حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت/ به ۴دلیل منع تردد کشتی های تحت پرچم ایران برخلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر صدور دستور رسیدگی حقوقی دبیرکل آیمو در پاسخ به اعتراض مدیرعامل سازمان بنادر در خصوص تهدیدات دریانوردی آمریکا/ راستاد: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ تهدیدات آمریکا خلاف موازین صنفی، تجاری و حقوق بین الملل است / قدردانی دبیرکل آیمو از اقدامات سازمان بنادر ایران در دوران شیوع کرونا تولید سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور/ تطبیق ناوگان تجاری دریایی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد/ افزایش ظرفیت تولید و امکان تأمین سوخت برای متقاضیان خارجی ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین
آیین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/"عفیفی پور" سکاندار جدید حوزه دریایی و بندری مهم ترین استان ساحلی کشور
طی آیینی ویژه با حضور مقامات کشوری و استانی، از خدمات 30 ماهه "ابراهیم ایدنی" تجلیل بعمل آمد و"اله مراد عفیفی پور" به عنوان سکاندار جدید اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در این مراسم که در سالن همایش های ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی برگزار شد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار هرمزگان، اعضای مجمع نمایندگان استان و جمعی از مدیران حمل و نقل و اعضای جامعه دریایی و بندری استان حضور داشتند.

"محمد سعیدنژاد" معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم ضمن تشریح مباحث و سیاست های کلان سازمان بنادر، به بیان اهمیت استان هرمزگان و جایگاه استراتژیک بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران پرداخت.

وی با بیان برخی آمار و ارقام، وضعیت بندر شهید رجایی در دوره قبل و بعد از برجام و رفع تحریم ها را تشریح کرد و از برنامه های این سازمان در زمینه ایجاد شبکه بنادر برای رونق بخشی به بنادر کوچک به منظور توسعه ترانشیپ، توسعه زیرساخت های مسافرت های دریایی، واگذاری برخی فعالیت های دریایی همچون لایروبی، یدک کشی و ... سخن گفت.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین خاطرنشان کرد: این مراسم نخستین جلسه تودیعی محسوب می شود که بنده در آن شرکت می کنم و همواره معاونین خود را به این جلسات می‌فرستادم اما به دلیل عملکرد مناسب و تکریم از خدمات ایدنی خود شخصاً در این مراسم حضور یافتم. با اصرارهای زیاد بازنشستگی او را سه سال به عقب انداختم و از پس از بازنشستگی نیز قول همکاری گرفته‌ام.

وی در پایان همچنین ضمن اشاره به وسواس های اعضای هیات عامل سازمان بنادر برای انتخاب مدیرکل جدید بنادر هرمزگان، گفت: آقای عفیفی پور در تمامی شاخصه های تعیین شده در کمیته فنی بالاترین امتیاز را کسب کرد.

"جاسم جادری" استاندار هرمزگان در این مراسم از مدیرکل سابق بنادر هرمزگان در زمینه جذب سرمایه گذاری و فعالیت های توسعه ای به عنوان یکی از مدیران موفق این استان یاد کرد و او را "ایدنی پنجه طلایی" لقب داد.

وی "عفیفی پور" مدیرکل جدید بنادر ودریانوردی هرمزگان را نیز به عنوان یکی از نیروهای خدوم و باسابقه در حوزه دریایی توصیف کرد و از او خواست تا مسیر گذشته را ادامه دهد و کارهای باقی مانده را تکمیل کند.

استاندار هرمزگان وظیفه سازمان بنادر را در تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و توسعه دریامحور بسیار سنگین قلمداد کرد.  

"حسین هاشمی تختی" رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان و رییس کمیته  بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات "ابراهیم ایدنی" وی را چهره ای تلاشگر و خاک خورده در بنادر توصیف کرد که از پایین ترین سطوح سازمان مسیر پیشرفت خود را آغاز کرد و در آخرین دوران فعالیت خود در بنادر هرمزگان نیز هم در بعد نیروی انسانی و هم در بعد توسعه ای اقدامات زیربنایی زیادی انجام داد.

وی افزود: با درخواست های زیاد آقای ایدنی برای بازنشستگی، مدیرعامل سازمان بنادر با اکراه با چنین درخواستی موافقت کرد.

وی در خصوص شرایط انتصاب مدیرکل جدید نیز گفت: مجمع نمایندگان استان در این رابطه دست دولت و سازمان بنادر را باز گذاشت و پس از بررسی های کارشناسی مسئولان این سازمان، ما نیز شایستگی گزینه معرفی شده را تایید کردیم.

هاشمی تختی در بخش دیگری از سخنانش به تبیین مباحثی پیرامون اقتصاد دریامحور پرداخت و خواستار ایجاد فضای وحدت و مودت در استان و سخن گفتن مسئولان با همدیگر با زبان تکریم و احترام متقابل شد.

شایان ذکر است، "ابراهیم ایدنی" در ابتدای این مراسم به بیان گزارشی مفصل در پنج محور در خصوص عملکرد و دستاوردهای 30 ماهه خود در زمان تصدی مدیریت بنادر ودریانوردی هرمزگان پرداخت.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های مدیرعامل، اعضای هیات عامل سازمان بنادر، استاندار و نمایندگان مجلس ابراز قدردانی کرد و ضمن معرفی مدیرکل جدید اظهار داشت: آقای عفیفی پور شخصیتی با تجارب دریایی، متخصص و دلسوز است که به دلیل تسلط و شناخت کامل نسبت به حوزه بندری و دریایی، تفکری توسعه گرا دارد.

ایدنی ضمن طلب حلالیت از تمامی مسئولان و کارکنان سازمان بنادر و همچنین فعالان بخش خصوصی، ابراز امیدواری کرد که مدیرکل جدید بتواند جایگاه بندر شهید رجایی را در چارچوب طرح جامع بنادر بازرگانی کشور ارتقاء دهد.

"اله مراد عفیفی پور" مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز طی سخنانی ضمن تشریح وضعیت بنادر و سواحل کشور، عضویت ایران در 27 کنوانسیون و پروتکل دریایی، به تشریح جایگاه مهم این استان در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی پرداخت.

وی در ادامه رویکردهای کاری خود را برای ایجاد تحول در دو حوزه دریایی و بندری هرمزگان، تشریح کرد.

مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان از اعتقاد و باور قلبی خود به نقش نیروی انسانی در موفقیت های سازمانی نیز سخن گفت و اظهار داشت: عمده تلاش های صورت گرفته در حوزه دریایی و بندری توسط بخش خصوصی صورت می گیرد. 

 عفیفی پور خواستار تداوم حمایت های استاندار و نمایندگان مجلس از مجموعه بنادر هرمزگان شد و گفت: تلاش می کنم که امانتدار خوبی در پذیرش این مسئولیت باشم.

 در پایان این مراسم، با حضور "محمد سعید نژاد" معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، "جاسم جادری" استاندار هرمزگان "حسین هاشمی تختی"رییس مجمع نمایندگان استان و رییس کمیته بنادر و صنایع دریایی مجلس و "احمد مرادی" نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت، حکم انتصاب "اله مراد عفیفی پور" به عنوان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به وی ابلاغ شد.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۶:۱۹
کد خبر : ۳۷,۲۹۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید