آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی در قشم به آب اندازی شد تجهیز و بهره برداری از انبارهای طریق القدس بندر چابهار تا پایان امسال/ ضرورت تقویت زیرساخت ها و توسعه انبار های پسکرانه در بندر چابهار/ ایجاد مخازن روغن در بندر شهید بهشتی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای شرق کشور/ تکمیل سریع انبارهای حومه و داخل شهر چابهار با ترک تشریفات بهره برداری از اولین رصدخانه تخصصی-آموزشی سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
کارنامه هفت ماهه بنادر هرمزگان در سال 94
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تخلیه و بارگیری 50 میلیون تن کالا و ثبت جابجایی بیش از 10 میلیون نفر- سفر در بنادر هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، ابراهیم ایدنی با تشریح عملکرد مجموعه کل بنادر بازرگانی و مسافری این استان طی هفت ماهه سال 94، اظهار کرد: طی مدت یاد شده، 49 میلیون و 206 هزار و 225 تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شده است.

ایدنی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، 30 میلیون و 47هزار و 300 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 19 میلیون و 158هزار و 925 تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد.

رشد 76 درصدی ترانزیت نفتی

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان از ترانزیت 603 هزار و 274 تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه های بنادر این استان با رشد 76 درصدی و همچنین صادرات 6 میلیون و 510 هزار و 531 تن از این نوع کالاها به خارج از کشور از آغاز سال جاری تا ابتدای آبان ماه خبر داد.

وی حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) اینگونه کالاها طی هفت ماهه سال جاری را 10 میلیون و 734 هزار و 406 تن عنوان کرد و گفت: طی این مدت، یک میلیون و 303 هزار و 142 تن مواد نفتی از طریق بنادر این استان، وارد کشور شد.

صادرات 14.6میلیون تن کالای غیر نفتی

ایدنی در بخش دیگری از سخنان خود از صادرات 14 میلیون و 597هزار و 859تن کالای غیرنفتی به خارج از کشور طی این مدت، خبر داد و گفت: حجم ترانزیت اینگونه کالاها طی از ابتدای سال جاری تاکنون، 2 میلیون و 641 هزار و 598 تن بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیرنفتی را 5 میلیون و 410 هزار و 431 تن عنوان کرد.

کاهش 18 درصدی واردات غیرنفتی

وی همچنین گفت: طی این مدت، 5 میلیون و 897 هزار و 266 تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 18 درصدی این بخش از عملیات بندری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: بالغ بر 688 هزار و 360 تن کالای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان ترانشیپ شد.

جابجایی بیش از 960هزارTEU کانتینر

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به عملکرد حوزه کانتینری بنادر این استان طی سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت، 966 هزار و 188 TEU کانتینر در پایانه های کانتینری بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که 711 هزار TEU شامل کانتینرهای پر و 255 هزار TEU نیز به کانتینرهای خالی اختصاص داشته است.

جابجایی بیش از 10 میلیون نفر- سفر در 10 بندر مسافری

وی ضمن اشاره به اهمیت ویژه این استان در کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت:  طی هفت ماهه سال جاری، 10 میلیون و 139 هزار و 708 نفر- سفر جابجایی مسافران در بنادر مسافری و چند منظوره این استان به ثبت رسید.

افزایش تردد شناورها به بنادر تجاری و مسافری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان از ابتدای سال جاری تاکنون را 18 هزار و 793 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، سه هزار  و 12 فروند شناور بالای هزار تن و 15 هزار و 781 فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن وزن داشته اند.

ایدنی ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر تجاری این استان، گفت: تعداد شناورهای ورودی به بنادر طی این مدت، در مجموع 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی در پایان یادآور شد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیش از 70 بندر بزرگ و کوچک را مدیریت و راهبری می کند که بنادر شهید رجایی، شهید باهنر، قشم و لنگه از جمله مهم ترین بنادر تجاری و بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم نیز از مهم ترین بنادر مسافری این استان به شمار می رود.

۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۴,۱۵۱

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید