آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی در قشم به آب اندازی شد تجهیز و بهره برداری از انبارهای طریق القدس بندر چابهار تا پایان امسال/ ضرورت تقویت زیرساخت ها و توسعه انبار های پسکرانه در بندر چابهار/ ایجاد مخازن روغن در بندر شهید بهشتی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای شرق کشور/ تکمیل سریع انبارهای حومه و داخل شهر چابهار با ترک تشریفات بهره برداری از اولین رصدخانه تخصصی-آموزشی سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
افزایش 11 درصدی تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر
مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر بندرعباس از رشد 11درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر طی سه ماه نخست سال 94 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد محسنی" با اشاره به عملکرد بندر شهید باهنر از ابتدای سال جاری تاکنون، اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع 496 هزار و 618 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.

وی افزود: طی فصل بهار سال جاری، 324 هزار و 132 تن کالاهای غیر نفتی و 14 هزار و 684 تن کالای نفتی از این بندر صادر شده است که در بخش غیر نفتی جابجایی کالا 35 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی را از جمله کالاهای صادراتی عنوان کرد که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر می شود.

محسنی خاطرنشان کرد: در این مدت 15 هزار و 455 تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 66 درصد کاهش داشته است.

به گفته این مقام مسئول، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

وی بیان کرد: طی مدت یادشده، 840 تردد شناور در این بندر ثبت شده که در این بخش شاهد افزایش15 درصدی ترددها هستیم.

این مقام مسئول افزود: از ابتدای سال جاری تا ابتدای تیرماه جاری، 844 هزار و 519 مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شدند که 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری، تعداد 7 هزار و 365 مسافر در مسیرهای دریایی بین این بندر و کشورهای حوزه خلیج فارس جابجا شد.

محسنی در پایان با بیان اینکه جابجایی کانتینر به عنوان حمل ایمن در دستور کار بندر شهید باهنر قرار دارد، افزود: طی مدت یاد شده، 165 TEU کانتینر در این بندر جابجا شد.

لازم به ذکر است، دسترسی به آبهای آزاد جهان از خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و شبکه راههای بین المللی، نزدیکی به مناطق آزاد قشم و بنادر تجاری خلیج فارس از ویژگی های بندر شهید باهنر بندرعباس است.

صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی و جابجایی مسافر از دیگر فعالیت های این بندر است و کشتی هایی با ظرفیت 30 هزار تن و آبخور بیش از 10 متر در این بندر پهلو می گیرند.

۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۳۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۲,۹۳۴

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید