آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی در قشم به آب اندازی شد تجهیز و بهره برداری از انبارهای طریق القدس بندر چابهار تا پایان امسال/ ضرورت تقویت زیرساخت ها و توسعه انبار های پسکرانه در بندر چابهار/ ایجاد مخازن روغن در بندر شهید بهشتی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای شرق کشور/ تکمیل سریع انبارهای حومه و داخل شهر چابهار با ترک تشریفات بهره برداری از اولین رصدخانه تخصصی-آموزشی سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
دوره SQL در بنادر گیلان برگزار شد
 
 
 
 
دوره آموزشی (SQL Server 2014) یا  Structured Query Language Server) 2014) به معنای زبان پرس و جوی ساخت یافته بر روی سرور، ورژن سال 2014، برای کارکنان حفاظت امنیت سازمان و بنادر تابعه در بندر انزلی برگزار شد.
 
دوره حفاظت و امنیت سازمان و بنادر تابعه با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، رئیس اداره حراست بنادر گیلان و رئیس حفاظت فناوری اطلاعات اداره کل حراست سازمان بنادر و دریانوردی و کارشناسان حفاظت فناوری اطلاعات و ارتباطات بنادر کشور در سالن اجتماعات این اداره کل آغاز به کار کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیتهای بندری و دریایی در بندر انزلی، این بندر را بزرگترین بندر شمالی کشور قلمداد کرد که با طیف وسیعی از کالاهای ترانزیتی و صادرات و واردات روبرو می باشد و خوشبختانه بندر انزلی دارای شرایط بسیار مطلوبی است و نسبت به سال گذشته از رشد خوبی برخوردار می باشد و از معدود بنادر کشور است که شرایط مثبت دارد.

مهندس چراغی همچنین به فعالیتهای دیگر بنادر استان پرداخت و بیان داشت: بندر آستارا غربی ترین بندر کشور است و به عنوان دومین بندر استان، تاثیر بسزایی در جابجایی کالا در منطقه دارد و در آینده شاهد رشد بیشتر این بندر خواهیم بود.
 
وی همچنین از بندر چمخاله به عنوان سومین بندر استان گیلان یاد کرد که در حال شکل گیری و واگذاری به بخش خصوصی است.
مهندس چراغی خاطر نشان کرد: با شرایط امنی که در کشور وجود دارد ، ما هم باید بتوانیم در حوزه سازمان بنادر، امنیت لازم را برای صاحبان کالا فراهم کنیم تا آنها بتوانند با خیالی راحت به تجارت بپردازند.

وی همچنین افزود: به عنوان مسئولین نظام در حوزه حمل و نقل بندری کشور، وظیفه ما صیانت از این حوزه است و حفاظت از زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری بنادر کشور یکی از وظایف خطیری است که باید به آن توجه و در برابر تهدیدات احتمالی، آمادگی کافی برای مقابله با آن را داشته باشیم.

مهندس چراغی در خصوص جنگ نرم دشمنان در فضای فعلی گفت: امروزه دشمنان با جنگ نرم وارد کشورها می شوند و عرصه فرهنگی کشورها را مورد هدف قرار می دهند و صدمه هایی را به زیرساختهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک کشور وارد می کنند. ایشان از جنگهای اطلاعاتی و سایبری به عنوان نمونه هایی از جنگهای نسل چهارم در دنیای امروز یاد کرد.
مدیرکل بنادر گیلان خاطر نشان کرد: کشور ایران به عنوان کشوری که الگوی اسلام در دنیا و منطقه می باشد، همیشه مورد هجوم و هدف  دشمنان بوده و طبیعی است که دشمنان در فکر این باشند که با جنگهای نسل چهارم، کشور ما را مورد هدف قرار بدهند و ما برای مقابله با این نوع جنگ نیاز به دانش کافی و برنامه ریزی جامع داریم.
 
وی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی هم اظهار داشت: دوره های آموزشی جهت نیروهای انسانی مورد نیاز است و نیاز به آموزش همواره حس می شود و سازمانی می تواند موفق باشد که در زمره سازمانهای یاد گیرنده باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان سخنان خود گفت: اگر به امنیت اطلاعات خود توجه نکنیم خسارتهایی که به ما وارد می شود بسیار سنگین خواهد بود و نفوذ به شبکه و دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده با تخریب و دستکاری بر نرم افزارها، اشغال پهنای باند، سوء استفاده های مختلف از جمله آموزشی اداری و پرسنلی، از جمله خسارتهایی است که می تواند غیر قابل جبران باشد و امنیت اطلاعات در شبکه یک فرآیند است و این فرآیند را باید از صفر تا صد مدیریت و مانیتور کنیم تا امنیت در شبکه برقرار باشد و یکی از راههای آن همین برگزاری دوره های آموزشی است.
 
رئیس اداره حراست بنادر گیلان هم در ابتدای برگزاری این دوره خطاب به شرکت کنندگان گفت: ما بطور لحظه ای با موضوعات سایبری مواجه ایم و با برگزاری دوره های آموزشی باید نسبت به افزایش اطلاعات خود در زمینه IT و امنیت اطلاعات بیافزاییم.

آقای تیزنا افزود: حوزه  IT سازمان خوشبختانه  از بسیاری از سازمانها در این زمینه پیشرو است است، اما این کافی نیست و نیاز است تا با برگزاری دوره های مختلف، بیش از پیش شاهد توسعه در این زمینه باشیم.
 
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سازمان بنادر قدمهای خوبی در این خصوص برداشته شده است و ما نباید غفلت کنیم، چون در آن صورت مشکلاتی بوجود خواهد آمد که قابل جبران نخواهد بود.
 
مهندس جودی رئیس حفاظت و فناوری اطلاعات اداره کل حراست سازمان بنادر هم در این جلسه اظهار داشت: حوزه IT به عنوان یک اصل مهندسی شناخته می شود و ما در سازمان بنادر بطور مثال در حوزه دوربینها دیگر مشاور نداریم و همه امور آن با همکاری نیروهای داخل سازمان انجام می شود.
 
وی افزود: کارهای خوبی در زمینه مکاتبات اتوماسیونی حراست سازمان صورت گرفته و امیدواریم با برگزاری این دوره های آموزشی، شاهد امنیت بیشتر در حوزه کاری همکاران در سازمان و بنادر تابعه باشیم.
۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۱۹
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۲۳۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید