عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر معارفه شد رونق بنادر کشور با توسعه دریامحور محقق می شود/ تربیت جوانان متخصص در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی پیشرفت۹۰ درصدی عملیات لایروبی اسکله های بندر آبادان برگزاری موفق مانور همزمان مهار نشتی گاز آمونیاک و اطفائ حریق در بندر بوشهر کاربرد بویه ساخت داخل در حوضچه بندر شهید رجایی با موفقیت آزمایش شد/ طراحی و ساخت 101 فروند علائم کمک ناوبری بااتکا به توان داخلی قزاقستان خواستار افزایش همکاری ‌های بندری با ایران شد/ ایران می‌تواند هاب بزرگ ترانزیتی منطقه باشد/ امکان ترانزیت ۶ میلیون تن کالا به صورت ریلی به ایران دیدار مقامات بندری و ریلی قزاقستان با معاون بندری سازمان بنادر/ ایران هیچ محدودیتی در حوزه کانتینری ندارد/ ۲پیشنهاد ایران به هیات قزاق برای افزایش همکاری‌های بندری/ کاهش قابل توجه قیمت تمام شده ترانزیت از ایران برای قزاقستان چالش کمبود نیروی انسانی متخصص دریایی به راهکارهای اجرایی نیاز دارد/ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد قانون بورسیه برای رشته‌های دریایی و دریانوردی/ اشاعه فرهنگ دریایی از طریق رسانه‌ها و درج مطالب در کتاب‌‌های درسی
ایران فقط 15 درصد سهم حمل و نقل دریای خزر را در اختیار دارد.

سهم ایران در حمل و نقل دریایی با پرچم ملی در دریای خزر 15 درصد است که این میزان قابل توجه نیست.

«هادی حق شناس» نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی در نشست جمعی از مدیران شهرستان انزلی افزود: اقتصاد دریانوردی ایران در سال گذشته یک میلیارد دلار گردش مالی داشت که ارزآوری در این بخش می تواند معادل صادرات غیرنفتی کشور افزایش یابد. وی اظهار داشت : به رغم داشتن مرزهای دریایی در جنوب و شمال کشور،‌از این مرزهای آبی به درستی استفاده نمی شود.

وی تصریح کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر یکصد فروند کشتی تجاری در اختیار دارند که لازم است ما نیز در این بخش در دریای خزر سرمایه گذاری بیشتری کنیم.

نماینده انزلی افزود: با اجرا و تکمیل طرح جامع بنادر و کشتیرانی در بندر انزلی،‌ این مرکز اقتصادی،‌ در آینده هیچ رقیبی در دریای خزر نخواهد داشت.

حق شناس خواستار توجه بیشتر به صنعت کشتی سازی شد و گفت: صنایع دریایی شهید تمجیدی انزلی که در حال حاضر یدک کش می سازد در برنامه کاری سفر رئیس جمهوری به کشتی سازی تبدیل خواهد شد.

مدیر کل بنادر و کشتیرانی استان گیلان نیز در این مراسم گفت:‌90 درصد کالاهای جهان از طریق حمل ونقل دریایی انجام می شود و راه دریایی ایمن و ارزانترین راه حمل و نقل محسوب می شود.

«فرهاد منتصر کوهساری» افزود: چهار میلیون تن کالا در سال از بندر انزلی حمل و نقل می شود که بسیاری از این کالاها را می توان در منطقه تبدیل به فرآوری کرد تاارزانتر به دست مصرف کننده برسد.

وی تصریح کرد : صادرات کالا در 6 ماهه نخست امسال از بندرانزلی 38 درصد رشد نشان می دهد.

۱۲ مهر ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۳۱۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید