آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاکسازی شد سازمان بنادر در مدیریت ترافیک کالاهای اساسی موفق عمل کرد/ طرح های توسعه ای و تجهیز بنادر به رغم محدودیت های ناشی از تحریم ادامه می یابد/ ضرورت تکمیل مرحله اول فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی تخلیه محمولۀ ۴۳۱تنی با بهره گیری از تجهیزات مدرن در بندر امام (ره) رشد ۳۷ درصد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/ اولین کشتی حامل جو در بندر چابهار پهلوگیری کرد 134 اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران ساخته می‌شود اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی "تعطیلی موقت" بنادر مسافری مرکز هرمزگان به مناسبت رزمایش نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس/ امکان تردد دریایی مسافران از مسیر پل با لافت پلیس امنیت اقتصادی در فرآیند صادرات و واردات ورود نمی کند/ با استقرار ناجا در مبادی مجاز، قاچاق کالا کاهش می یابد/ عدم دخالت ناجا در وظایف یگان حفاظت بنادر و گمرک/ کنترل های موازی برداشته می شود فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بنادر کشور فراهم شده است/ریسک سرمایه گذاری در بنادر کشور بسیار کم است/ فعالیت توسعه ای بنادر هیچ زمانی متوقف نشده است تسهیل روند صادرات محصولات از طریق بندر چابهار/ شرایط صادرات کالا از بندر چابهار به کشورهای همسایه فراهم است
بهره برداری از موج شکن جدید و اسکله مسافری بندر انزلی در آینده نزدیک
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از بهره برداری از موج شکن جدید ، حوضچه و اسکله مسافری بندر انزلی در آینده نزدیک خبر داد.

سید علی نعیمی مطرح کرد: اجرای پنج پست اسکله در بندر انزلی توسط پیمانکار در حال انجام است و امید می رود یک پست از این پنج پست در سه ماهه سوم امسال مورد بهره برداری قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد : در صورت اتمام این پنج پست اسکله ظرف دو سال اینده ، حدود 30 درصد به توان تخلیه و بارگیری بندر انزلی افزوده خواهد شد .

وی با اشاره به این که لایروبی حجم بالای رسوبات ته نشین شده در حوضچه جدید بندر در حال انجام است افزود: در صورت اتمام لایروبی در سه ماهه سوم امسال، یک پست اسکله در حال اتمام مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

نعیمی تصریح کرد: بندر انزلی با داشتن لایروب یاسین به عنوان بزرگترین لایروب بنادر شمالی و همچنین سه دستگاه لایروب دیگر در حال انجام لایروبی حوضچه است که حداقل حجم لایروبی در ماه حدود 50 هزار متر مکعب است .

وی ادامه داد : به علت حجم بالای رسوبات و لایروبی های انجام نشده سالهای قبل به ویژه در داخل حوضچه، اجرای لایروبی با شتاب بیشتری در حال انجام است که امیدواریم در سالهای اینده حوضچه بندر عاری از هرگونه مشکلات لایروبی باشد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد : با توجه به امادگی کامل بندر در جهت پهلودهی و ارائه خدمات به شناورهای مسافری، این امکان در بندر انزلی وجود دارد که در این بخش هم فعالیت کند .

نعیمی تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ صدور هر گونه مجوز برای اسکله ها، سازه های ساحلی و دریایی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است .

بندر انزلی با 10 پست اسکله، قدیمی ترین و مجهزترین بندر شمال کشور محسوب می شود.

 

۲۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۲,۹۴۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید