20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
اعلام آمادگی شرکت بلژیکی به بندر انزلی
نماینده این شرکت بلژیکی با بیان امکان سنجی در بنادر ایران بیان داشت: در دوران پساتحریم قصد ورود به بندر انزلی را دارند.

جلسه سرمایه گذاری فی مابین یک شرکت تجاری لجستیکی بلژیکی و مدیریت بنادر گیلان در دفتر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان مهندس نعیمی برگزار شد..

شرکت بلژیکی آهلرز قدیمی ترین شرکت لجستیک بندری با 160 سال سابقه فعالیت در CIS می باشد که دفاتر متعددی در کشورهای حاشیه دریای خزر، آسیای میانه و دور و همچنین بنادر کانونی دنیا دارد..

وی دلایل انتخاب بندر انزلی را  ارتباط نزدیک به کشورهای c، نزدیکی به بازار بزرگ داخلی و کمترین زمان اتصال به مراکز صنعتی و پایتخت برشمرد..

نماینده شرکتAhlers  با با تاکید بر مزایای ویژه بندر انزلی بالاخص پایلوت بودن این بندر در کریدور شمال و جنوب از ترانزیت کالا و همچنین سرمایه گذاری در این بندر خبر داد.

در این جلسه سید علی نعیمی نیز با اشاره به موقعیت ممتاز جغرافیایی بندر انزلی، بر نقش مهم این بندر در تسهیل تبادل کالاهای تجاری به‌ویژه در بخش های سوخت، آهن‌آلات، چوب و غلات در منطقه تاکید کرد..

وی . استقرار نظام‌های نوین مدیریتی و رعایت اصول مشتری مداری را عامل ارائه خدمات مورد انتظار مشتریان در کمترین زمان ممکن و با شرایط مطلوب ارائه دانست..

مدیر کل بنادر گیلان خاطر نشان کرد: استفاده از مزایای مناطق آزاد تجاری با ایجاد زیرساخت‌های لازم و  با قرار گرفتن در نزدیکی بزرگ‌ترین ذخایر و منابع نفت و گاز دریای خزرموقعیت منحصربه‌فردی برای این بندر حاصل کرده است..

سید علی نعیمی افزود: وجود معادن و صنایع بزرگ فولاد و چوب در کشورهای حاشیه دریای خزر جهت عرضه در بازارهای جهانی خصوصا خاورمیانه این بندر را برای تجار و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به‌عنوان بازار چوب و آهن معرفی نموده است..

وی با اشاره به قابلیت‌ها و توان عملیاتی بندر برای ارائه خدمات بندری در قالب زنجیره حمل‌ونقل و لجستیک بندری و اجرای طرح‌های توسعه‌ای بندر، جایگاه بندرانزلی در میان بنادر کشورهای حوزه دریای خزر ممتاز  دانست.

 

۲۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۳۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۴,۲۳۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید