سرمایه گذاری ۵هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای زیرساخت صادراتی در بنادر/ تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار/ ایجاد ترمینال های تخصصی و تمام مکانیزه صادرات مواد معدنی در بنادر در دستور کار ارسال سومین محموله ترانزیتی افغانستان از بندر چابهار/ اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان به مقصد هند صادر شد تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله / اعتباری ۷۲۰میلیاردی سازمان بنادر برای اجرای طرح در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نوسازی خطوط ریلی ۴ و ۵ راه آهن داخلی بندر شهیدرجایی تا پایان سال/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری کانتینری و غیرکانتینری بخش غیردولتی/ جابجایی ۴۸ میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا و رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته/ اعلام طرح های توسعه ای مجتمع بندری شهیدرجایی در سال ۹۸ خدمات رسانی موکب بنادر آبادان به زائران تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد افزایش صادرات کالا از مرز دریایی امیرآباد/ صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد رشد سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر با تجهیز ناوگان حمل ونقل/ قابلیت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه بندری و دریایی وجود دارد/ ضرورت تمرکز بر روی توسعه حمل و نقل دریایی تسهیل حضور سرمایه گذاران با اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی گیلان/ ضرورت هم افزایی در اجرای طرح نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده
افزایش 11 درصدی تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر
مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر بندرعباس از رشد 11درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر طی سه ماه نخست سال 94 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد محسنی" با اشاره به عملکرد بندر شهید باهنر از ابتدای سال جاری تاکنون، اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع 496 هزار و 618 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.

وی افزود: طی فصل بهار سال جاری، 324 هزار و 132 تن کالاهای غیر نفتی و 14 هزار و 684 تن کالای نفتی از این بندر صادر شده است که در بخش غیر نفتی جابجایی کالا 35 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی را از جمله کالاهای صادراتی عنوان کرد که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر می شود.

محسنی خاطرنشان کرد: در این مدت 15 هزار و 455 تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 66 درصد کاهش داشته است.

به گفته این مقام مسئول، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

وی بیان کرد: طی مدت یادشده، 840 تردد شناور در این بندر ثبت شده که در این بخش شاهد افزایش15 درصدی ترددها هستیم.

این مقام مسئول افزود: از ابتدای سال جاری تا ابتدای تیرماه جاری، 844 هزار و 519 مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شدند که 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری، تعداد 7 هزار و 365 مسافر در مسیرهای دریایی بین این بندر و کشورهای حوزه خلیج فارس جابجا شد.

محسنی در پایان با بیان اینکه جابجایی کانتینر به عنوان حمل ایمن در دستور کار بندر شهید باهنر قرار دارد، افزود: طی مدت یاد شده، 165 TEU کانتینر در این بندر جابجا شد.

لازم به ذکر است، دسترسی به آبهای آزاد جهان از خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و شبکه راههای بین المللی، نزدیکی به مناطق آزاد قشم و بنادر تجاری خلیج فارس از ویژگی های بندر شهید باهنر بندرعباس است.

صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی و جابجایی مسافر از دیگر فعالیت های این بندر است و کشتی هایی با ظرفیت 30 هزار تن و آبخور بیش از 10 متر در این بندر پهلو می گیرند.

۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۳۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۲,۹۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید