حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت/ به ۴دلیل منع تردد کشتی های تحت پرچم ایران برخلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر صدور دستور رسیدگی حقوقی دبیرکل آیمو در پاسخ به اعتراض مدیرعامل سازمان بنادر در خصوص تهدیدات دریانوردی آمریکا/ راستاد: نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ تهدیدات آمریکا خلاف موازین صنفی، تجاری و حقوق بین الملل است / قدردانی دبیرکل آیمو از اقدامات سازمان بنادر ایران در دوران شیوع کرونا تولید سوخت سبک و سنگین کم گوگرد برای مصرف ناوگان دریایی در پالایشگاه های کشور/ تطبیق ناوگان تجاری دریایی ایران با الزامات بین المللی مصرف سوخت کم گوگرد/ افزایش ظرفیت تولید و امکان تأمین سوخت برای متقاضیان خارجی ورود سومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان از بندر چابهار/ انتقال سریع محموله ترانزیتی از بندر چابهار آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین
صابری خبر داد:صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۱۴ درصد افزایش یافت
محمود صابری مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از ثبت رقم بیش از ۹میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی و افزایش ۱۴ درصدی صادرات مواد غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بنادر غرب هرمزگان طی ده ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمود صابری" ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادرغرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای بهمن ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۹ میلیون و ۴۹ هزار و ۵۴۹ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادرغرب هرمزگان، ۱ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۶۰۷ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۷ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۹۴۲ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۶۳ هزار و ۹۳۶ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه های بنادرغرب هرمزگان طی سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین در مدت یاد شده ۴۴۸  هزار و ۸۰۰ تن کالاهای غیر نفتی در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۵۳ هزار و ۷۱۵ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

صابری همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی ده ماهه سال ۹۵ را ۴۲۵هزار و ۶۱۵ تن اعلام کرد که نسبت به میزان صادرات کالاهای غیر نفتی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۴ رشد ۱۴ درصدی را دربر داشته است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۷۹ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۷۶ درصدی به ثبت رسید.

صابری تعداد شناورهای ورودی به بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی ده ماهه سال ۹۵ را بیش از ۳ هزار  و ۹۶۹ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۵۷ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۶۱۲ فروند از شناورهای پهلو گرفته در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

وی افزود:از آغاز سال جاری تا ابتدای بهمن ماه، ۲۲۲ هزار و ۸۰۵ نفر مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابجا شدند که رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۴۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۸۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید