تأکید نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس بر تسریع در خروج کالاها از بنادر با همکاری دستگاه های ذیربط سازمان بنادر؛ مشکلات حمل و نقل دریایی و بندری را به حداقل رسانده است/ بنادر و بخش خصوصی؛ شریک تجاری یکدیگر هستند قرارداد احداث کارخانه تولید آرد بلغور و کنسانتره ذرت در بندر امیرآباد امضاء شد/ ۱۴۲۷میلیارد ریال مجموع قراردادهای سرمایه گذاری بندرامیرآباد با بخش خصوصی استفاده از فناوری های نوین هیدروگرافی مولتی بیم در بندرامیرآباد نجات جان ۲ صیاد قشم پس از شش ساعت عملیات جستجو و نجات پیش بینی ثبت رکورد سودآوری شرکت های کشتیرانی در سال 2021 نیاز اساسی ایران به تجارت دریایی از طریق شناورهای رو-رو در خزر/ امکان تردد 4 شناور رو-رو از بنادر امیرآباد، انزلی و نوشهر در فاز اول/ فعالیت بخش خصوصی در حوزه شناورهای رو-رو؛ بدون حمایت دولت امکان‌پذیر نیست ضرورت رفع مشکلات بخش خصوصی در بندر فریدونکنار راهکار دیجیتالی جدید برای بهینه سازی عملکرد کشتی ها فعالیت در اسکله‌های گردشگری قشم به دلیل محدودیت‌های کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع است/ ارائه خدمت دربنادر مسافری استان با محدودیت وفقط در موارد خاص و اضطراری صورت می پذیرد
فرماندار فریدونکنار : هرگونه کوتاهی در حفظ حریم دریا از سوی مسئولان جبران ناپذیر است
سرپرست فرمانداری شهرستان فریدونکنار با اشاره به لزوم مشارکت همه دستگاهها در زمینه حفظ حریم دریا گفت : هرگونه کوتاهی مسئولان در این امر جبران ناپذیر است .

    به گزارش روابط عمومی ، حسین منفردی روز یکشنبه دهم بهمن ماه در جلسه بررسی و نظارت بر ساخت و سازهای ساحلی که با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مسئولان اجرایی شهرستان فریدونکنار برگزار شد با اعلام این مطلب افزود : بر اساس قانون ساماندهی ساخت و سازهای سواحل بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است .

      وی افزود : همه باید تلاش کنیم این نعمت بزرگ خدادادی در اختیار مردم قرار گیرد و با متجاوزان به حریم دریا به طور جدی برخورد شود .

      در ادامه مهندس سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران طی سخنانی به تشریح وظایف قانونی سازمان بنادر و دریانوردی در بحث ساماندهی و مدیریت یکپارچه سواحل پرداخت .

     وی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز در حریم دریا منوط به اخذ مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی است گفت : ما مخالف ساخت و ساز در مناطق ساحلی نیستیم بلکه با ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز مخالفیم .

      رضوانی با تشریح طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) خاطر نشان کرد : بررسی موقعیت حریم دریا ، توجه به الزامات زیست محیطی ، تدوین سیاست های داخلی ساحل و ... از مهمترین اهداف این طرح است .

         وی افزود : خوشبختانه با حمایت های جدی مسئولان ارشد اجرایی و قضایی استان طی سالهای اخیر اقدامات خوبی در زمینه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی صورت گرفته است .

      مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به ظرفیت های بالای دریای خزر برای ساحل نشینان تصریح کرد : طرح گردشگری دریایی و گردشگری فرا منطقه ای و راه اندازی خطوط مسافری دریایی بین بندر نوشهر با بنادر حاشیه دریای خزر علاوه بر اشتغال زایی ، موجب ایجاد ارزش افزوده بالایی خواهد شد .

      وی با دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری دریایی اظهار داشت : در صورت وجود متقاضی بخش خصوصی ، تسهیلات با بهره کم برای ساخت اسکله های تفریحی و سایر تاسیسات مرتبط با آن از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار خواهد گرفت .

      در ادامه مسئولین دستگاههای اجرایی فریدونکنار پرسش های خود را در خصوص ساخت و ساز در حریم دریا مطرح و پاسخ های لازم از سوی مدیر کل و سایر مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی داده شد .

    

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۴۴
کد خبر : ۳۷,۸۲۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید