تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری رشد 54 درصدی صادرات غیرنفتی در بندر انزلی تشریح اقدامات سازمان بنادر برای هوشمندسازی عملیات دریایی/ کاهش فعالیت‌ خطوط کشتیرانی بزرگ دنیا به دلیل شیوع کرونا تعمیر سیستم هیدرولیک جرثقیل ساحلی در بندر امام (ره) توسط مهندسان داخلی خدمه و کارکنان نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بوشهر مورد استقبال قرار گرفتند تخلیه یک میلیون تن انواع کالای اساسی از بندر شهید رجایی/ 20 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهیدرجایی پهلو گرفته اند علل اصلى حریق در شناورهاى سنتى/ ضعف ساختار لنج های چوبی و فایبرگلاس برای مقاومت در هنگام حریق/ جلوگیرى از حریق در شناورهاى سنتى در دستور کار سازمان بنادر/ استفاده از پمپ های بنزینی روی شناورهای سنتی ممنوع است طرح توسعه بندرچابهار فراتر از برنامه زمان‌بندی در حال اجراست عزم جدی سازمان بنادر برای استفاده حداکثری از پتانسیل داخلی جهت تأمین قطعات و تجهیزات بندری و دریایی/ آمادگی کامل سازمان بنادر برای توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان
بهره برداری از موج شکن جدید و اسکله مسافری بندر انزلی در آینده نزدیک
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از بهره برداری از موج شکن جدید ، حوضچه و اسکله مسافری بندر انزلی در آینده نزدیک خبر داد.

سید علی نعیمی مطرح کرد: اجرای پنج پست اسکله در بندر انزلی توسط پیمانکار در حال انجام است و امید می رود یک پست از این پنج پست در سه ماهه سوم امسال مورد بهره برداری قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد : در صورت اتمام این پنج پست اسکله ظرف دو سال اینده ، حدود 30 درصد به توان تخلیه و بارگیری بندر انزلی افزوده خواهد شد .

وی با اشاره به این که لایروبی حجم بالای رسوبات ته نشین شده در حوضچه جدید بندر در حال انجام است افزود: در صورت اتمام لایروبی در سه ماهه سوم امسال، یک پست اسکله در حال اتمام مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

نعیمی تصریح کرد: بندر انزلی با داشتن لایروب یاسین به عنوان بزرگترین لایروب بنادر شمالی و همچنین سه دستگاه لایروب دیگر در حال انجام لایروبی حوضچه است که حداقل حجم لایروبی در ماه حدود 50 هزار متر مکعب است .

وی ادامه داد : به علت حجم بالای رسوبات و لایروبی های انجام نشده سالهای قبل به ویژه در داخل حوضچه، اجرای لایروبی با شتاب بیشتری در حال انجام است که امیدواریم در سالهای اینده حوضچه بندر عاری از هرگونه مشکلات لایروبی باشد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد : با توجه به امادگی کامل بندر در جهت پهلودهی و ارائه خدمات به شناورهای مسافری، این امکان در بندر انزلی وجود دارد که در این بخش هم فعالیت کند .

نعیمی تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ صدور هر گونه مجوز برای اسکله ها، سازه های ساحلی و دریایی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است .

بندر انزلی با 10 پست اسکله، قدیمی ترین و مجهزترین بندر شمال کشور محسوب می شود.

 

۲۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۲,۹۴۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید