سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان
برگزاری کارگاه اشنایی با روش ها و تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی در بندرانزلی

به گزارش روابط عمومی ؛کارگاه آشنایی با روش ها و تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی به منظور آشنایی هر چه بیشتر کارشناسان بخش های مختلف شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در آیین افتتاحیه این کارگاه یکروزه با اشاره به اینکه هر سازمانی ماموریت تعریف شده خود را دارد گفت : اگر چه هر یک از سازمانها با توجه به نوع ماموریت و برنامه ریزی کلان ، راهبرد خاص خود را تدوين می کند اما بسیار خوب است تا سازمان های مختلف که سرفصل های مشترکی دارند با آگاهی و ارتباط بیشتر از مسیر تجمیع و هم افزایی با یکدیگر همگام شوند .

مهندس کوهساری با ارائه گزارش از فعالیت های انجام گرفته در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان افزود : شاید بهتر باشد بجای آنکه گیلان را استانی صرفاً کشاورزی یا صنعتی بدانیم ، بواسطه گستره خط ساحلی اش آن را دریا محور تلقی کنیم .

وی تصریح کرد : دریا محور بودن تعبیری جامع است که در دل خود شیلات ، محیط زیست ، کشاورزی ، صنعت ، تولید و تجارت را دارد .

مهندس کوهساری افزود : بر این اساس اگر می خواهیم از این ظرفیت بهره مند شویم باید ، دریا را بعنوان بستر و ظرفیتی در اختیار دریا بیم .

وی گفت : اهتمام اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تبعیت از سازمان بنادر و دریانوردی کشور تامین امنیت و ایمنی بندر گاه ههای گیلان با مجهز نمودن به روز آمدترین تجهیزات اعم از ابزارهای مقابله با آلودگی نفتی ، جستجو و نجات دریایی و نظایر آن را مطابق با دستور کار کنوانسیون های بین المللی است .

مهندس کوهساری در خاتمه تاکید کرد : درست است که در خزر ملزم به رعایت مفاد کنوانسیون های بین المللی که بر دریا های آزاد دلالت دارد نیستیم ، ولی شرایط خاص و اهمیت فزاینده آن در معیشت پایدار هر پنج کشور منطقه می طلبد تا برای حفاظت و ایمنی آن همگی متعهد و مسئول باشیم .

در این کارگاه ناصر توتچی کارشناس مبارزه با آلودگی محیط زیست دریایی بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز بعنوان سخنران و تسهیلگر کارگاه نخست به معرفی مزایا و مشکلات و چالش های مبتلا به دریای خزر پرداخت .

وی با اشاره ای گذار بر 23 کنوانسیون بین المللی که دولت جمهوری اسلامی ایران به آن پیوسته است به شرح کنوانسیون های آمادگی ، مقابله و همکاری در برابر آلودگی های نفتی ( OPRC ) پرداخت .

وی خاطر نشان کرد : هدف از این کنوانسیون اقدام سریع و موثر در صورت بروز سوانح نفتی است .

کارشناس مبارزه با آلودگی محیط زیست بنادر و دریانوردی استان گیلان تصریح کرد :

سازمان بنادر و دریانوردی مرجع ملی مقابله با آلودگی نفتی است لذا ، از صنایع دریایی اعم از دفاعی ، کشتی سازی خواسته ایم که خود را ملزم به رعایت چارچوب طرح مبارزه با آلودگی نفتی بدانند .

در ادامه حاظران در کارگاه از نزدیک از تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی شامل ، بوم جاذب ، بوم مهار ، انواع اسکیمر و سایر تجهیزات بازدید و با نوع کاربرد هر کدام آشنا شدند .

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۵۸۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید