جذب سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی جهت احداث ترمینال ۲ و ۳ غلات در بندر/ بهره برداری از ۸۰ هزار مترمربع از انبارهای سرپوشیده در حال ساخت در بندر / افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری غلات از ۲۵۰ به ۶۰۰ تن بر ساعت/ کاهش توقف ناشی از جابجایی تجهیزات و معطلی شروع عملیات کشتی/ هیدروگرافی کانال خورموسی، اسکله ها، سکوها و حوضچه ها در دستور کار 50 اقدام سازمان بنادر برای مقابله با ویروس کرونا تا پایان نوروز 99/ ممنوعیت گردشگری و محدودیت سفرهای دریایی/ ضدعفونی کردن تمام تجهیزات بندری، شناورها و پایانه های تجاری و مسافری/ همکاری و تسریع در واردات اقلام بهداشتی/ اعلام آمار موجودی کالاهای بهداشتی و ضدعفونی کووید 19 به وزارت صمت همه بنادر ما مملو از کالا است/ کامیون ها در بنادر برای بارگیری کالاهای اساسی در صف هستند/ پروتکل های وزارت بهداشت در بنادر کشور اجرا می شود خروج روزانه 50 واگن و 30 هزار تن کالای اساسی از بندر امام(ره)/ تخلیه 53 درصد از محمولات کالای اساسی کشور در بندر امام(ره)/ تسریع در روند خروج کالاهای اساسی از بندر/ خروج روزانه 2 هزار دستگاه کامیون حامل کالای اساسی از بندر امام(ره) تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد مناسب است ارتقاء سطح کیفی کنترل و بازرسی از شناورهای تحت پرچم و خارجی/ مشخص کردن کشتی های تحت پرچم با ریسک بالا متردد در بنادر شمالی و جنوبی/ کاهش 30 درصدی نواقص شناورهای مسافری با انجام بازرسی های متمرکز امکان تخلیه مستقیم کشتی های حامل غلات به واگن قطار فراهم شد/ تخلیه بی وقفه کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی/ توسعه حمل و نقل چند وجهی؛ راهبرد بندر شهید رجایی در سال جهش تولید/ تا پایان فروردین ۵ کشتی گندم در بندر شهیدرجایی پهلو می گیرد جذب تمام درخواست ها و قراردادهای سرمایه گذاری برای بنادر چابهار/ احداث اسکله شناورهای مسافری و تفریحی بندر شهیدکلانتری چابهار/ افزایش ۲۰ درصدی صادرات و ترانزیت کالا در دستور کار افزایش ظرفیت اسمی بندر شهیدرجایی از ۱۱۴ به ۱۲۰ میلیون تن/ افزایش جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی از طریق انعقاد قراردادهای کانتینری و غیر کانتینری/ مقابله با ساخت و سازهای ساحلی غیرمجاز/ ارتقاء سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری افزایش 32 درصدی صادرات کالا از بنادر آبادان در سال 98/ خارج سازی 15 فروند موتور لنج متروکه و رها شده از بندر آبادان/ ارائه خدمات یدک کشی به شناورهای مستقر و متردد در بندر آبادان طی سال 99
جلسه مسئولین شهرستان بهشهر در بندر امیرآباد برگزار شد
روز چهارشنبه 14 آبان ، در جلسه صبحگاهی و با حضور حجت الاسلام جباری امام جمعه جدید شهرستان بهشهر و دکتر مقیمی نماینده محترم مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس و مهندس نورزاد فرماندار این شهرستان ، مسائل بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بررسی شد .

به گزارش روابط عمومی در این دیدار علی خدمتگزار مدیر بندر امیرآباد ضمن اشاره به واقعه ی عاشورا و تسلیت به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یارانش هدف از این جلسه را سرعت بخشیدن به روند رو به رشد بندر امیرآباد ذکر کرد .

وی با معرفی معاونین و روسای ادارات حاضر در این جلسه ، از افزایش اراضی بندر تا پایان سال جاری خبر داد . خدمتگزار به چند پروژه در حال اجرا  از جمله سه پست اسکله با طول 577 متر قابل افتتاح در سال 94 و رو- رو ریلی با طول 300 متر که تقریبا رو به اتمام است اشاره کرد و از تسریع در ساخت راه ارتباطی رستمکلا خبر داد . وی همچنین ضمن اشاره به توافق با گمرک برای افزایش ساعات تردد کامیون ها ، آماری از رشد میزان تخلیه و بارگیری در این بندر را ارائه کرد .

مدیر بندر امیرآباد همچنین با اشاره به  راه اندازی اتاق فکر بندر امیرآباد برای اولین بار در بین بنادر کشور ، از اولین جلسه این اتاق با مدیران سازمان  در تاریخ 27 ماه جاری خبر داد .

اصلاح و بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری ، اولویت استفاده از نیروهای بومی ، ایجاد تسهیلات برای سرمایه گذاران از دیگر موارد مطروحه توسط مدیر بندر بود .

در ادامه دکتر مقیمی عضو کمیسیون عمرانی و نماینده مردم شریف بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام عاشورای حسینی ، از زحمات صورت گرفته توسط مسئولین بندر وپیشرفت های به دست آمده در این منطقه تقدیر و تشکر کرد . وی همچنین طی سخنانی تسریع در ساخت جاده رستمکلا و استفاده بهینه از فرصت های ایجاد شده در این منطقه را خواستار شد .

مهندس نورزاد فرماندار شهرستان بهشهر نیز ضمن تشکر از آیت ا... جباری امام جمعه این شهرستان برای تشکیل این جلسه ، با اشاره به اهمیت راه اندازی هرچه سریعتر جاده دسترسی بندر امیرآباد گفت : تمام توان خود را برای همکاری در جهت تسریع در اتمام این پروژه بکار گرفته ایم و امیدواریم هر چه سریعتر شاهد بهره برداری از این جاده باشیم . وی همچنین از مدیران بندر امیرآباد خواست با توجه به آمار اشتغال در منطقه ،  استفاده از نیروهای بومی را مد نظر داشته باشند .

در ادامه آیت الله جباری امام جمعه شهرستان بهشهر نیز ضمن ارائه رهنمود ، عمران و آبادانی و ارتقا و پیشرفت هر سیستمی را در گرو ایمان به کار ، استفاده از فرصت ها ، تلاش ، اشتغال و اخلاص دانست و از مدیران خواست این چهارچوب ها را رعایت نمایند . این جلسه با بازدید میدانی از پروژه ها و تجهیزات  بندر پایان یافت .

گفتنی است بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر ، در سال 1409 با بهره گیری از 32 پست اسکله ، حجمی معادل 20 میلیون تن تخلیه و بارگیری در سال را در برنامه های خود خواهد داشت .

۱۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۹
روابط عمومی |
کد خبر : ۳۰,۴۲۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید