حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت/ به ۴دلیل منع تردد کشتی های تحت پرچم ایران برخلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر صدور دستور رسیدگی حقوقی دبیرکل آیمو در پاسخ به اعتراض مدیرعامل سازمان بنادر در خصوص تهدیدات دریانوردی آمریکا/ راستاد: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ تهدیدات آمریکا خلاف موازین صنفی، تجاری و حقوق بین الملل است / قدردانی دبیرکل آیمو از اقدامات سازمان بنادر ایران در دوران شیوع کرونا تولید سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور/ تطبیق ناوگان تجاری دریایی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد/ افزایش ظرفیت تولید و امکان تأمین سوخت برای متقاضیان خارجی ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین
دیدار پیشکسوتان از جذابیت های گردشگری دریاچه ارومیه
متعاقب تصویب کمیته رفاهی صندوق بازنشستگی سازمان بنادر ودریانوردی ، اینبار نوبت به بازنشستگان و وظیفه بگیران تهرانی رسید تا در یک سفر گروهی ، از جذابیتهای گردشگری شهرهای تبریز و ارومیه دیدن کنند.
به همت کمیته رفاهی صندوق بازنشستگی سازمان بنادر ودریانوردی صورت گرفت
دیدار پیشکسوتان از جذابیت های گردشگری دریاچه ارومیه
 
متعاقب تصویب کمیته رفاهی صندوق بازنشستگی سازمان بنادر ودریانوردی ، اینبار نوبت به بازنشستگان و وظیفه بگیران تهرانی رسید تا در یک سفر گروهی ، از جذابیتهای گردشگری شهرهای تبریز و ارومیه دیدن کنند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، در این سفر گروهی که از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه شهید مدنی تبریز آغاز شد، تعداد 41 مسافر حضور داشتند که ازاین تعداد 34 تن خانم و 7 نفر دیگر از آقایان بازنشسته حقوق بگیر مرکز بودند .
 
بر اساس این گزارش ؛ بازنشستگان و موظفین تهرانی پس از ورود به شهر تبریز ، در اولین بخش از برنامه بازدید وارد خانه مشروطه شدند تا از این بنای تاریخی که اینک به صورت موزه درآمده است، دیدن کنند .
 
باغ «ایل گلی» یا « شاه گلی » که یکی از مهم ترین گردشگاه های تبریز است ، مکان بعدی است که جهت بازدید مسافران پیش بینی شده بود . این باغ مصفا که از پیشینه کاملا تاریخی 
برخوردار است ، امروزه به امکانات مناسب توریستی مجهز شده است.
 
این گزارش می افزاید ؛ مقصد سوم بازنشستگان و وظیفه بگیران در این تور گردشگری ، روستایی است که از معماری صخره ای برخوردار است . روستای« کندوان» یکی از سه روستای صخره ای جهان است که این ویژگی بارز موجب جذابیت منحصر به فرد آن شده است .در مسیر روستای کندوان مسافران در رستوانی به استراحت پرداختند و ضمن رفع خستگی ، نهار را در کنار یکدیگر صرف کردند .
 
اتوبوس حامل مسافران مرکز پس از روستای کندوان ، مسیر ارومیه را در پیش گرفت تا گردشگران خسته را به محل اقامت آن ها واقع در مرکز آموزش اداره بندر و دریانوردی دریاچه ارومیه برساند . 
 
با غروب آفتاب مسافران به محل اسکان خود رسیدند تا شب را در محل میهمانسرایی به صبح برسانند که طبیعت سرسبز آن را در آغوش خود گرفته است.
 
صبح روز دوم سفر پس از صرف صبحانه ، اتوبوس تور مطابق با برنامه، مسیر دریاچه نیلگون«مارمیشو»را در پیش گرفت این دریاچه با مساحتی بالغ بر 5 هکتار در 45 کیلومتری شمال غربی ارومیه قراردارد و از طبیعتی بکر و کم نظیر برخوردار است.
 
بعد از ظهر همان روز جاذبه گردشگری دیگری در آذربایجان غربی انتظار گردشگران مرکز را می کشید . « سد شهرچای » در12 کیلومتری ارومیه ، چهارمین منطقه ای بود که میزبان بازنشستگان و موظفین سازمان شد.امروز این منطقه خوش آب و هوا به تفرجگاه زیبایی تبدیل شده و مسافران زیادی را به سوی خود جلب می کند .
 
این گزارش همچنین اضافه می کند ؛ در سومین روز سفر مراکز تجاری و خرید ارومیه شامل ؛ بازار قدیم و بازار مرزی برای بازدید و گشت و گذار مسافران در نظر گرفته شده بود تابازنشستگان و همراهان به خرید سوقات سفر و تامین مایحتاج بپردازند .
 
در پایان سومین روز از سفر مسافران این تور که اغلب آنها از بانوان بازنشسته و همسران کارکنان بازنشسته بودند راضی و خوشحال به محل اقامت خود بازگشتند تا خود را برای بازگشت به تهران آماده کنند .
 
صبح روز چهارم سفر، فرودگاه شهید باکری ارومیه شاهد چهره های خندان و شادمانی بود که رضایت خود را از همراهی و میزبانی شایسته نمایندگان صندوق بازنشستگی سازمان بنادرودریانوردی ابراز می کردند .
 
شایان ذکر است ؛ سفر گردشگری ارومیه اولین تجربه کمیته رفاهی صندوق بود که با همکاری صمیمانه اداره بندر و دریانوردی دریاچه ارومیه برگزار شد . جا دارد تا از حمایت های صمیمانه مدیر و زحمات پرسنل این اداره قدردانی بعمل آید.
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴
روابط عمومی و امور فرهنگی |
کد خبر : ۳۶,۷۹۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید