سرمایه گذاری ۵هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای زیرساخت صادراتی در بنادر/ تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار/ ایجاد ترمینال های تخصصی و تمام مکانیزه صادرات مواد معدنی در بنادر در دستور کار ارسال سومین محموله ترانزیتی افغانستان از بندر چابهار/ اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان به مقصد هند صادر شد تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله / اعتباری ۷۲۰میلیاردی سازمان بنادر برای اجرای طرح در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نوسازی خطوط ریلی ۴ و ۵ راه آهن داخلی بندر شهیدرجایی تا پایان سال/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری کانتینری و غیرکانتینری بخش غیردولتی/ جابجایی ۴۸ میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا و رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته/ اعلام طرح های توسعه ای مجتمع بندری شهیدرجایی در سال ۹۸ خدمات رسانی موکب بنادر آبادان به زائران تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد افزایش صادرات کالا از مرز دریایی امیرآباد/ صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد رشد سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر با تجهیز ناوگان حمل ونقل/ قابلیت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه بندری و دریایی وجود دارد/ ضرورت تمرکز بر روی توسعه حمل و نقل دریایی تسهیل حضور سرمایه گذاران با اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی گیلان/ ضرورت هم افزایی در اجرای طرح نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده
کارنامه هفت ماهه بنادر هرمزگان در سال 94
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تخلیه و بارگیری 50 میلیون تن کالا و ثبت جابجایی بیش از 10 میلیون نفر- سفر در بنادر هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، ابراهیم ایدنی با تشریح عملکرد مجموعه کل بنادر بازرگانی و مسافری این استان طی هفت ماهه سال 94، اظهار کرد: طی مدت یاد شده، 49 میلیون و 206 هزار و 225 تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شده است.

ایدنی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، 30 میلیون و 47هزار و 300 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 19 میلیون و 158هزار و 925 تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد.

رشد 76 درصدی ترانزیت نفتی

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان از ترانزیت 603 هزار و 274 تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه های بنادر این استان با رشد 76 درصدی و همچنین صادرات 6 میلیون و 510 هزار و 531 تن از این نوع کالاها به خارج از کشور از آغاز سال جاری تا ابتدای آبان ماه خبر داد.

وی حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) اینگونه کالاها طی هفت ماهه سال جاری را 10 میلیون و 734 هزار و 406 تن عنوان کرد و گفت: طی این مدت، یک میلیون و 303 هزار و 142 تن مواد نفتی از طریق بنادر این استان، وارد کشور شد.

صادرات 14.6میلیون تن کالای غیر نفتی

ایدنی در بخش دیگری از سخنان خود از صادرات 14 میلیون و 597هزار و 859تن کالای غیرنفتی به خارج از کشور طی این مدت، خبر داد و گفت: حجم ترانزیت اینگونه کالاها طی از ابتدای سال جاری تاکنون، 2 میلیون و 641 هزار و 598 تن بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیرنفتی را 5 میلیون و 410 هزار و 431 تن عنوان کرد.

کاهش 18 درصدی واردات غیرنفتی

وی همچنین گفت: طی این مدت، 5 میلیون و 897 هزار و 266 تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 18 درصدی این بخش از عملیات بندری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: بالغ بر 688 هزار و 360 تن کالای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان ترانشیپ شد.

جابجایی بیش از 960هزارTEU کانتینر

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به عملکرد حوزه کانتینری بنادر این استان طی سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت، 966 هزار و 188 TEU کانتینر در پایانه های کانتینری بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که 711 هزار TEU شامل کانتینرهای پر و 255 هزار TEU نیز به کانتینرهای خالی اختصاص داشته است.

جابجایی بیش از 10 میلیون نفر- سفر در 10 بندر مسافری

وی ضمن اشاره به اهمیت ویژه این استان در کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت:  طی هفت ماهه سال جاری، 10 میلیون و 139 هزار و 708 نفر- سفر جابجایی مسافران در بنادر مسافری و چند منظوره این استان به ثبت رسید.

افزایش تردد شناورها به بنادر تجاری و مسافری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان از ابتدای سال جاری تاکنون را 18 هزار و 793 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، سه هزار  و 12 فروند شناور بالای هزار تن و 15 هزار و 781 فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن وزن داشته اند.

ایدنی ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر تجاری این استان، گفت: تعداد شناورهای ورودی به بنادر طی این مدت، در مجموع 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی در پایان یادآور شد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیش از 70 بندر بزرگ و کوچک را مدیریت و راهبری می کند که بنادر شهید رجایی، شهید باهنر، قشم و لنگه از جمله مهم ترین بنادر تجاری و بنادر شهید حقانی بندرعباس و شهید ذاکری قشم نیز از مهم ترین بنادر مسافری این استان به شمار می رود.

۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۴,۱۵۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید