بنادر کوچک؛ فرصت و مزیتی بی نظیر برای اقتصاد ایران است / ضرورت ایجاد امکانات و زیرساخت برای توسعه بنادر کوچک جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها
ایدنی خبر داد: رونق 31درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از جابجایی 33 میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی با ثبت رشد 31 درصدی عملیات در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" در این رابطه اظهار داشت: بزرگترین بندر تجاری ایران طی پنج ماهه سال جاری میزبان بالغ بر یکهزار و 739فروند شناور با تناژهای مختلف بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 8درصدی به ثبت رسید.

وی ادامه داد: از کل شناور ورودی به بندر شهید رجایی، یکهزار و 390 فروند بالای هزار تن وزن داشته اند.

جابجایی 33 میلیون تن انواع کالا

ایدنی همچنین ضمن اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از فرورین تا ابتدای شهریور ماه سال 95 اظهار داشت: طی مدت یاد شده، در مجموع 33 میلیون و 192 هزار و 259 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که افزایش 31 درصدی طی این مدت به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: از این حجم عملیات بندری، 21 میلیون و 133 هزار و 789 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 12 میلیون و 58 هزار و 470 تن اختصاص به مواد نفتی دارد که به ترتیب 35 و 24 درصد افزایش داشته است.

افزایش 66 درصدی صادرات غیرنفتی

این مقام مسئول همچنین حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور طی پنج ماه نخست سال جاری را یک میلیون و 853 هزار و 314 تن اعلام کرد و افزود: در این خصوص، رشد 5 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را شاهد بودیم. 

وی حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را 14 میلیون و 194 هزار و 973 تن اعلام کرد که 66 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

ترانشیپ کالای غیرنفتی رونق یافت

ایدنی از کابوتاژ 60 هزار و 169 تن از این گونه کالاها طی مدت یاد شده سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترانشیپ 673 هزار و 598 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر انجام شد که 28 درصد رشد داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: طی همین مدت، همچنین 3 میلیون و 760 هزار و 903 تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که کاهش 9 درصدی را نشان می دهد.

صادرات 3میلیون تن فرآورده نفتی

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد 56 درصدی صادرات فرآورده های نفتی از بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: طی پنج ماه نخست امسال، 3 میلیون و 719 هزار و 644 تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

به گفته ایدنی، یک میلیون و 486 هزار و 210 تن مواد نفتی طی این مدت از طریق این بندر به داخل کشور وارد و 41 هزار و 641 تن از این گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی همچنین از کابوتاژ 6 میلیون و 810 هزار و 975 تن کالای نفتی در این بندر با رشد 10 درصدی

رشد 29 درصدی عملیات کانتینری

این مقام مسئول در پایان از تخلیه و بارگیری 860 هزار و 229 TEU کانتینر و رشد 29 درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور طی پنج ماهه سال جاری، خبر داد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۷۳۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید