بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از طرح توسعه بندر تجاری لنگه
عضو هیات عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جریان سفر به منطقه غرب استان هرمزگان، از طرح توسعه بندر تجاری لنگه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد  راستاد" در ابتدای حضور خود در شهرستان بندر لنگه با آیت الله "سید محمد جواد رکنی" نماینده ولی فقیه و امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در ادامه، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه از طرح های توسعه ای این مجموعه بندری همچون اطاله موج شکن، تعمیرات اساسی اسکله ها و محوطه سازی و افزایش پسکرانه دیدن کرده و از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه لایروبی این بندر قرار گرفت.

وی همچنین در بخش دیگری از این بازدید، طی دیدار چهره به چهره با صاحبان و مالکان شناور و دیگر فعالان حوزه حمل و نقل دریایی، به صحبت ها و دغدغه ها آنها گوش فرا داد و برای رفع و رجوع مسایل مطرح شده، دستوراتی صادر کرد.

"محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه در حاشیه این بازدید به بیان گزارشی از عملکرد این بندر و محورهای مهم تجاری- مسافری و همچنین آخرین وضعیت فازهای توسعه دریایی در حال اجرا، پرداخت.

صابری گفت: با اجرای فاز اول و دوم طرح توسعه دریایی بندرلنگه، طول موج شکن این بندر از 1500 متر به 1975 متر و مساحت حوضچه نیز از 10 هکتار به 30 هکتار رسیده است.

به گفته وی، در حال حاضر، فاز سوم پروژه لایروبی شامل 25 درصد نهایی از مساحت 30 هکتاری حوضچه در حال اجراست.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه خاطرنشان کرد: با بهره برداری کامل از طرح توسعه دریایی بندرلنگه امکان پهلوگیری شناورهای با ظرفیت 5 هزار تن با آبخور 5.5 متر و کشتی های کانتینری در این بندر فراهم می شود. همچنین، پس از پایان لایروبی، بیش از 9 هکتار محوطه جدید نیز در این بندر استحصال خواهد شد.

گفتنی است، تنی چند از دیگر مدیران حوزه معاونت دریایی سازمان بنادر، مقامات محلی و اصحاب رسانه شهرستان بندر لنگه، در این بازدید حضور داشتند.

یادآور می شود، بندر لنگه با دارا بودن 500 متر اسکله و 35 هکتار وسعت به عنوان اصلی ترین بندر منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد دریایی کشور نقش آفرینی می کند و علاوه بر صادرات کالا، پشتیانی از فعالیت های ترانزیتی، وارداتی و کابوتاژ را نیز بر عهده دارد.

براساس این گزارش، اتصال از سه جهت به شبکه جاده ای کشور، موقعیت مناسب قرارگیری بندر به لحاظ جغرافیایی، نزدیکی به تنگه هرمز و آب های بین المللی، وضعیت مناسب توسعه فیزیکی طی سالیان اخیر و ارتباط قوی ساکنان آن با اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس در کنار مدیریت اصولی و تأثیرگذار حوزه دریایی و بندری در این خطه باعث شده بندر تجاری لنگه همچنان در عرصه ملی و بین المللی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و به عنوان یکی از کانون های ثقل تجارت دریایی در ساحل شمالی خلیج فارس قلمداد شود.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۳۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید