بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
تمام مغروقه های اروند رود خارج سازی می شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:قرارداد بزرگی در خصوص خارج سازی مغروقه های اروند رود در حال انعقاد است که با اجرای این پروژه کلیه مغروقه های اروند رود خارج سازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه های توسعه ای و عمرانی بندرخرمشهر بازدید کرد.

 تعمیرات اساسی اسکله های چهار پست، تعمیرات اساسی پسکرانه اسکله های 2 تا ،7 ، نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق ، زمینی کردن شبکه هوایی برق و زیرساخت دوربین های مداربسته از جمله پروژه های عمرانی و توسعه ای بندرخرمشهر هستند که سعید نژاد از آن ها بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید، معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران گفت:سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری و پس از رفع تحریم های بنادر ایران و خطوط کشتیرانی اقداماتی را برای توسعه در این حوزه انجام داده است.

سعید نژاد در ادامه افزود: بندرخرمشهر به دلیل موقعیت استراتژیک، سابقه تاریخی و نقش آن در توسعه منطقه ای خرمشهر و آبادان می تواند در زمینه افزایش اشتغال و رفاه مردم این منطقه محروم کشور مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بندرخرمشهر 40 میلیارد تومان پروژه در دست اجرا وجود دارد تصریح کرد: بخش خصوصی نیز در حال سرمایه گذاری 120 میلیارد تومانی در این بندر است.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: امیدواریم با اجرای این پروژه ها که می تواند در توسعه و افزایش ظرفیت بندرخرمشهر نقش جدی داشته باشد میزان اشتغال هم در این بندر افزایش یابد.

سعید نژاد با بیان اینکه به دلیل موقعیت ممتازی که بنادر ما دارند جاذبه بسیار خوبی برای بخش خصوصی ایجاد کرده اند، گفت: می توان در این مناطق ارزش افزوده ایجاد کرد و با تغییر ماهیت و شکل کالا می توان آن را صادر کرد و یا پس از طی مراحل تشریفات گمرکی وارد کشور کرد که البته این سیاست در مورد بندرخرمشهر در حال اجراست.

وی ادامه داد: به منظور ارتباط بیشتر مردم با دریا و شناخت سایقه تاریخی فعالیت های دریایی کشور، پروژه  ایجاد یک موزه دریایی کشور در بندرخرمشهر را در دست اجرا داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ساختمان قدیمی بندرخرمشهر با همکاری سازمان میراث فرهنگی در حال تبدیل به موزه دریا و دفاع مقدس است که می تواند نقش جدی برای مردم بویژه دانش آموزان و دانشجویان در زمینه مطالعه و تحقیق فرهنگ و تاریخ دریانوردی ایران داشته باشد.

سعید نژاد با اشاره به اینکه مهمترین پروژه ای که در حال حاضر در بندرخرمشهر مدنظر قرار گرفته شناورسازی مغروقه ها در اروند رود است افزود: ما بر اساس سیاست های دولت میزان فعالیت در این زمینه را افزایش داده ایم و تاکنون 35 فروند مغروقه  از اروند رود خارج سازی شده که 12 فروند آن طی 3 سال گذشته خارج سازی شده است.

وی عنوان کرد: در این زمینه قرارداد بزرگی در حال انعقاد داریم که امیدواریم طی هفته های آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن آغاز شود که با اجرای این پروژه کلیه مغروقه های اروند رود خارج سازی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص راه اندازی مجدد دفتر مشترک هماهنگی میان ایران و عراق ((C.B.C گفت: برای افتتاح این دفتر مذاکراتی را  با عراق داشته ایم و امیدواریم با لایروبی مسیر اروند رود ظرفیت خطوط کشتی هایی که وارد بندرخرمشهر می شوند افزایش یابد و به میزان قبل از جنگ برسد به نحوی که کشتی های بزرگتر بتوانند وارد این بندر شوند.

سعید نژاد تصریح کرد: هدف گذاری ما در خرمشهر این است که بتوانیم کشتی های با ظرفیت 15 تا 20 هزار تن را پهلو دهیم و مطمئن هستیم این اتفاق تأثیر زیادی در توسعه منطقه خرمشهر و آبادان خواهد داشت.

وی در خصوص زمان افتتاح دفتر مشترک هماهنگی میان ایران و عراق اظهار کرد: هم اکنون دفتر C.B.C آماده است و دوستان ما از عراق از این دفتر بازدید داشته اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان اظهار داشت: مذاکرات ما  با طرف عراقی در حال پیشرفت است و امیدواریم طی هفته های آینده بتوانیم بطور رسمی افرادی که از عراق می آیند را در این ساختمان مستقر کنیم و مدیریت مشترکی بر آبراه  اروند داشته باشیم.

 

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۴۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید