تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین عزم تهران و دمشق برای گسترش همکاری های فنی و آموزش های دریایی نایب قهرمانی تیم بندرامیرآباد در مسابقات سراسری یگان حفاظت بنادر کشور رشد ۵۴ درصدی جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در بنادر کشور/ اعطای تسهیلات در نظام بانکی بر مبنای مشارکت و بهره برداری در پروژه‌های دریایی/ به روزرسانی بسته‌های جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش زیرساخت ها و حوزه‌ دریایی پایان عملیات مهار آتش سوزی لنج های صیادی در بندر جاسک/ آغاز بررسی علت آتش سوزی لنج صیادی 16 پروژه در راستای تعامل بنادر و شهرهای خوزستان تعریف شده است آتش سوزی 4 فروند لنج صیادی در بندر جاسک/ هیچ گونه تلفات انسانی گزارش نشده است/ اعلام علت دقیق حادثه پس از اطفای کامل حریق ضرورت استقرار شبانه روزی قرنطینه در بنادر برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا/ چالش های عملیاتی بنادر، با امکانات و ابزارهای موجود برطرف شود/ ساخت 43 فروند انواع تجهیزات دریایی در دستور کار سازمان بنادر/ تخلیه 4 میلیون و 297هزار تن کالای اساسی در بنادر تا پایان دی بیست وهفتمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور 28بهمن ماه در تهران برگزار می شود/ دعوت از اعضای خانواده دریایی و بندری و علاقمندان برای ثبت نام در سایت همایش "هوشمندسازی" تمامی فعالیت ها؛ در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی/ افق روشن تر بنادر در سایه فعالیت های نوآفرین/ ضرورت آشنایی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌ بنیان با ظرفیت های بندری و دریایی
فرماندار فریدونکنار : هرگونه کوتاهی در حفظ حریم دریا از سوی مسئولان جبران ناپذیر است
سرپرست فرمانداری شهرستان فریدونکنار با اشاره به لزوم مشارکت همه دستگاهها در زمینه حفظ حریم دریا گفت : هرگونه کوتاهی مسئولان در این امر جبران ناپذیر است .

    به گزارش روابط عمومی ، حسین منفردی روز یکشنبه دهم بهمن ماه در جلسه بررسی و نظارت بر ساخت و سازهای ساحلی که با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مسئولان اجرایی شهرستان فریدونکنار برگزار شد با اعلام این مطلب افزود : بر اساس قانون ساماندهی ساخت و سازهای سواحل بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است .

      وی افزود : همه باید تلاش کنیم این نعمت بزرگ خدادادی در اختیار مردم قرار گیرد و با متجاوزان به حریم دریا به طور جدی برخورد شود .

      در ادامه مهندس سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران طی سخنانی به تشریح وظایف قانونی سازمان بنادر و دریانوردی در بحث ساماندهی و مدیریت یکپارچه سواحل پرداخت .

     وی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز در حریم دریا منوط به اخذ مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی است گفت : ما مخالف ساخت و ساز در مناطق ساحلی نیستیم بلکه با ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز مخالفیم .

      رضوانی با تشریح طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) خاطر نشان کرد : بررسی موقعیت حریم دریا ، توجه به الزامات زیست محیطی ، تدوین سیاست های داخلی ساحل و ... از مهمترین اهداف این طرح است .

         وی افزود : خوشبختانه با حمایت های جدی مسئولان ارشد اجرایی و قضایی استان طی سالهای اخیر اقدامات خوبی در زمینه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی صورت گرفته است .

      مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به ظرفیت های بالای دریای خزر برای ساحل نشینان تصریح کرد : طرح گردشگری دریایی و گردشگری فرا منطقه ای و راه اندازی خطوط مسافری دریایی بین بندر نوشهر با بنادر حاشیه دریای خزر علاوه بر اشتغال زایی ، موجب ایجاد ارزش افزوده بالایی خواهد شد .

      وی با دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری دریایی اظهار داشت : در صورت وجود متقاضی بخش خصوصی ، تسهیلات با بهره کم برای ساخت اسکله های تفریحی و سایر تاسیسات مرتبط با آن از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار خواهد گرفت .

      در ادامه مسئولین دستگاههای اجرایی فریدونکنار پرسش های خود را در خصوص ساخت و ساز در حریم دریا مطرح و پاسخ های لازم از سوی مدیر کل و سایر مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی داده شد .

    

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۴۴
کد خبر : ۳۷,۸۲۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید