بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
رشد 17 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر لنگه
264 هزار تن کالا و 25 هزار نفر در مسیرهای دریایی مشترک ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس طی چهار ماه نخست سال جاری از طریق بنادر غرب هرمزگان جابجا شد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه با ارائه گزارشی از عملکرد چهار ماهه نخست سال 95 در بندر تجاری لنگه، گفت: در این مدت، 264 هزار و 213 تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این میزان، 263 هزار و 558 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 655 تن مربوط به کالاهای نفتی است که در بخش غیر نفتی 18 درصد افزایش تخلیه و بارگیری به انجام رسید.

صابری از افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی در بندر تجاری لنگه خبر داد و افزود: طی مدت یاد شده 150 هزار و 98 تن کالا از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 71 هزار و 534 تن کالای غیر نفتی از طریق شناورهای دریایی به بندر لنگه وارد شد.

به گفته این مقام مسئول، طی سالجاری 26 هزار و 258 تن انواع کالا بویژه خودروی سواری از این بندر ترانزیت شد.

صابری، خودروی سواری، برنج، شکر، گندم، روغن خوراکی، سویا، میوه و تره بار، مواد معدنی، پارچه و الیاف را عمده کالاهایی اعلام کرد که از مبدا یا به مقصد امارات عربی متحده، کشورهای آسیای میانه و عراق وارد، صادر و یا ترانزیت شده است.

وی از کابوتاژ 13 هزار و 413 تن انواع کالاهای غیر نفتی و ثبت افزایش 72 درصدی این بخش از عملیات بندری سخن به میان آورد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه اظهار داشت: امسال 643 تن صادرات و 12 تن واردات کالاهای نفتی در این بندر به ثبت رسید که کاهش 58 درصدی واردات نفتی در مقایسه با مدت مشابه را نشان می دهد.

صابری تصریح کرد: طی 4 ماهه نخست سالجاری، 25 هزار و 318 نفر در مسیرهای دریایی ایران به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس از طریق بندر لنگه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد 19 درصدی است.

این مقام مسئول همچنین از رشد 86 درصدی عملیات جابجایی کالاهای کانتینری در بندر لنگه خبر داد و خاطرنشان کرد: طی این مدت تخلیه و بارگیری 288 TEUدر این بندر به ثبت رسید.

وی مجموع شناورهای متردد به بندرلنگه را یکهزار و 670 فروند عنوان کرد که 4 درصد افزایش داشته است.

لازم به ذکر است، بندر لنگه بعنوان اصلی ترین بندر منطقه غرب هرمزگان علاوه بر ترانزیت کالا، فعالیت های صادراتی، وارداتی، کاپوتاژ را نیز پشتیبانی می کند.

موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندر لنگه این بندر را بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ایرانی خلیج فارس تبدیل کرده است.

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۳۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۴۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید