بین المللی استاندارد علاوه بر میزبانی از کشتی های کلاس کروز، سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بین المللی است؛ به طوری که سفرهای دریایی خارجی به صورت سه روز در هفته از طریق این بندر انجام می شود.

 معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر افزود: از ابتدای سال جاری تا ابتدای مردادماه، یک میلیون و 90 هزار مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی که تحت مدیریت این اداره است، جابجا شده اند.

عسکری نسب با اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز به ثبت گفت: جابجایی بیش از 12هزار و 752 مسافر در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال جاری به ثبت رسید.

 به گفته وی، برخورداری از 12 پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال-جنوب از طریق شبکه‌ بین‌المللی جاده‌ای، آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، بندر شهید باهنر را به یک پایگاه تجاری راهبردی و مهم در منطقه تبدیل کرده است.

معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان پیش‌بینی کرد؛ با برنامه ریزی های صورت گرفته میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر تا پایان سال به دو ونیم میلیون تن برسد.

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۳۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۴۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید