بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
دیدار هیات تجاری آستراخان روسیه با فعالان عرصه تجارت و کشتیرانی در بندر نوشهر
رادیک خاریسوف وزیر صنعت ، حمل و نقل و منابع طبیعی استان آستراخان روسیه در رأس هیأتی روز شنبه دوم مرداد ماه با مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و تعدادی از تجار و نمایندگان شرکت های کشتیرانی فعال در دریای خزر دیدار و گفتگو کرد .

 به گزارش روابط عمومی ، سعید کیاکجوری معاون دریایی و بندری اداره کل در این دیدار بر ضرورت هماهنگی هرچه بیشتر بین بنادر نوشهر و آستراخان برای تردد آسانتر کشتی های تجاری و تسریع در ورود و خروج کالا تاکید کرد . 
       وی با اشاره به مشکلاتی در زمینه قرنطینه ، سم پاشی ، صدور گواهی استاندارد و... خاطر نشان کرد : در صورت رفع این مشکلات توسط طرف روسی ورود و خروج انواع کالا تسهیل می شود . 
      کیاکجوری با ابراز نگرانی از کاهش سطح آب دریای خزر طی سال های اخیر اظهار داشت : این امر موجب عدم استفاده بهینه از ظرفیت خطوط کشتیرانی و بالا رفتن هزینه حمل و نقل کالا شده است . 
      وزیر صنعت ، حمل و نقل و منابع طبیعی استان آستراخان نیز با ابراز خرسندی از دیدار با مسئولان بندر نوشهر و فعالان عرصه تجارت و کشتیرانی از علاقمندی مسئولان آستراخان برای گسترش همکاری ها در زمینه واردات و صادرات انواع کالا و تردد آسانتر کشتی ها بین بنادر دو کشور خبر داد . 
      وی افزود : تمام سعی و تلاش ما بر اینست که با لایروبی بموقع کانال ولگا، عمق مناسب برای تردد آسان کشتی ها وجود داشته باشد. 
     خاریسوف با اشاره به تأکیدات رؤسای جمهور دو کشور ایران و روسیه مبنی بر گسترش همکاری ها در زمینه تسهیل کشتیرانی و صادرات و واردات انواع کالا در دریای خزر خاطر نشان کرد : در این راستا در سال های گذشته موافقتنامه ای در جهت کاهش تعرفه بنادر به امضاء طرفین رسیده است . 
     در ادامه جمعی مسئولان شرکت های کشتیرانی و تجار ایرانی در خصوص مشکلات تردد کشتی ها در بنادر آستراخان ، عمق نامناسب بنادر کشور روسیه ، راهکارهای کاهش هزینه حمل و نقل کالا در دریای خزر با مسئولان آستراخان به بحث و تبادل نظر پرداختند .

۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۴۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۲۹۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید