آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاکسازی شد سازمان بنادر در مدیریت ترافیک کالاهای اساسی موفق عمل کرد/ طرح های توسعه ای و تجهیز بنادر به رغم محدودیت های ناشی از تحریم ادامه می یابد/ ضرورت تکمیل مرحله اول فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی تخلیه محمولۀ ۴۳۱تنی با بهره گیری از تجهیزات مدرن در بندر امام (ره) رشد ۳۷ درصد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/ اولین کشتی حامل جو در بندر چابهار پهلوگیری کرد 134 اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران ساخته می‌شود اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی "تعطیلی موقت" بنادر مسافری مرکز هرمزگان به مناسبت رزمایش نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس/ امکان تردد دریایی مسافران از مسیر پل با لافت پلیس امنیت اقتصادی در فرآیند صادرات و واردات ورود نمی کند/ با استقرار ناجا در مبادی مجاز، قاچاق کالا کاهش می یابد/ عدم دخالت ناجا در وظایف یگان حفاظت بنادر و گمرک/ کنترل های موازی برداشته می شود فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بنادر کشور فراهم شده است/ریسک سرمایه گذاری در بنادر کشور بسیار کم است/ فعالیت توسعه ای بنادر هیچ زمانی متوقف نشده است تسهیل روند صادرات محصولات از طریق بندر چابهار/ شرایط صادرات کالا از بندر چابهار به کشورهای همسایه فراهم است
صابری خبر داد:صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۱۴ درصد افزایش یافت
محمود صابری مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از ثبت رقم بیش از ۹میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی و افزایش ۱۴ درصدی صادرات مواد غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بنادر غرب هرمزگان طی ده ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمود صابری" ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادرغرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای بهمن ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۹ میلیون و ۴۹ هزار و ۵۴۹ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادرغرب هرمزگان، ۱ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۶۰۷ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۷ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۹۴۲ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۶۳ هزار و ۹۳۶ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه های بنادرغرب هرمزگان طی سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین در مدت یاد شده ۴۴۸  هزار و ۸۰۰ تن کالاهای غیر نفتی در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۵۳ هزار و ۷۱۵ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

صابری همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی ده ماهه سال ۹۵ را ۴۲۵هزار و ۶۱۵ تن اعلام کرد که نسبت به میزان صادرات کالاهای غیر نفتی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۴ رشد ۱۴ درصدی را دربر داشته است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۷۹ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۷۶ درصدی به ثبت رسید.

صابری تعداد شناورهای ورودی به بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی ده ماهه سال ۹۵ را بیش از ۳ هزار  و ۹۶۹ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۵۷ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۶۱۲ فروند از شناورهای پهلو گرفته در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

وی افزود:از آغاز سال جاری تا ابتدای بهمن ماه، ۲۲۲ هزار و ۸۰۵ نفر مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابجا شدند که رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۴۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۸۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید