اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است تسریع در امور بازرگانی مشتریان و صاحبان کالا بندرامیرآباد آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است
افزایش 6 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرشهید باهنر هرمزگان
مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر ضمن اعلام خبر تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و 220 هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی طی سال جاری در این بندر، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 6 درصد افزایش دارد.

به گزارش روابط عمومی ، محمد محسنی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد هفت ماهه سال 94 اداره بنادر شهید باهنر، گفت: طی این مدت، جابجایی 957 هزار و 977 تن کالای غیرنفتی و 262 هزار و 195تن کالای نفتی به انجام رسید که به ترتیب 5 و 10 درصد افزایش در این فعالیت ها به ثبت رسید. 

وی افزود: طی هفت ماه اخیر، 32 هزار و 441 تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که نسبت به سال گذشته 72درصد کاهش داشته است.

به گفته محسنی، برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر خاطرنشان کرد: در این مدت، 793 هزار و 790 تن کالاهای غیر نفتی و 67 هزار و 102 تن کالای نفتی از این بندر صادر شد که در بخش کالاهای غیر نفتی 19 درصد و کالاهای نفتی 97 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول افزود: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی است که به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر شد.

محسنی گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون، 258 TEU کانتینر یخچالی به امارات عربی متحده صادر شده است.

وی ادامه داد: طی هفت ماهه سال 94،  71 هزار و 857 تن نیز کالای غیر نفتی از این بندر تزانزیت شد که عمده آن ها خودروی سبک بود.

محسنی از تردد بیش از 2 هزار و 70 فروند شناور طی سال جاری خبر داد.

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر رقم مجموع مسافران جابجا شده از طریق بنادر شهید باهنر و شهید حقانی را بالغ بر یک میلیون و 565 هزار نفر اعلام کرد و گفت: طی این مدت، حدود 22 هزار نفر مسافر از طریق مسیرهای دریایی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس جابجا شدند.

گفتنی است، بندر شهید باهنر در مرکز استان هرمزگان واقع شده و با دارابودن آبخور بیش از ده متر پس از بنادر امام خمینی(ره) و شهید رجایی، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور دارد. 5 درصد عملیات صادرات، واردات و ترانزیت کشور  در این بندر صورت می گیرد.

دسترسی به آبهای آزاد جهان از خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و شبکه راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم و بنادر تجاری خلیج فارس از جمله مزیت های بندرشهید باهنر می باشد.

۱۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۴,۰۴۴

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید