افزایش سهم ریلی بار کانتینری؛ یک مساله فرابخشی است / ضرورت تعیین و تبیین تکالیف سایر حوزه ها برای افزایش سهم بار ریلی در بنادر بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم
پایانه هاى جدید ریلى و یخچالى بندر شهیدرجایى مورد بهره بردارى قرار گرفت.

پایانه هاى جدید یخچالى، ریلى و انبار  CFCبندرشهید رجایى مورد بهره بردارى قرار گرفت. در مراسم بهره بردارى پایانه هاى یادشده، مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانى، رییس و اعضاى کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى مجلس شوراى اسلامى، نمایندگان هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى، استاندار و نماینده ولى فقیه در استان حضور داشتند.

مدیر کل بنادر وکشتیرانى هرمزگان در این مراسم گفت: با بهره بردارى از پایانه ریلى جدید سهم لجستیک ریلى از ۵درصد در سال گذشته به ۲۵درصد افزایش یافت. محمدرضا اشکریز افزود: در پایانه ریلى جدید ظرفیت پذیرش شبانه روزى واگن از ۴۰دستگاه به ۱۰۸دستگاه در هر شبانه روز و ظرفیت تخلیه و بارگیرى از TEU ۲۴۰به TEU ۶۴۸افزایش یافته است. وى ادامه داد: با توجه به احساس نیاز مبرم به پایانه یخچالى با همکارى بخش خصوصى یک پایانه مدرن با آخرین تمهیدات ایمنى به ظرفیت یک هزار و ۸۸ پلاک برق ایجاد شده است. این مسوول اتصال به شبکه جهانى اینترنت و نرم افزار TCTSو استفاده از سیستم پیشرفته hand holdرا از ویژگیهاى پایانه یخچالى جدید بندر شهید رجایى دانست.

مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانى نیز در این آیین گفت: توسعه بازاریابى به عنوان اصلى ترین سیاست این سازمان به طور جدى دنبال مى شود و به همین دلیل اختیارات مدیران استانى تا حد قابل ملاحظه اى افزایش یافته است. على طاهرى مطلق افزود: در حال حاضر شاخص ارزیابى مدیران، توسعه فیزیکى نیست، بلکه توفیق در میزان جذب سرمایه گذارى داخلى و خارجى براى ارزیابى عملکرد، بررسى مى شود.وى با اشاره به سهم ۹درصدى ایران در حمل ونقل منطقه و در اختیار داشتن کمتر از یک درصد از بازارجهانى حمل ونقل موفقیت در برون رفت از این وضعیت نامناسب را به کسب بازارهاى جهانى و جذب مشتریان جدید وابسته دانست.

مدیر عامل سازمان بنادر وکشتیرانى اظهارامیدوارى کرد: با بهره بردارى از فازهاى تکمیلى طرح توسعه بندر شهید رجایى ظرفیت کانتینرى این بندر از رقم یک میلیون و ۳۰۰هزار TEUفعلى به ۶میلیون TEUافزایش یابد. بر اساس این گزارش در جریان بازدید مسوولین کشورى و محلى، کلنگ مسجد بندر شهید رجایى در زمینى به مساحت ۲هزار و ۵۰۰مترمربع و زیربناى ۸۷۵ متر مربع و با اعتبار ۵میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال به زمین زده شد. همچنین توسعه مخازن نفتى پایانه سوخت بندر شهید رجایى با اعتبار ۴۷ میلیون ریال نیز از امروز آغاز شد. با تکمیل پایانه سوخت بندر شهید رجایى، ۲۵هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن سوخت این بندر افزوده مى شود.

۲۰ آبان ۱۳۸۵ ۰۰:۰۰
کد خبر : ۳۵۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید