افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
طی مراسمی از یک دهه فعالیت پر ثمر مهندس کوهساری قدردانی شد
طی مراسمی با حضور دکتر جهاندیده عضو محترم هیأت عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی ، بخشی مشاور مدیرعامل ومدیرکل حوزه مدیرعامل ،روابط عمومی وارزیابی عملکرد ، دکتر کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان ، فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مدیران استان و شهرستان و فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای شهر ، مهندس سید علی نعیمی بعنوان مدیر کل جدید بنادرو دریانوردی استان گیلان معرفی و از زحمات بیش از یک دهه مهندس کوهساری تقدیر بعمل آمد .

به گزارش روابط عمومی ؛در این مراسم ابتدا مهندس کوهساری ضمن بیان تاریخچه ای از عملکرد بندرانزلی به بیان عملکرد خود در دوران مدیریت خود پرداخت و افزود : در هر سازمانی ابتدا باید به منابع انسانی توجه کرد و در سایه توجه به منابع انسانی از دیگر منابع از جمله مالی نیز باید استفاده نمود .

وی افزود : منابع مالی همیشه بوده و هست ، اما باید تفکر درست برای اجرای برنامه ها و رسیدن به هدف داشت و بنده در طول مدیریتم سعی کردم از همه تفکرات و استعدادهای منابع انسانی به درستی استفاده کنم تا بتوانیم در راستای اهداف سازمان بنادر و دریانوردی بندرانزلی را به جایگاه اصلی اش برسانیم .

مهندس کوهساری همچنین افزود : بندرانزلی قبلاً یک بندر سنتی بود اما امروز شما شاهد یک بندر سیستمی و مجهز و بنده و همکارانم توانستیم با تفکر و داشتن برنامه بندرانزلی را بعنوان یک بندر استاندارد معرفی کنیم .

وی بیان کرد : حوضچه بندرانزلی یک حوضچه ای امن نبود و در زمان طوفان مجبور می شدیم تا کشتی ها را تا پاسی از شب از اسکله ها جداکرده و به دریا ببریم و بلاردها در اسکله ها از جا کنده می شدند ، اما امروزه با احداث موج شکنهای جدید حوضچه بندرانزلی تبدیل به یک حوضچه امن شده که حتی می توانیم کشتی بدون طناب به اسکله ببندیم که این فعالیتها در تاریخ بندرانزلی بی نظیر بوده است و این در سایه تلاش همه همکاران بنده بوده است .

مهندس کوهساری سپس به کاهش سرویس تایم کشتیها از 2/5 روز به 2/1 روز ، افزایش حوضچه از 40 هکتار به 120 هکتار و ایجاد پناهگاه امن برای کشتیها ، افزایش 30 هکتار محوطه های بندری به 120 هکتار ساختار انبارهای مسقف جدید ، خرید اراضی از سازمانهای مختلف ، 52 هکتار استحصال از دریا اشاره نمود و افزود : اسکله های موجود برای پهلودهی کشتی های 5 تا 6 هزارتنی می باشد اما با ساخت اسکله های جدید کشتی تجاری 12 هزار تنی و سوختی 20 هزار تنی می توانند در بندرانزلی پهلو بگیرند و این نمونه ای از عملکرد این اداره کل در زمان مدیریت بنده می باشد و کسانی که اطلاعات بندری و دریایی دارند می توانند دریابند که چه اقدامات بزرگی در بندرانزلی اتفاق افتاده است .

وی سپس به افزایش توان تخلیه و بارگیری بندر از 2200 تن در سال به 5/4 میلیون تن واقعی و 7 میلیون تن اسمی در سال اشاره نمود و اظهار داشت : با تلاش همکاران خود در این اداره کل توانستیم شش میلیون و هشتصد هزار تن کالا را در بندرانزلی تخلیه و بارگیری نماییم و در واقع به ظرفیت اسمی دست یابیم و با گروه کاری و استراتژی که در این بندر ایجاد کردیم می توانیم در ماه یک میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری نماییم و تنها بندری هستیم که کلیه تجهیزات آن را به بخش خصوصی واگذار نموده ایم .

مهندس کوهساری در پایان از همه مدیران ارشد سازمان بنادر و حمایتهایشان در طول مدیریت خود قدردانی نمود و همچنین از کارکنان این اداره کل نیز به خاطر تلاش و همکاری شان تقدیر نمود .

در ادامه این مراسم دکتر کریمی معاون توسعه مدیریت منابع و منابع انسانی استانداری گیلان نیز گفت : امروز آنچه برای تسریع در روند توسعه پایدار به آن نیازمندیم مدیریت جهادی است .

وی یاد آور شد : خدمت بی منت ، مشارکت ، خود کنترلی ، تلاش مضاعف و همدلی توأم با احترام و تعامل از خصوصیات ارزنده یک مدیر در نظام اسلامی است .

وی افزود : آنچه امروز در اداره کل بنادرو دریانوردی استان گیلان شاهدیم محصول بیش از یک دهه تلاش مدیریت و کارکنان این نهاد است . وی روند رو به توسعه بندرانزلی و جایگاه آن در عرصه تجارت بین المللی را مرهون تلاش و همدلی تمامی پرسنل این اداره کل عنوان کرد و گفت : انتظار می رود در دوره تصدی مدیر کل جدید نیز این روند بیش از پیش ادامه داشته باشد .

معاون محترم امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی کشور نیز اظهار داشت : بندرانزلی یک ظرفیت طلایی برای اقتصاد کشور است و در کریدور شمال ـ جنوب نقش این بندر حیاتی است .

دکتر جهاندیده تاکید کرد : پیشرفت متوازن ، حمل و نقل متوازن را می طلبد وی افزود : از مجموع پنج هزار و 800 کیلومتر سواحل ایران اسلامی ، یکهزار کیلومتر آن متعلق به شمال کشور است که یقیناً فرصتی در خور اعتنا برای اعتلای اقتصاد دریا محور است .

عضو محترم هیأت عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی تصریح کرد : اقتصاد دریا محور در روزگار کنونی مجالی برای دست یابی به اشتغال پایدار و خروج از رکود است .

دکتر جهاندیده افزود : بنادر به جهت ارتباط بین المللی موقعیتی فرا ملی دارند و امیدواریم بنادر ما به جایگاه شایسته و بایسته خود در استاندارد جهانی برسند .

وی در بخشی از سخنان خود با تقدیر از بیش از یک دهه فعالیت و زحمات مهندس کوهساری در بندرانزلی گفت : سازمان بنادر و دریانوردی یک سازمان ملی و حاکمیتی است و تک تک مدیران ادارات کل ، به تمام کشور تعلق دارند لذا سازمان مرکزی از تجارب مهندس کوهساری بهره خواهد برد .

دکتر جهاندیده همچنین مهندس سید علی نعیمی را مدیری با انگیزه و تعلق گرا خواند و ابراز امیدواری کرد وی بتواند در ارتقاء مستمر موقعیت بندرانزلی مثمر ثمر باشد .

مهندس سید علی نعیمی نیز ضمن تقدیر از زحمات مهندس کوهساری از بندرانزلی بعنوان یکی از قدیمی ترین و سرآمد ترین بنادر حاشیه دریای خزر یاد کرد و اظهار امیدواری نمود که بتواند در کنار همدلی و همکاری همکاران خود رشد و طرح و توسعه بندرانزلی را همچنان ادامه داده و جایگاه بندرانزلی را بعنوان بندر شماره یک در بین بنادر حاشیه دریای خزر حفظ و ارتقاء دهد .

شایان ذکر است حاضرین در این مراسم جهت قدردانی از زحمات مهندس کوهساری وی را به شدت مورد تشویق قراردادند و یک نفر به نیابت از دیگر همکاران پیام تقدیر و تشکر از وی را قرائت نمود .

در پایان مراسم معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی با اهداء لوح سپاس از سوی مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از مهندس کوهساری تقدیر و حکم انتصاب مهندس سید علی نعیمی به عنوان مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به نیابت از مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی را قرائت و ابلاغ نمود .

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶
کد خبر : ۲۹,۸۱۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید