"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است

کاهش هزینه عملیاتی کشتی ها

بر اساس تحقیقات مور استفنز هزینه عملیاتی کشتی ها برای چهارمین سال متوالی کاهش پیدا کرده است

 

بر این اساس هزینه عملیاتی نفتکش ها در مقایسه با سال گذشته چهار واحد یا 2.2 درصد، و هزینه عملیاتی کشتی های فله بر، شش واحد یا 3.6 درصد کاهش داشته است. هزینه عملیاتی کشتی های کانتینری نیز شش واحد یا 3.7 درصد کاهش یافت.

این در حالی است که هزینه عملیاتی کشتی های نفتکش و کانتینری در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن دو واحد، و در کشتی های فله بر، یک واحد کاهش داشت.

این چهارمین سال پیاپی است که میانگین هزینه های کشتی کاهش می یابد. مقدار کاهش هزینه های امسال نزدیک به سه برابر بیشتر از کاهش هزینه ها طی سال گذشته است. شرایط نامساعد اقتصاد جهانی، و بازار نامطلوب کشتیرانی از دلایل عمده این کاهش عنوان می شوند.

 

۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۴
کد خبر : ۳۷,۳۳۱

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید