سلطان عمان فرمان اجرای توافقنامه همکاری دریایی با ایران را صادر کرد بهره برداری از ۲ پست اسکله انتقال فرآورده های فله مایع در بندر انزلی در ارتباط تصویری رئیس جمهور پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز بین‌المللی بانوان در صنعت دریانوردی اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری هرمز و شهید حقانی تا شهریور ماه تکمیل پروژه‌ رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال/ توسعه همکاری‌های بندری با کشورهای همسایه و افزایش ترافیک بندری در شمال ایران دستور کار مهم سازمان بنادر/ ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی در بندر امیرآباد توسعه می‌یابد تحلیل رویدادها؛‌ کارکرد اصلی روابط‌عمومی ها در عصر ارتباطات/ اشاعه فرهنگ دریایی یک موضوع جدی در سازمان بنادر/ گفتمان دولت به بهترین شکل تبیین شود برگزاری اولین نشست بررسی حوادث بندری سازمان بنادر در مدیریت HSE/ ایمنی، مولفه موثر در جذب سرمایه‌گذار برای بنادر ۱۳ نفر از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند پروتکل همکاری بندری ایران و کوبا امضا شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه سرمایه‌گذاری و کشتیرانی تهران و هاوانا روابط عمومی باید مطالبه گر باشد/ عدالت محوری و مردم داری سرلوحه کار قرار گیرد/ توفیقات دولت در توسعه صادرات و تعامل تجاری با همسایگان و پروژه های سرمایه گذاری اطلاع رسانی شود
اصلاحات کنوانسیون مارپول در پنجاه و پنجمین نشست کمیته حفاظت از محیط زیست دریایی آیمو بررسی می شود.

پنجاه و پنجمین نشست کمیته حفاظت از محیط زیست دریایی سازمان بین المللی دریانوردی (MEPC) 13-9 اکتبر (21- 17مهرماه) در لندن برگزار می شود. در این جلسه موضوعاتی نظیر کنوانسیون بازیافت کشتیها،‌ مدیریت آب توازن کشتیها و آلودگی هوا توسط کشتی ها مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

مقرر است کمیته در نشست مذکور اصلاحاتی را در کنوانسیون مارپول مورد بررسی قرار دهد. که از جمله اصطلاحات مورد نظر می توان به اصلاحاتی در خصوص اعلام دریای جنوب آفریقا بعنوان منطقه ویژه و مقررات جلوگیری از آلودگی توسط مواد زیان آور که بصورت بسته بندی از طریق دریا حمل می شود اشاره نمود.

دراین جلسه همچنین اصلاحات مربوط به برنامه ارزیابی وضعیت تطابق کشتیهایی که مالکیت و یا سازمان شناخته شده و یا پرچم آن ها تغییر نموده است بررسی می شود. اصطلاحات مربوط به دستورالعمل حمل و جابجایی حجم محدود کالاهای خطرناک و مواد مایع مضر که بصورت فله توسط شناورهای تدارکاتی فراساحلی حمل می شود مورد بررسی قرار می گیرد.

در نشست یاد شده دستورالعمل هایی در خصوص اجرای کنوانسیون کنترل و مدیریت آب توازن کشتیها مورد بررسی قرار می گیرد.

 دراین نشست MEPC گروه کاری را جهت بررسی مسائل مربوط به آلودگی هوا توسط کشتی ها و تصاعد گازهای گل خانه ای از کشتیها تشکیل خواهد داد.

 

۱۶ مهر ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۳۱۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید