افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
تجلیل از 36 دریانورد نمونه استان مازندران به مناسبت روز جهانی دریانوردی
همزمان با گرامیداشت روز جهانی و هفته ملی دریانوردی، طی مراسم جشن باشکوهی در روز پنجشنبه 8 مهرماه، از خدمات 36 دریانورد نمونه استان مازندران قدردانی به عمل آمد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان مازندران، در این مراسم که با حضور دست اندرکاران و فعالان عرصه دریانوردی استان در سالن اجتماعات منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برگزار شد مدیرکل بنادر ودریانوردی استان مازندران طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز جهانی دریانوردی از زحمات تمامی فعالان عرصه دریا و دریانوردی شاغل در اداره کل و سایر ارگان های دریایی قدردانی کرد.
    وی افزود: صنعت دریانوردی از جایگاه ویژه ای در دنیا به لحاظ تنوع و کار آفرینی و اشتغال برخوردار است و ما باید به دنبال استفاده بیش از پیش برای جابجایی کالا از این امکانات باشیم.
   رضوانی با اشاره به این که هم اکنون بیشتر ناوگان دریانوردی کشور توسط ایرانی ها مدیریت می شود افزود: در قبل از انقلاب تمامی ناوگان دریانوردی توسط خارجی ها مدیریت می شد ، در حال حاضر بهترین نیروها با آموزش در دانشگاه های کشور بر روی ناوگان تجاری و نظامی کشور مشغول خدمت هستند.
   مدیر کل بنادر و دریانوری مازندران تصریح کرد: گر چه از اواخر دهه 70 بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت دریانوردی وارد عمل شده ولی برای افزایش بهره وری نیاز به سرمایه گذاری بیشتر این بخش هستیم.
   فرماندار نوشهر نیز در این مراسم صنعت دریانوردی را مهم دانست و گفت: امروز شاهد فعالیت چشمگیر این صنعت در دنیا هستیم.
   علی شادمان افزود: حضور چهار میلیون و 300 هزار اقامت در شب در تابستان و ورود 45 هزار گردشگر خارجی به فرودگاه شهرستان نوشهر از ظرفیت های این منطقه است که برای استفاده از این ظرفیت باید برنامه ریزی کرد.
   وی بر لزوم نگاه تجاری و گردشگری به شهر بندری نوشهر تاکید کرد و خواستار سرمایه گذاری بیش از پیش بخش خصوصی در این زمینه شد.
   جانشین فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: کشتی تنها وسیله ساخت دست انسان است که در قرآن به آن قسم یاد شده است.
   ناخدا دوم آریا شفقت رودسری خاطرنشان کرد:در دوران هشت سال دفاع مقدس که وضعیت اقتصادی کشور در گرو نفت بود ، نیروی دریایی بیش از 10 هزار کشتی و نفتکش را در دریای جنوب اسکورت کرد.
   وی با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به حوزه دریا و دریانوردی گفت: ناوگان دریایی جمهوری اسلامی در جهت منویات رهبر گام های بلندی تاکنون برداشته است.
   ناخدا دوم آریا شفقت رودسری افزود : در حال حاضر ناوگان دریایی جمهوری اسلامی در آب های آزاد جهان برای مبارزه با دزدان دریایی شجاعانه حضور دارند.
   نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: تمدن ایران و کشورهای جهان به دریانوردی وابسته است.
   قاسم احمدی با اشاره به اهمیت دریا در رونق تجارت و اقتصاد کشورهای دنیا ، افزود : پیشرفت نوشهر نیز مدیون دریا و بندر است و برای پیشرفت نوشهر باید به دنبال سرمایه گذاری در بندر باشیم.
   وی پیشنهاد کرد : باید نماد بندر نوشهر در سربرگ های اداری این شهرستان چاپ شود تا همگان برای حفظ و توسعه بندر و فرودگاه نوشهر تشویق شوند.
   قرائت پیام دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی به مناسبت روز جهانی دریانوردی از دیگر برنامه های این مراسم بود که توسط سعید کیاکجوری معاون دریایی و بندری اداره کل صورت گرفت.
   در پایان با اهداء لوح سپاس از سوی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران، از زحمات 17 نفر از کارکنان بخش های مختلف اداره کل و 19 نفر از دریانوردان شاغل در شرکت های خصوصی و سایر ارگان های دریایی استان قدردانی به عمل آمد.


مراسم روز جهانی دریانوردی1  

 
مراسم روز جهانی دریانوردی2  


مراسم روز جهانی دریانوردی3  


مراسم روز جهانی دریانوردی4

۱۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۳۶,۹۰۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید