جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است
بهره برداری از موج شکن جدید و اسکله مسافری بندر انزلی در آینده نزدیک
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از بهره برداری از موج شکن جدید ، حوضچه و اسکله مسافری بندر انزلی در آینده نزدیک خبر داد.

سید علی نعیمی مطرح کرد: اجرای پنج پست اسکله در بندر انزلی توسط پیمانکار در حال انجام است و امید می رود یک پست از این پنج پست در سه ماهه سوم امسال مورد بهره برداری قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد : در صورت اتمام این پنج پست اسکله ظرف دو سال اینده ، حدود 30 درصد به توان تخلیه و بارگیری بندر انزلی افزوده خواهد شد .

وی با اشاره به این که لایروبی حجم بالای رسوبات ته نشین شده در حوضچه جدید بندر در حال انجام است افزود: در صورت اتمام لایروبی در سه ماهه سوم امسال، یک پست اسکله در حال اتمام مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

نعیمی تصریح کرد: بندر انزلی با داشتن لایروب یاسین به عنوان بزرگترین لایروب بنادر شمالی و همچنین سه دستگاه لایروب دیگر در حال انجام لایروبی حوضچه است که حداقل حجم لایروبی در ماه حدود 50 هزار متر مکعب است .

وی ادامه داد : به علت حجم بالای رسوبات و لایروبی های انجام نشده سالهای قبل به ویژه در داخل حوضچه، اجرای لایروبی با شتاب بیشتری در حال انجام است که امیدواریم در سالهای اینده حوضچه بندر عاری از هرگونه مشکلات لایروبی باشد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد : با توجه به امادگی کامل بندر در جهت پهلودهی و ارائه خدمات به شناورهای مسافری، این امکان در بندر انزلی وجود دارد که در این بخش هم فعالیت کند .

نعیمی تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ صدور هر گونه مجوز برای اسکله ها، سازه های ساحلی و دریایی بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است .

بندر انزلی با 10 پست اسکله، قدیمی ترین و مجهزترین بندر شمال کشور محسوب می شود.

 

۲۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۲,۹۴۰

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید