حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت/ به ۴دلیل منع تردد کشتی های تحت پرچم ایران برخلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر صدور دستور رسیدگی حقوقی دبیرکل آیمو در پاسخ به اعتراض مدیرعامل سازمان بنادر در خصوص تهدیدات دریانوردی آمریکا/ راستاد: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ تهدیدات آمریکا خلاف موازین صنفی، تجاری و حقوق بین الملل است / قدردانی دبیرکل آیمو از اقدامات سازمان بنادر ایران در دوران شیوع کرونا تولید سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور/ تطبیق ناوگان تجاری دریایی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد/ افزایش ظرفیت تولید و امکان تأمین سوخت برای متقاضیان خارجی ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین
از زحمات بیش از یک دهه مهندس فرهاد کوهساری تقدیر بعمل آمد
طی مراسمی با حضور دکتر علی جهاندیده عضو هیأت عامل سازمان و معاون امور بندری و مناطق ویژه و مهندس حمزه علی بخشی مدیرکل دفتر حوزه مدیر عامل سازمان بنادر ودریانوردی ، دکتر کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان ، فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مدیران استان و شهرستان و فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای شهر ، مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان گیلان معرفی و از زحمات بیش از یک دهه مهندس کوهساری تقدیر بعمل آمد .

با معرفی مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان گیلان

از زحمات بیش از یک دهه مهندس فرهاد کوهساری تقدیر بعمل آمد


طی مراسمی با حضور دکتر علی جهاندیده عضو هیأت عامل سازمان و معاون امور بندری و مناطق ویژه و مهندس حمزه علی بخشی مدیرکل دفتر حوزه مدیر عامل سازمان بنادر ودریانوردی ، دکتر کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان ، فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مدیران استان و شهرستان و فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای شهر ، مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان گیلان معرفی و از زحمات بیش از یک دهه مهندس کوهساری تقدیر بعمل آمد .

به گزارش روابط عمومی صندوق ، در این مراسم ابتدا مهندس کوهساری ضمن بیان تاریخچه ای از بندرانزلی به بیان عملکرد خود در دوران مدیریت اش پرداخت و گفت : در هر سازمانی ابتدا باید به منابع انسانی توجه کرد و در سایه توجه به منابع انسانی از دیگر منابع از جمله مالی نیز باید استفاده نمود .

وی افزود : منابع مالی همیشه بوده و هست ، اما باید تفکر درست برای اجرای برنامه ها و رسیدن به اهداف داشت و بنده در طول مدیریت ام سعی کردم از استعدادهای انسانی به درستی استفاده کنم تا بتوانیم در راستای اهداف سازمان بنادر و دریانوردی بندرانزلی را به جایگاه اصلی اش برسانیم .

مهندس کوهساری همچنین گفت : بندرانزلی قبلاً یک بندر سنتی بود اما امروز شما شاهد یک بندر سیستمی و مجهز هستید ، بنده و همکارانم توانستیم با تفکر و داشتن برنامه بندرانزلی را بعنوان یک بندر استاندارد معرفی کنیم .

وی بیان کرد : حوضچه بندرانزلی یک حوضچه ای امن نبود و در زمان طوفان مجبور می شدیم تا کشتی ها را تا پاسی از شب از اسکله ها جداکرده و به دریا ببریم و بلاردها در اسکله ها از جا کنده می شدند ،  اما امروز با احداث موج شکن های جدید حوضچه بندرانزلی تبدیل به یک حوضچه امن شده که حتی می توانیم کشتی ها را بدون طناب به اسکله ببندیم که این فعالیتها در تاریخ بندرانزلی بی نظیر بوده است و این در سایه تلاش همه همکاران بنده بوده است .

مهندس کوهساری سپس به کاهش سرویس تایم کشتیها از5/2 روز به 1/2 روز ، افزایش حوضچه از 40 هکتار به 120 هکتار و ایجاد پناهگاه امن برای کشتیها ، افزایش محوطه های بندری از 30 به 120 هکتار ، ساختار انبارهای مسقف جدید ، خرید اراضی از سازمانهای مختلف ، 52 هکتار استحصال از دریا اشاره نمود و افزود : اسکله های موجود برای پهلودهی کشتی های 5 تا 6 هزارتنی می باشد اما با ساخت اسکله های جدید کشتی تجاری 12 هزار تنی و سوختی 20 هزار تنی می توانند در بندرانزلی پهلو بگیرند و این نمونه ای از عملکرد این اداره کل در زمان مدیریت بنده می باشد و کسانی که  اطلاعات بندری و دریایی دارند می توانند دریابند که چه اقدامات بزرگی در بندرانزلی اتفاق افتاده است .

وی سپس به افزایش توان تخلیه و بارگیری بندر از 2200 تن به 4/5 میلیون تن واقعی و 7 میلیون تن اسمی در سال اشاره نمود و اظهار داشت : با تلاش همکاران اداره کل توانستیم شش میلیون و هشتصد هزار تن کالا را در بندرانزلی تخلیه و بارگیری نماییم و در واقع به ظرفیت اسمی دست یابیم و با گروه کاری که در این بندر ایجاد کردیم می توانیم در ماه یک میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری نماییم و تنها بندری هستیم که کلیه تجهیزات آن را به بخش خصوصی واگذار نموده ایم .

مهندس کوهساری در پایان از همه مدیران ارشد سازمان بنادر و حمایت های شان در طول مدیریت خود قدردانی نمود و همچنین  از کارکنان این اداره کل نیز به خاطر تلاش و همکاری شان تقدیر بعمل آورد .

در ادامه این مراسم دکتر کریمی معاون توسعه مدیریت منابع و منابع انسانی استانداری گیلان نیز گفت : امروز آنچه برای تسریع در روند توسعه پایدار به آن نیازمندیم مدیریت جهادی است .

وی یاد آور شد : خدمت بی منت ، مشارکت ، خود کنترلی ، تلاش مضاعف و همدلی توأم با احترام و تعامل از خصوصیات ارزنده یک مدیر در نظام اسلامی است .

وی افزود : آنچه امروز در اداره کل بنادرو دریانوردی استان گیلان شاهدیم محصول بیش از یک دهه تلاش مدیریت و کارکنان این نهاد است . وی روند رو به توسعه بندرانزلی و جایگاه آن در عرصه تجارت بین المللی را مرهون تلاش و همدلی تمامی پرسنل این اداره کل عنوان کرد و گفت : انتظار می رود در دوره تصدی مدیر کل جدید نیز این روند بیش از پیش ادامه داشته باشد .

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی نیز اظهار داشت : بندرانزلی یک ظرفیت طلایی برای اقتصاد کشور است و در کریدور شمال ـ جنوب نقش این بندر حیاتی است .

دکتر علی جهاندیده تاکید کرد : پیشرفت متوازن ، حمل و نقل متوازن را می طلبد وی افزود : از مجموع پنج هزار و 800 کیلومتر سواحل ایران اسلامی ، یک هزار کیلومتر آن متعلق به شمال کشور است که یقیناً فرصتی در خور اعتنا برای اعتلای اقتصاد دریا محور است .

عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی تصریح کرد : اقتصاد دریا محور در روزگار کنونی مجالی برای دست یابی به اشتغال پایدار و خروج از رکود است .

دکتر جهاندیده افزود : بنادر به جهت ارتباط بین المللی موقعیتی فرا ملی دارند و امیدواریم بنادر ما به جایگاه شایسته و بایسته خود در استاندارد جهانی برسند .

وی در بخشی از سخنان خود با تقدیر از بیش از یک دهه فعالیت و زحمات مهندس کوهساری در بندرانزلی گفت : سازمان بنادر و دریانوردی یک سازمان ملی و حاکمیتی است و تک تک مدیران ادارات کل ، به تمام کشور تعلق دارند لذا سازمان مرکزی از تجارب مهندس کوهساری بهره خواهد برد .

دکتر جهاندیده همچنین مهندس سید علی نعیمی را مدیری با انگیزه و تعلق گرا خواند و ابراز امیدواری کرد وی بتواند در ارتقاء مستمر موقعیت بندرانزلی مثمر ثمر باشد .

مهندس سید علی نعیمی نیز ضمن تقدیر از زحمات مهندس کوهساری از بندرانزلی بعنوان یکی از قدیمی ترین و سرآمد ترین بنادر حاشیه دریای خزر یاد کرد و اظهار امیدواری نمود که بتواند در کنار همدلی همکاران خود رشد و توسعه بندرانزلی را همچنان ادامه داده و جایگاه بندرانزلی را بعنوان بندر شماره یک در بین بنادر حاشیه دریای خزر حفظ و ارتقاء دهد .

شایان ذکر است حاضرین در این مراسم جهت قدردانی از زحمات مهندس کوهساری وی را مورد تشویق قراردادند و یک نفر  از کارکنان به نیابت از دیگر همکاران پیام تقدیر و تشکر از وی را قرائت نمود .

در پایان مراسم معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادرو دریانوردی با اهداء لوح سپاس از سوی مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از مهندس کوهساری تقدیر بعمل آورد و حکم انتصاب مهندس سید علی نعیمی به عنوان  مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی استان گیلان را قرائت و ابلاغ نمود .

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۳:۰۳
روابط عمومی صندوق |
کد خبر : ۲۹,۸۱۳
کلیدواژه ها: Anzali Port 

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید