افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
خط مسافری دریایی ایران- عمان در بندر چابهار بصورت آزمایشی راه اندازی شد
با ورود وخروج نخستین کشتی مسافری هرمز از کشور عمان به بندر چابهار امروز /چهارشنبه/ خط و ترمینال مسافری دریایی ایران- عمان در بندر شهید کلانتری چابهار بصورت آزمایشی راه اندازی شد.

 

مدیرعامل بنادر و دریانوردی کشور روز چهارشنبه در حاشیه استقبال از مسافران کشور عمان در بندر چابهار اظهار داشت: خط مسافری دریایی ایران- عمان اکنون به صورت آزمایشی راه اندازی شد و افتتاح رسمی آن پس از رفع نواقص و بهره برداری کامل با حضور مقامات کشوری در ماههای آینده انجام می شود.
محمد سعیدنژاد افزود: پایانه بین المللی مسافر دریایی بندر شهید کلانتری چابهار با مساحت سه هزار و 800 مترمربع و با صرف هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد ریال احداث شده است.
وی گفت: این پایانه شامل 2 سالن مجزا برای مسافران ورودی و خروجی است که در مرحله نخست برای راه اندازی خط چابهار- مسقط عمان با ظرفیت یک سفر در هفته و 400 مسافر ورودی و خروجی در هر سفر آماده شده است
وی با اشاره به ورود و خروج نخستین مسافران دریایی به چابهار بیان کرد: نخستین کشتی مسافری با 27 نفر مسافر از عمان وارد چابهار شد و در برگشت نیز 23 نفر مسافر از چابهار به عمان عزیمت کردند.
وی افزود: مسافران یادشده پیش از این بلیط سفر را تهیه کرده بودند.
مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان نیز بسترسازی برای توسعه صنعت گردشگری وخدمات وابسته، ارتقاء رفاه و شاخص های اجتماعی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی منطقه را از اهداف این خط مسافری عنوان کرد.
بهروز آقایی افزود: افزایش جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی، سهولت در تردد تجار و سرمایه گذاران بین ایران و کشورهای همسایه و افزایش ترافیک دریایی از دیگر اهداف راه اندازی خط مسافری دریایی در بندر چابهار است
وی با بیان اینکه استان سیستان وبلوچستان 300 کیلومتر مرز دریایی با کشورهای همسایه دارد خاطرنشان کرد: این بهترین مزیت برای راه اندازی خطوط مسافری دریایی است تا روابط سیاسی فرهنگی، اجتماعی واقتصادی توسعه پیدا کند.
وی ادامه داد: مردم سیستان وبلوچستان مشترکات فرهنگی، اجتماعی و قومی زیادی با ساکنان کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه عمان دارند و جمعیت زیادی از کشور عمان را مردم بلوچ تشکیل می دهند
مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان بر استفاده از فرصت همجواری با کشورهای افغانستان، پاکستان و کشورهای حوزه دریایی عمان و خلیج فارس تاکید کرد و افزود: رویکرد سازمان بنادر ودریانوردی بر اشاعه فرهنگ دریایی و توسعه مسافرت های دریایی است.
آقایی گفت: امروز عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک در مجلس شورای اسلامی، مسئولان، مدیران و قشرهای مختلف مردم محلی، فرماندار شهرستان ویژه چابهار استقبال خوبی از مهمانان ورودی و خروجی چابهار- مسقط کردند که جا دارد از زحمات و تلاش های آنان قدردانی شود.
وی با ابراز خرسندی از تلاش های دولت در آماده سازی بزرگترین و مجهزترین ترمینال مسافری دریایی در بندر شهید کلانتری چابهار خاطرنشان کرد: بزودی صنعت گردشگری و حضور تجار و سرمایه گذاران در چابهار رونق بیشتری خواهد گرفت.
نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز از اقدامات دولت برای توسعه چابهار و به ویژه راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار- عمان قدردانی کرد و افزود: خدمات دولت در توسعه سواحل مکران ستودنی است.
عبدالغفور ایران نژاد افزود: در سفر به کشور عمان بسیاری از امور تسریع در راه اندازی خط مسافری دریایی را پیگیری کرده ام و در مرکز کشور مشکلات چابهار و حوزه بندر و دریانوردی تا رسیدن به نتیجه مثبت دنبال خواهم کرد.
وی گفت: راه اندازی خطوط مسافری رونق گردشگری و کسب وکار را به دنبال خواهد داشت و می تواند زمینه ساز توسعه روابط بین دو کشور دوست و همسایه ایران و عمان شود.
معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابها نیز اظهار داشت: راه اندازی آزمایشی خط مسافری چابهار- عمان زمینه ساز مسافرت دریایی بندر چابهار با کشورهای حوزه خلیج فارس و حاشیه اقیانوس هند است.
احمدعلی موهبتی افزود: چابهار ظرفیت راه اندازی خطوط مسافری با کشورهای همسایه دریایی را دارد و در آینده نیز خط چابهار- کراچی و برعکس در دستور کار است و پس از انجام اقدامات قانونی و تشریفات لازم نهایی خواهد شد.
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

     ترمینال  6

ترمینال  5

ترمینال  4

 


       

۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۱۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۲۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید