توسعه همکاری‌ علمی و آموزشی اداره کل بنادر هرمزگان با دانشگاه آزاد اسلامی
در نشست مشترک مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، بر لزوم توسعه همکاری‌ علمی و آموزشی بین این دو مجموعه تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی ، در این نشست که به میزبانی بندر شهید رجایی صورت گرفت، "ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به حجم بالای سرمایه گذاری های انجام شده در بزرگترین بندر تجاری ایران گفت: موقعیت ممتاز جغرافیایی، دسترسی به آب‌های آزاد جهان، اتصال به شبکه بین‌المللی راه‌آهن، برخورداری از تجهیزات مدرن بندری و دریایی و همجواری با مناطق آزاد قشم و کیش و بنادر حوزه خلیج فارس از جمله ویژگی هایی است که بندر شهید رجایی را به دروازه طلایی ایران در کریدور شمال و جنوب تبدیل کرده است.

وی افزود: این بندر علاوه بر نقش آفرینی فعال در تجارت جهانی، می‌تواند کانونی مهم برای توسعه آموزشی های تخصصی دریایی و بندری کشور نیز قرار گیرد.  

دکتر "مهدی باقری" رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس نیز در این دیدار از جایگاه مهم بنادر در تعاملات اقتصادی سخن به میان آورد و افزود: بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور و منطقه فرصتی مناسب برای مراودات اقتصادی و تجارت بین‌الملل را فراهم آورده است.

وی ضمن اشاره به توانمندی ها و جایگاه استراتژیک این بندر، افزود: بر همین اساس قصد داریم تا با شناخت توانمندی‌های این بندر برای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی برنامه‌ریزی کنیم.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، طرفین با اشاره به نقش و جایگاه ملی و فرا ملی بندر شهید رجایی و لزوم تربیت و آموزش نیروی انسانی تخصص و مجرب در آن موافقت کردند که کمیته ای فنی و آموزشی مرکب از نمایندگان طرفین در زمینه انجام مطالعات و نیاز سنجی آموزشی اقدام نمایند.

همچنین پس از نهایی شدن نتایج این کمیته، تفاهم نامه ای مشترک به منظور اخذ مجوز جهت تسهیل در پذیرش و جذب پرسنل اداره کل و شرکتهای فعال در بندر شهید رجایی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) و در رشته هایی تخصصی بندری، دریایی، مهندسی کشتی و کشتیرانی، ملوانی، دریانوردی و ..... طی سال جاری منعقد شود.

لازم به ذکر است، پیش از برگزاری این نشست، جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هرمزگان (EBA) از اسکله‌های کانتینری، اسکله های چند منظوره نفتی و تجهیزات بندری و دریایی مجتمع بندری شهید رجایی بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این بندر قرار گرفتند.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۹:۲۷
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۱۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید