سرمایه گذاری ۵هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای زیرساخت صادراتی در بنادر/ تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار/ ایجاد ترمینال های تخصصی و تمام مکانیزه صادرات مواد معدنی در بنادر در دستور کار ارسال سومین محموله ترانزیتی افغانستان از بندر چابهار/ اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان به مقصد هند صادر شد تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله / اعتباری ۷۲۰میلیاردی سازمان بنادر برای اجرای طرح در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نوسازی خطوط ریلی ۴ و ۵ راه آهن داخلی بندر شهیدرجایی تا پایان سال/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری کانتینری و غیرکانتینری بخش غیردولتی/ جابجایی ۴۸ میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا و رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته/ اعلام طرح های توسعه ای مجتمع بندری شهیدرجایی در سال ۹۸ خدمات رسانی موکب بنادر آبادان به زائران تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد افزایش صادرات کالا از مرز دریایی امیرآباد/ صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد رشد سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر با تجهیز ناوگان حمل ونقل/ قابلیت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه بندری و دریایی وجود دارد/ ضرورت تمرکز بر روی توسعه حمل و نقل دریایی تسهیل حضور سرمایه گذاران با اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی گیلان/ ضرورت هم افزایی در اجرای طرح نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده
دوره SQL در بنادر گیلان برگزار شد
 
 
 
 
دوره آموزشی (SQL Server 2014) یا  Structured Query Language Server) 2014) به معنای زبان پرس و جوی ساخت یافته بر روی سرور، ورژن سال 2014، برای کارکنان حفاظت امنیت سازمان و بنادر تابعه در بندر انزلی برگزار شد.
 
دوره حفاظت و امنیت سازمان و بنادر تابعه با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، رئیس اداره حراست بنادر گیلان و رئیس حفاظت فناوری اطلاعات اداره کل حراست سازمان بنادر و دریانوردی و کارشناسان حفاظت فناوری اطلاعات و ارتباطات بنادر کشور در سالن اجتماعات این اداره کل آغاز به کار کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیتهای بندری و دریایی در بندر انزلی، این بندر را بزرگترین بندر شمالی کشور قلمداد کرد که با طیف وسیعی از کالاهای ترانزیتی و صادرات و واردات روبرو می باشد و خوشبختانه بندر انزلی دارای شرایط بسیار مطلوبی است و نسبت به سال گذشته از رشد خوبی برخوردار می باشد و از معدود بنادر کشور است که شرایط مثبت دارد.

مهندس چراغی همچنین به فعالیتهای دیگر بنادر استان پرداخت و بیان داشت: بندر آستارا غربی ترین بندر کشور است و به عنوان دومین بندر استان، تاثیر بسزایی در جابجایی کالا در منطقه دارد و در آینده شاهد رشد بیشتر این بندر خواهیم بود.
 
وی همچنین از بندر چمخاله به عنوان سومین بندر استان گیلان یاد کرد که در حال شکل گیری و واگذاری به بخش خصوصی است.
مهندس چراغی خاطر نشان کرد: با شرایط امنی که در کشور وجود دارد ، ما هم باید بتوانیم در حوزه سازمان بنادر، امنیت لازم را برای صاحبان کالا فراهم کنیم تا آنها بتوانند با خیالی راحت به تجارت بپردازند.

وی همچنین افزود: به عنوان مسئولین نظام در حوزه حمل و نقل بندری کشور، وظیفه ما صیانت از این حوزه است و حفاظت از زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری بنادر کشور یکی از وظایف خطیری است که باید به آن توجه و در برابر تهدیدات احتمالی، آمادگی کافی برای مقابله با آن را داشته باشیم.

مهندس چراغی در خصوص جنگ نرم دشمنان در فضای فعلی گفت: امروزه دشمنان با جنگ نرم وارد کشورها می شوند و عرصه فرهنگی کشورها را مورد هدف قرار می دهند و صدمه هایی را به زیرساختهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک کشور وارد می کنند. ایشان از جنگهای اطلاعاتی و سایبری به عنوان نمونه هایی از جنگهای نسل چهارم در دنیای امروز یاد کرد.
مدیرکل بنادر گیلان خاطر نشان کرد: کشور ایران به عنوان کشوری که الگوی اسلام در دنیا و منطقه می باشد، همیشه مورد هجوم و هدف  دشمنان بوده و طبیعی است که دشمنان در فکر این باشند که با جنگهای نسل چهارم، کشور ما را مورد هدف قرار بدهند و ما برای مقابله با این نوع جنگ نیاز به دانش کافی و برنامه ریزی جامع داریم.
 
وی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی هم اظهار داشت: دوره های آموزشی جهت نیروهای انسانی مورد نیاز است و نیاز به آموزش همواره حس می شود و سازمانی می تواند موفق باشد که در زمره سازمانهای یاد گیرنده باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان سخنان خود گفت: اگر به امنیت اطلاعات خود توجه نکنیم خسارتهایی که به ما وارد می شود بسیار سنگین خواهد بود و نفوذ به شبکه و دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده با تخریب و دستکاری بر نرم افزارها، اشغال پهنای باند، سوء استفاده های مختلف از جمله آموزشی اداری و پرسنلی، از جمله خسارتهایی است که می تواند غیر قابل جبران باشد و امنیت اطلاعات در شبکه یک فرآیند است و این فرآیند را باید از صفر تا صد مدیریت و مانیتور کنیم تا امنیت در شبکه برقرار باشد و یکی از راههای آن همین برگزاری دوره های آموزشی است.
 
رئیس اداره حراست بنادر گیلان هم در ابتدای برگزاری این دوره خطاب به شرکت کنندگان گفت: ما بطور لحظه ای با موضوعات سایبری مواجه ایم و با برگزاری دوره های آموزشی باید نسبت به افزایش اطلاعات خود در زمینه IT و امنیت اطلاعات بیافزاییم.

آقای تیزنا افزود: حوزه  IT سازمان خوشبختانه  از بسیاری از سازمانها در این زمینه پیشرو است است، اما این کافی نیست و نیاز است تا با برگزاری دوره های مختلف، بیش از پیش شاهد توسعه در این زمینه باشیم.
 
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سازمان بنادر قدمهای خوبی در این خصوص برداشته شده است و ما نباید غفلت کنیم، چون در آن صورت مشکلاتی بوجود خواهد آمد که قابل جبران نخواهد بود.
 
مهندس جودی رئیس حفاظت و فناوری اطلاعات اداره کل حراست سازمان بنادر هم در این جلسه اظهار داشت: حوزه IT به عنوان یک اصل مهندسی شناخته می شود و ما در سازمان بنادر بطور مثال در حوزه دوربینها دیگر مشاور نداریم و همه امور آن با همکاری نیروهای داخل سازمان انجام می شود.
 
وی افزود: کارهای خوبی در زمینه مکاتبات اتوماسیونی حراست سازمان صورت گرفته و امیدواریم با برگزاری این دوره های آموزشی، شاهد امنیت بیشتر در حوزه کاری همکاران در سازمان و بنادر تابعه باشیم.
۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۱۹
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۶,۲۳۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید