سرمایه گذاری 60 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در 10 پروژه بندری/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، برای تأمین تجهیزات بندری/ لزوم برنامه ریزی و یکپارچگی در حوزه های لجستیک، ارزش افزوده کالاو زنجیره تأمین اعلام آخرین وضعیت تردد تجاری و مسافری در بنادر کشور/ تیم‌های تخصصی پزشکی با تجهیزات لازم در تمام بنادر حضور دارند/ تجارت دریایی مثل سابق ادامه دارد افزایش ترافیک کالا در بندر خرمشهر/ رفع مشکلات در حوزه تجارت و مبادلات اقتصادی بین بنادر ایران و عراق دو دستور ویژه در مورد تالاب انزلی/ موج‌شکن‌ها نقشی در افزایش رسوب و خشک شدن تالاب انزلی ندارند/ احیای تالاب انزلی و رسوب برداری با تصویب اعتبار ۵ میلیارد تومانی تشریح اقدامات سازمان بنادر در حوزه توافقات تجاری با کشورهای هدف/ مذاکره و انعقاد قرارداد با خطوط کشتیرانی، صاحبان کالا و کانتینر/ اعطای تخفیفات مترتب بر کشتی و کالا به منظور جذب حداکثری کالا در بنادر/ معافیت ۱۰ درصدی کرایه حمل برای شرکت هایی که کالا را با کشتیرانی های خارجی وارد بنادر ایران می کنند آغاز نشست دیپلماتیک انجمن چراغ های دریایی در مالزی/ حضور هیأتی از سازمان بنادر به نمایندگی از ایران در اجلاس به ریاست معاون امور دریایی راه اندازی ترمینال تمام فصول برای کالاهای وارداتی در بندر انزلی/ موافقتنامه اوراسیا گامی مثبت در راستای توسعه صادرات و واردات کشتی ۲۷۰۰ تنی در بندر دیر بوشهر پهلو گرفت افزایش 98 درصدی صادرات در بندر جاسک/ 95 هزار تن کالا از بندر جاسک به بنادر کشور عمان صادر شد پیام تبریک عضو هیات عامل و معاون مهندسی وتوسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز مهندس/ بومی سازی و توسعه کشور با فناوری های نوین و اجرای صحیح مقررات ملی و رعایت استاندارد ها مسئولیت خطیر مهندسان است
پایانه هاى جدید ریلى و یخچالى بندر شهیدرجایى مورد بهره بردارى قرار گرفت.

پایانه هاى جدید یخچالى، ریلى و انبار  CFCبندرشهید رجایى مورد بهره بردارى قرار گرفت. در مراسم بهره بردارى پایانه هاى یادشده، مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانى، رییس و اعضاى کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى مجلس شوراى اسلامى، نمایندگان هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى، استاندار و نماینده ولى فقیه در استان حضور داشتند.

مدیر کل بنادر وکشتیرانى هرمزگان در این مراسم گفت: با بهره بردارى از پایانه ریلى جدید سهم لجستیک ریلى از ۵درصد در سال گذشته به ۲۵درصد افزایش یافت. محمدرضا اشکریز افزود: در پایانه ریلى جدید ظرفیت پذیرش شبانه روزى واگن از ۴۰دستگاه به ۱۰۸دستگاه در هر شبانه روز و ظرفیت تخلیه و بارگیرى از TEU ۲۴۰به TEU ۶۴۸افزایش یافته است. وى ادامه داد: با توجه به احساس نیاز مبرم به پایانه یخچالى با همکارى بخش خصوصى یک پایانه مدرن با آخرین تمهیدات ایمنى به ظرفیت یک هزار و ۸۸ پلاک برق ایجاد شده است. این مسوول اتصال به شبکه جهانى اینترنت و نرم افزار TCTSو استفاده از سیستم پیشرفته hand holdرا از ویژگیهاى پایانه یخچالى جدید بندر شهید رجایى دانست.

مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانى نیز در این آیین گفت: توسعه بازاریابى به عنوان اصلى ترین سیاست این سازمان به طور جدى دنبال مى شود و به همین دلیل اختیارات مدیران استانى تا حد قابل ملاحظه اى افزایش یافته است. على طاهرى مطلق افزود: در حال حاضر شاخص ارزیابى مدیران، توسعه فیزیکى نیست، بلکه توفیق در میزان جذب سرمایه گذارى داخلى و خارجى براى ارزیابى عملکرد، بررسى مى شود.وى با اشاره به سهم ۹درصدى ایران در حمل ونقل منطقه و در اختیار داشتن کمتر از یک درصد از بازارجهانى حمل ونقل موفقیت در برون رفت از این وضعیت نامناسب را به کسب بازارهاى جهانى و جذب مشتریان جدید وابسته دانست.

مدیر عامل سازمان بنادر وکشتیرانى اظهارامیدوارى کرد: با بهره بردارى از فازهاى تکمیلى طرح توسعه بندر شهید رجایى ظرفیت کانتینرى این بندر از رقم یک میلیون و ۳۰۰هزار TEUفعلى به ۶میلیون TEUافزایش یابد. بر اساس این گزارش در جریان بازدید مسوولین کشورى و محلى، کلنگ مسجد بندر شهید رجایى در زمینى به مساحت ۲هزار و ۵۰۰مترمربع و زیربناى ۸۷۵ متر مربع و با اعتبار ۵میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال به زمین زده شد. همچنین توسعه مخازن نفتى پایانه سوخت بندر شهید رجایى با اعتبار ۴۷ میلیون ریال نیز از امروز آغاز شد. با تکمیل پایانه سوخت بندر شهید رجایى، ۲۵هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن سوخت این بندر افزوده مى شود.

۲۰ آبان ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۳۵۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید