بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر
همزمان با هفته دولت : 590میلیارد ریال طرح بندری دراستان بوشهر به بهره برداری خواهد رسید
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: همزمان با هفته دولت ۱2 طرح بندری در زمینه‌های مختلف با اعتبار 590 میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومى ، محمدمهدی بنچاری  با بیان اینکه ظرفیت‌های بندری در بنادر استان افزایش می‌‎یابد، اظهار داشت: براساس برنامه تدوین شده زیرساخت‌های بندری در بوشهر افزایش می‌یابد که در این راستا اعتبارات این حوزه نیز افزایش یافته است.

وی از افزایش اعتبارات برای تکمیل طرح‌های بندری در استان بوشهر خبرداد و گفت: برای اجرا و تکمیل طرح‌های بندری در بوشهر اعتبارات از 630 میلیارد ریال به 800 میلیارد ریال در سال گذشته افزایش یافت و این در حالی است که تخصیص اعتبارات ملی متمرکز در این زمینه نقش مهمی در تسریع اجرای طرح‌ها داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افتتاح طرح‌های بندری در هفته دولت افزود: با تکمیل طرح بازسازی و اصلاح‌ اسکله‌های تجاری شماره 5 و 6 بندر بوشهر این اسکله‌ها همزمان با هفته دولت با سرمایه‌گذاری 110 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

بنچاری از استقرار دو جرثقیل دروازه‌ای در بندر بوشهر خبرداد و گفت: همزمان با هفته دولت ناوگان عملیاتی بندربوشهر به 2 دستگاه جرثقیل دروازه‌ای محوطه‌ای مجهز می‌شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 128 میلیارد ریالی برای استقرار 2 جرثقیل دروازه‌ای در بندر بوشهر بیان کرد: این جرثقیل‌ها ظرفیت جابه‌جایی 40 تن کالا با قدرت 400 کیلووات دارد.

محمد مهدی بنچاری از راه‌اندازی مانیتورینگ بویه‌ها در ساحل استان بوشهر خبرداد و افزود: این سیستم‌ها که با 33 میلیارد ریال راه‌اندازی شده زمینه ارتقاء ایمنی دریانوردی در استان بوشهر فراهم می‌کند.

وی با اشاره به طرح حفاظتی در جزیره نگین بوشهر گفت: این طرح به طول 2 هزار متر مربع اجرا شده که دارای 3 هزار 100 متر آرمور و 3 هزار 10 متر تاج است.

این مقام مسئول افتتاح دوربین‌های مدار بسته در بندر گناوه را از دیگر طرح‌های هفته دولت عنوان کرد و افزود: این دوربین‌ها با سرمایه‌گذاری 22 میلیارد ریال خریداری و نصب شده که زمینه نظارت بر انبارها، محوطه‌ها و ساختمان‌های بندر گناوه افزایش می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بازسازی شناورهای امداد و نجات دریایی با 17 میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های هفته دولت در استان بوشهر دانست و گفت: در  این هفته شناورها  غرق شده در بنادر بوشهر و دیر از آب خارج می‌شوند.

بنچاری، ارتقا ایمنی بندر بوشهر با افتتاح تجهیزات جدید با 7.5 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، خرید و نصب 4 دستگاه دوربین دید در شب ویژه شناورهای امداد و نجات دریایی با 7 میلیارد ریال اعتبار ، به آب اندازی قایق نورانی با 7 میلیارد ریال و  اضافه شدن شناور هدایت سه به ناوگان عملیات دریایی بندر بوشهر با هزینه ای بالغ بر200 میلیارد ریال را از دیگر برنامه‌های هفته دولت در استان بوشهر دانست. که برای اجرای این طرح‌های بندری در مجموع 590 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز عملیات دو طرح بندری در استان خبرداد و افزود:  در هفته دولت ضمن آغاز عملیات لایروبی بندر دیر با 61 میلیارد ریال، تعمیر اسکله تجاری شماره یک بوشهر با 70 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیز اجرا می‌شود.

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۸
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۴۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید