عملیات احداث اسکله چند منظوره بندر سیریک هرمزگان به زودی آغاز می شود/ ساخت اسکله شناور 150 تنی و رمپ 30 متری برای رونق تجاری سواحل مکران بندر شهید رجایی؛ پیشانی اقتصاد کشور است/ فعالیت بنادر مبنای سنجش پویایی اقتصاد کشور است/ توجه ویژه سازمان بنادر به نقش آفرینی بخش خصوصی مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم صادر شد بنادر کوچک؛ فرصت و مزیتی بی نظیر برای اقتصاد ایران است / ضرورت ایجاد امکانات و زیرساخت برای توسعه بنادر کوچک جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار
کاهش 50 درصدی حوادث ناشی از کار در بندر تجاری لنگه
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از کاهش چشمگیر 50 درصدی حوادث ناشی از کار از ابتدای سال جاری تاکنون در این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمود صابری" ضمن اعلام این خبر افزود: رعایت الزاماتHSE ، اجرای طرح ترافیک بندر، ابلاغ دستورالعمل های ایمنی و نظارت دقیق برنحوه ایمنی فعالیت پیمانکاران از جمله برنامه‌های اجرا شده به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار است.

وی اضافه کرد: برگزاری جلسات مکرر در این اداره و شرکت‌های پیمانکار مستقر در بندرلنگه و ملزم نمودن پیمانکاران به انجام اقدامات اصلاحی از دیگر برنامه‌های پیشگیرانه کارکنان آتش‌نشانی وHSE  به منظور جلوگیری از بروز حوادث است.

به گفته صابری، در هفت ماهه نخست سال گذشته 4 مورد سانحه ناشی از کار به وقوع پیوست که امسال با کاهش 50 درصدی، به 2 مورد رسیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه تصریح کرد: به منظور حفظ آمادگی و هماهنگی کارکنان آتش نشانی و واحد ها در سطح بندر و ساختمان های اداری از آغاز سال تاکنون 11 فقره مانور عملیاتی میدانی صورت گرفت.

وی افزود: با ارزیابی ریسک های ایمنی و بهداشتی و زیست محیطی از فضای موجود در بندر لنگه ،محیطی ایمن برای فعالیت صاحبان کالا و همچنین کارکنان و پرسنل بندر  فراهم شده است .  

صابری خاطرنشان کرد: تلاش واحد های عملیاتی به ویژه پرسنل آتش نشانی و  مرکز HSE سبب شد تا این مرکز طی ارزیابی های بعمل آمده از سوی کارشناسان ایمنی و بهداشت سازمان بنادر و دریانوردی بالاترین میزان رشد در مقایسه عملکرد مراکز HSE  بنادر کشور را به نام خود ثبت کند.

۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۵:۲۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۴,۱۰۴

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید