سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
یکی از زیرساخت های افزایش رقابت پذیری بنادر ،دسترسی به راه آهن
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، یکی از زیرساخت های افزایش رقابت پذیری بنادر تجاری را، دسترسی به راه آهن عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی، محمد راستاد در این باره گفت: حمل و نقل چند وجهی کمک شایانی به رشد میزان فعالیت بنادر می کند که خط ریلی از اهمیت بالایی در این زمینه برخوردار است.

راستاد درادامه افزود: درصورت اتصال بندر بوشهر به خط ریلی میزان قابل توجهی از کالاهای ورودی و خروجی این بندر از طریق خط آهن تسهیل خواهد شد.

 وی اظهار داشت: برای فعالیت های تخلیه و بارگیری مواد فله مایع در مجتمع بندری نگین سالانه شش میلیون تن پیش بینی شده است که دستیابی به این میزان تنها با ایجاد دسترسی خط آهن امکان پذیر خواهد بود.

 راستاد با بیان اینکه راه آهن نقش بسزایی در پویایی بندر بوشهر دارد افزود: در چهار ماه نخست امسال میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر با رشد 22 درصدی نسبت به مدت مشابه یک میلیون و 800 هزار تن رسید.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآورشد:در مدت یادشده تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر بوشهر به میزان 78هزار تی ای یو شاهد رشد بی سابقه 82درصدی هستیم.

راستاد خاطر نشان کرد: در بندر گناوه نیز با میزان تخلیه و بارگیری به ترتیب 21هزار تن کالا و رشد 85درصد و 940 تی ای یو کالای کانتینری با رشد 119 درصد نسبت به مدت مشابه رونق فعالیت این بندر را نشان می دهد.

وی افزود:در جزیره خارک نیز در این مدت 20 میلیون و 183هزار تن تخلیه و بارگیری کالا با 61درصد رشد و دربندر عسلویه نیز 8میلیون و 276 تن تخلیه و بارگیری 13درصد کاهش نشان می دهد.

 محمد راستاد در پایان اضافه کرد: این درحالی است که تخلیه و بارگیری کالای کانتینری نیز در این مدت 65 هزار تی ای یو ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه 78درصد رشد دارد.

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۳۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۵۶۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید