اعتراض انجمن حفاظت از محیط زیست کاریستوس یونان به توقیف نفتکش حامل نفت ایران/ محیط زیست کاریستوس نباید بهای سنگین گزینه های سیاسی دولت یونان را پرداخت کند/ نفتکش باید فورا بندر کاریستوس را ترک‌ کند سوخت کم‌سولفور نیم درصد برای ناوگان ملی دریایی تامین شد/ برنامه‌ریزی برای توسعه ساحل و فراساحل سوخت‌رسانی در بندر سلخ در جزیره قشم بیانیه سازمان بنادر درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان/ اقدام یونانی‌ها؛ دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ دولت یونان فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی آمادگی بندر تیاب برای جذب سرمایه گذار جهت احداث انبارهای نگهداشت کالا / ساخت اسکله چند منظوره بندر سیریک درحال اتمام است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری
عملیات جابجایی کالا در بندر شهید باهنر از مرز 600 هزار تن گذشت
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری 606 هزار تن انواع کالا و همچنین افزایش 164 درصدی صادرات محموله های نفتی در این بنادر طی سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد محسنی" ضمن اعلام جدیدترین آمار سفرهای دریایی  در مرکز استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا ابتدای مرداد ماه، یک میلیون و207 هزار و973مسافر در بنادر تحت مدیریت اداره بنادر شهید باهنر جابجا شدند که رشد 7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید و عمده آن از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است.

وی از آمار و عملکرد چهار ماهه عملیات جابجایی کالا در این بندر نیز سخن به میان آورد و گفت: طی مدت یاد شده، بالغ بر 605 هزار و 978 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شد.

محسنی ادامه داد: از این میزان 414 هزار و 353 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 191 هزار و 625 هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که در بخش نفتی 36 درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: بیش از 334 هزار و 330 تن کالاهای غیر نفتی و 58 هزار و 863 تن کالای نفتی طی مدت مذکور، از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی 164درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی خاطرنشان کرد: طی این مدت، 34 هزار و 802 تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد این بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان شد.

این مقام مسئول از جمله کالاهای وارداتی را شامل برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری اعلام کرد و افزود: این محموله ها پس طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت 21 هزار و 708 خودرو از طریق این بنادر طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

وی با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری 266 TEU کانتینر طی سال جاری، گفت: در چهار ماه گذشته، یکهزار و 652 شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 28 درصد رشد را نشان می دهد.

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۵۰۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید