افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
انتصاب علی خدمتگزار به عنوان  مدیر جدید بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد
بنا به حکم مهندس سعیدنژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی علی خدمتگزاربه سمت مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی درابتدای این مراسم سید علی نعیمی که به تازگی به عنوان مدیرکل بنادر استان گیلان منصوب شده است ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی آیت ا...جباری نماینده فقید استان مازندران در خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان بهشهر ، طی سخنانی از همکاری و همدلی مسئولین سازمانی و استانی در پیشبرد اهداف تعریف شده برای بندر امیرآباد بعنوان بزرگترین بندر شمال کشور تقدیر کرد .

وی پرسنل محوری بندر امیرآباد را یکی از دلایل رشد و توسعه این بندر دانست و یادآور شد این پیشرفت ها حاصل حمایت های بی شائبه سازمان بنادر و دریانوردی در تجهیز این بندر و همچنین تعامل بسیار سازنده مقامات استان است . وی از رقابت بین بنادر کشور با عنوان رفاقت یاد کرد و از بنادر کشورهای همسایه بعنوان رقبای بنادر کشور نام برد .

در ادامه علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز ضمن تشکر از میهمانان بخاطر حضور در این مراسم پسندیده ، گفت : در واقع این مراسم تودیع و معارفه نیست ، بلکه مراسمی است برای تقدیر از خدمتگزاری که این سالها باعث رشد و شکوفایی منطقه بوده است و همچنین خیرمقدم به خدمتگزاری دیگر که سکان هدایت این مجموعه را بر عهده خواهد گرفت .

وی با اشاره به ظرفیت نهایی 20 میلیون تن تعریف شده برای بندر امیرآباد در فاز سوم ، گفت : در حال حاضر و با بهره گیری از فاز اول این مجموعه رکورد 4 میلیون تن عنلیات تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد داشته ایم و امیدوارم در سالی که مزین به نام " عزم ملی و مدیریت جهادی در فرهنگ و اقتصاد " است بتوانیم همچون گذشته گام های رو به توسعه خود را محکم و موثر برداریم . وی حرکت رو به جلو را مرهون ولایتمداری مدیران لایق و کارکنان مجموعه دانست .

وی با اشاره به اهمیت تکمیل راه بهشهر بندر امیرآباد و اتصال به راه جدید کریدور شمال – جنوب ، به مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان جناب آقای نوروزی نیز خیر مقدم گفت و برنامه های ایشان برای بهسازی راه های مواصلاتی استان علی الخصوص راه دسترسی بندر امیرآباد را از جمله اولویت های استان مازندران در زمینه راه و شهرسازی دانست . وی گفت برای دستیابی به توسعه پایدار باید راه های مواصلاتی را تقویت کنیم .

محمد تقی نورزاد فرماندار شهرستان بهشهر از دیگر مدعوین این مراسم بود که در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر علی الخصوص شهید هاشمی نژاد و همچنین سیدالعلمای مازندران حضرت آیت ا... جباری از خدمات و تعامل سازنده این بندر با مردم شریف بهشهر تقدیر کرد .

 لزوم تقویت بنادر برای رشد وتوسعه کشور

دکتر حق شناس عضو هیئت عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در ابتدای امر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید هاشمی نژاد و آیت الله جباری در باره این جلسه گفت : این جلسات برای ما حکم تودیع و معارفه ندارد . در حکم جابجایی همکاران است که کاملا برنامه ریزی شده و با هدف ارتقای همکاران سازمانی صورت می گیرد . این تغییرات برای ایجاد انگیزه و افزایش کارآیی و همچنین اثربخشی و بهره وری بیشتر از امکانات بالقوه انجام می شود . وی با اشاره به رشد بنادر کشور در سالهایی که بنا به تحریم های ناعادلانه از آنها بعنوان سالهای رکود یاد می شود ، گفت با بررسی میزان رشد در سال 93 ، ما شاهد صحت سخنان ریاست محترم جمهور در زمینه خروج از رکود کشور هستیم .

وی به برنامه های سازمان بنادر در خصوص تقویت بخش خصوصی با ایجاد تسهیلات ویژه در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت : با دستیابی به این برنامه ها در چشم انداز توسعه 1404 ، شاهد رشد بسیاری در زمینه دریایی و بندری خواهیم بود . لذا باید با ایجاد زیرساخت های لازم و تقویت بخش های خصوصی در زمینه های مرتبط با این امور باشیم .

وی با اشاره به سالهای تحریم گفت بنادر و دریانوردی در سال 92 که بعنوان یکی از سالهای سخت اقتصادی نام برده می شود در بخش تخلیه و بارگیری رشد دو برابر و در زمینه کانتینر رشد 6 برابری را به ثبت رسانده است . بنابر این لزوم تقویت بنادر برای رشد و توسعه کشور کاملا ضروری به نظر می رسد .

حق شناس در این خصوص از تسهیلات بسیار مناسب سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید و ساخت ناوگان تجاری استاندارد خبر داد که در افزایش ناوگان کشتی های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اشتغال و استفاده از نیروهای متخصص نیز سهم بسزایی خواهد داشت .

در ادامه و پس از قرائت حکم انتصاب علی خدمتگزار ، وی بعنوان مدیر بنادر امیرآباد در جایگاه سخنران قرار گرفت و ضمن خیر مقدم به مسئولین حاضر در این جلسه از حسن نظر مسئولان برای محول نمودن سکان هدایت این مجموعه بزرگ اقتصادی در شمال کشور تشکر نمود .

وی پتانسیل های بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را بسیار زیاد دانست و استفاده از کارگروه های مختلف تخصصی را از برنامه های خود برای اداره این بندر نسل سوم نام برد .

وی با اشاره به هدف اصلی همه ی خدمتگزاران این مرز و بوم که خدمت به مردم شریف است یادآور شد اگرچه سازمان نگاه ویژه ای به توسعه همه جانبه این بندر دارد ولی باید از بخش خصوصی نیز برای دستیابی به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر بهره گیری نماییم .

وی از مدیران قبلی این بندر تقدیر کرد و گفت امانتی که امروز به دست اینجانب سپرده شده است حاصل زحمات مدیران توانمندی است که در سالهای گذشته هر کدام برگ زرینی به افتخارات آن افزوده اند و امیدوارم اینجانب نیز بتوانم در طول مدت خدمت خود در این بندر گامی در جهت رشد و شکوفایی آن داشته باشم .

در پایان این مراسم با اهدای لوح از خدمات سید علی نعیمی در مدیریت بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد تقدیر شد .

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۳۰
مرکزروابط عمومی |
کد خبر : ۲۹,۸۶۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید