فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت در بندر امیرآباد عملکرد مطلوب بنادر در گرو زنجیره لجستیکی متناسب با ظرفیت تخلیه و بارگیری است آغاز تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده های غلات بندر شهید رجایی/ افزایش راندمان بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
سومین گروه از بازنشستگان سازمان بنادرودریانوردی طی سالجاری ازکاشان دیدن کردند
سومین تور گردشگری صندوق بازنشستگی در سالجاری و دومین گروه از بازنشستگان و موظفین حقوق بگیر مرکز، بامداد روز یکشنبه 19 اردی بهشت ماه سالجاری با دو دستگاه اتوبوس از محل پارک سوار بیهقی تهران راهی شهر کاشان شدند.
گردشگران پیشکسوت در جشنواره گلابگیری قمصرکاشان
سومین گروه از بازنشستگان سازمان بنادرودریانوردی طی سالجاری ازکاشان دیدن کردند
 
سومین تور گردشگری صندوق بازنشستگی در سالجاری و دومین گروه از بازنشستگان و موظفین حقوق بگیر مرکز، بامداد روز یکشنبه 19 اردی بهشت ماه سالجاری با دو دستگاه اتوبوس از محل پارک سوار بیهقی تهران راهی شهر کاشان شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ؛ بامداد روز یکشنبه تعداد 74 تن از بازنشستگان و موظفین تهرانی و همراهان شان براساس برنامه از پیش تعیین شده ، تور یکروزه ای را آغاز کردند که مقصد آن دیدار از جاذبه های تاریخی شهر کاشان و گشت و گذار در منطقه خوش آب و هوا و پایتخت گل و گلاب گیری ایران بوده است.
قمصر در 25 کیلومتری جنوب کاشان و در میان دره ای سرسبز واقع شده و دارای درختان میوه و بوته های گل محمدی است. این شهرستان قطب تولید عرقیات گیاهی نیز هست و شهرت جهانی دارد.
مسافران این تور کوتاه مدت پس از ورود به شهر قمصر در یکی از کارگاه های گلابگیری حضور یافتند تا از نزدیک شاهد پخت گلبرگهای چیده شده محمدی و تولید گلاب ناب باشند.
همچنین تهیه سوقات سفر قمصر که چیزی جز عرقیات سنتی نمی باشد از جلوه های بارز و چشمگیر در این تور گردشگری بوده است.
براساس این گزارش؛ با توجه به فشردگی برنامه سفر و طبق هماهنگی بعمل آمده ، بازنشستگان و همراهان شان پیش از ظهر در شهر کاشان حضور یافتند تا از عمارت تاریخی طباطبایی دیدن کنند.
این بنا یکی از زیباترین و مجلل ترین خانه های تاریخی شهر کاشان است که در آن هنر معماری قدیم به طرز استادانه ای بکار رفته است.
این خانه در خیابان علوی واقع شده و به خاطر اینکه سنگ بنای خانه را شخصی به نام حاج سید جعفر طباطبایی نطنزی از تجار معروف فرش آن زمان بنا نهاده است ، به خانه طباطبایی ها مشهور شده است .
صرف ناهار در باغ رستورانی دلگشا این فرصت را فراهم آورد تا مسافران پیشکسوت ساعتی را استراحت کنند و در کنار هم به صحبت و گفت وگو بپردازند.
این گزارش می افزاید؛ بازدید از مجموعه فرهنگی فین که در انتهای خیابان امیرکبیر فعلی قرار دارد، بخش بعدی برنامه تورکاشان بود که با فاصله کمی صورت گرفت.این مجموعه از با ارزش ‌ترین آثار تاریخی شهر کاشان است و از لحاظ باغ آرایی دارای اهمیت ویژه‌ ای است.
عصر همین روز اتوبوس های حامل مسافران را بازگشت در پیش گرفتند تا عزیزان بازنشسته بتوانند بهنگام به منازل خود مراجعت نمایند.
شایان ذکر است ؛ این تور ، سومین تور گردشگری است که در سالجاری و به همت کمیته رفاهی صندوق بازنشستگی سازمان بنادرودریانوردی برنامه ریزی  و به اجرا در آمده است.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۴۴
روابط عمومی و امورفرهنگی |
کد خبر : ۳۵,۷۴۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید