ایران تجارت آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرد / معنا و مفهوم پیدا کردن تجارت بین کشورهای اسلامی اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399
معرفی نماینده اول جمهوری اسلامی ایران در انجمن «پیانک»
طی حکمی از سوی محمد سعیدنژاد، مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا الهیار مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر به عنوان نماینده اول جمهوری اسلامی ایران به نیابت از سازمان، در انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (PIANC) برای یک دوره چهارساله معرفی شد.

پیانک انجمن جهانی تخصصی غیرسیاسی و غیرانتفاعی با 130 سال سابقه می باشد و به عنوان قدیمی ترین انجمن دریایی با هدف ارتقاء‌ دانش علمی و فنی در زمینه زیرساخت های حمل و نقل دریایی در سال 1885 در کشور بلژیک تاسیس گردیده است. این انجمن دارای کمیته های تخصصی ناوبری رودخانه ای(InCom)، دریانوردی (MarCom)، محیط زیست (EnviCom) و متخصصین جوان (YPCom) که متشکل از بهترین متخصصان بین المللی در زمینه های فنی، اقتصادی و زیست محیطی مربوط به زیرساخت های ترابری دریایی و عهده دار تهیه گزارشات تخصصی و فنی می باشند که تکمیل کننده آیین نامه ها و دستورالعمل های بین المللی است.

شایان ذکر است جمهوری اسلامی ایران از سال 2010 میلادی با مصوبه 110/30616 مجلس شورای اسلامی مورخ 17/05/1391به عنوان تنها کشور خارومیانه و بیست و دومین کشور دنیا به عضویت انجمن پیانک درآمده است. انجمن مذکور در بیش از 65 کشور از جمله استرالیا، اتریش، کانادا، فرانسه، ژاپن و ... عضو دارد.

علاقه مندان جهت عضویت و اطلاع از آخرین اخبار انجمن می توانند به پایگاه اینترنتی این انجمن به آدرس http://pianc.pmo.ir  مراجعه نمایند.

۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۰۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید