اعتراض انجمن حفاظت از محیط زیست کاریستوس یونان به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ محیط زیست کاریستوس نباید بهای سنگین گزینه های سیاسی دولت یونان را پرداخت کند/ نفتکش باید فورا بندر کاریستوس را ترک‌ کند سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری
رونق 27 درصدی عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش 27 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری محموله های کانتینری در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، ابراهیم ایدنی با اعلام این مطلب که بزرگترین بندر تجاری ایران طی چهار ماهه سال جاری میزبان بالغ بر یکهزار و 376فروند شناور با تناژهای مختلف بوده است، خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 8درصدی داشته که از کل شناور ورودی به بندر شهید رجایی، یکهزار و 97فروند بالای هزار تن وزن داشته است.

وی از تخلیه و بارگیری 669 هزار و 847 TEU کانتینر و رشد 27 درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور طی چهار ماهه سال جاری، خبر داد.

ایدنی همچنین ضمن اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از فرورین تا ابتدای مرداد ماه سال 95 اظهار داشت: طی مدت یاد شده، در مجموع 26میلیون و 621 هزار و 815تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که افزایش 32 درصدی طی این مدت به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: از این حجم عملیات بندری، 16 میلیون و 824 هزار و 236 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 9 میلیون و 797 هزار و 579 تن اختصاص به مواد نفتی دارد که به ترتیب 34 و 28 درصد افزایش داشته است.

صادرات 3میلیون تن فرآورده نفتی

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد 62 درصدی صادرات مواد نفتی از بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: 3 میلیون و 28 هزار و 927تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

به گفته ایدنی، یک میلیون و 278هزار و 650 تن مواد نفتی طی این مدت از طریق این بندر به داخل کشور وارد و 41 هزار و 641 تن از این گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بیان کرد: همچنین کابوتاژ 5 میلیون و 448 هزار و 361 تن کالای نفتی در این بندر نیز به انجام رسید.

افزایش 70 درصدی صادرات و رشد 7درصدی تزانزیت

این مقام مسئول همچنین حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور طی چهار ماه نخست سال جاری را یک میلیون و 492 هزار و 361 تن اعلام کرد و افزود: در این بخش، رشد 7 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید. 

ایدنی حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را 11 میلیون و 403 هزار و 411 تن اعلام کرد که 70 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

وی افزود: طی همین مدت، همچنین 2 میلیون و 916 هزار و 37 تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که کاهش 15 درصدی را نشان می دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در پایان از کابوتاژ 54 هزار و 585 تن از این گونه کالاها طی مدت یاد شده سخن به میان آورد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترانشیپ 525 هزار و 759 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر انجام شد.

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۳۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید