بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
راستاد در سفر به بندر لنگه تاکید کرد:به روزرسانی چیدمان ناوگان جستجو و نجات دریایی بر مبنای مدیریت ریسک
عضو هیات عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر ضرورت به روز رسانی زون بندی و چیدمان ناوگان جستجو و نجات بر مبنای اصول مدیریت ریسک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ، محمد راستاد که در نشست شورای معاونین اداره بنادر و دریانوردی لنگه سخن می گفت، اظهار داشت: اقدامات مناسبی برای رضایت مشتریان و ارتقای کیفیت خدمات به مشتریان در این بندر انجام شده است.

وی پایش مستمر و توجه به نقشهای حاکمیتی و نظارت بر ایمنی حمل و نقل دریایی در محدوده 575 کیلومتر سواحل تحت نظارت اداره بنادر غرب هرمزگان از درب بندر تا مسیرهای دریایی را ضروری دانست.

راستاد بر ضرورت به روز رسانی زون بندی و چیدمان ناوگان جستجو و نجات را بر مبنای اصول مدیریت ریسک مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در بخش دریایی، حفظ آمادگی لازم در مقابله با شرایط مضطر انجام تمرین نیروهای انسانی در قالب مانورهای پیش بینی شده با سناریوهای مشخص و هدفدار بسیار مهم است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: حفظ ایمنی تجهیزات اطفای حریق با نصب سیستم های ثابت در بندر باید بر اساس استاندارد های موجود تامین و همواره آماده بکار شود.

محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه نیز در این نشست اظهار داشت: برای رفاه حال مسافران دریایی طی سال جاری، با ساخت اسکله و فونداسیون جدید، رمپ شناور مسافری از محل اسکله تجاری به روبروی ترمینال مسافری بندر جابجا خواهد شد.

وی همچنین ضمن ارزیابی نقاط حادثه خیز غرب هرمزگان از اختصاص یک فروند شناور ناجی برای استقرار در جزیره لاوان خبر داد.

صابری بیان کرد: تیمی تحت نظر واحد HSE از میان پرسنل عملیاتی و آتش نشانی این بندر برای رعایت استانداردهای زیست محیطی فعال می شود.

شایان ذکر است، تاکید بر بهبود امکانات رفاهی ترمینال مسافری شرکت والفجر، رایزنی جهت استقرار مامورین سازمان در بندر چندمنظوره تجاری شیو، ارایه طرح توجیهی مدیریت پسماند و جمع اوری فاضلاب بندرلنگه و رفع نواقص وضعیت نامناسب سیستم های اطفای حریق از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

همچنین مقرر شد، برای مقابله با آلودگی دریایی در محدوده حوضچه بندرلنگه، شناور آتش خوار سهراب با هزینه 3 میلیارد و 500 میلیون ریال به لوازم جدید مقابله با آلودگی مجهز شود.

لازم به ذکر است، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی امروز در ادامه برنامه سفر خود به بنادر غرب هرمزگان، از بنادر چارک، آفتاب و جزایر این منطقه نیز دیدن کرد.

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۳۷۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید