ورود بخش جدید تجهیزات هندی‌ها به بندر چابهار به ارزش ٨/٥ میلیون دلار/ توجه ویژه به ظرفیت‌هاى گردشگرى دریایى سواحل مکران ایجاد بزرگترین بندر تجارى کشور؛ در محدوده شهرستان جاسک/ توسعه جاسک در سطح ملى؛ بسیار مهم و راهبردى است/ تخفیف ٧٥ درصدى حقوق و عوارض بندرى لنج‌ها/ نهایت تلاش سازمان بنادر در راستاى رفع دغدغه اشتغال لنج‌داران و بومیان جاسک ساخت ٦٠ شناور داخلى تا پایان سال در دستور کار/ هدف گذاری افزایش میزان تجارت دریایى و سرمایه‌گذارى در بنادر شرق استان هرمزگان/ رونق فعالیت‌هاى اقتصادى بندر سیریک در سه فاز پنج ساله با تصویب طرح جامع نظارت و بازرسی یگان حفاظت بنادر سیستان و بلوچستان در طول نوار ساحلی استان/ صیانت از حریم دریا؛ با انجام گشت‌های تخصصی پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پی تحریم مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی/ تحریم‌ها؛ بی‌اثر است و صنعت حمل و نقل دریایی ایران همچنان پویا و سرزنده است افزایش ۱۲ درصدی تردد شناورهای غیر کانتینری بالای هزار تن در بندر خرمشهر/ رشد ۹۳ درصدی بارگیری کالاهای عمومی ۱۰۱هزار تن شکر در انبارهای بنادر کشور ذخیره شده است/ بازرگانان و تجار با توجه به نزدیکی به پایان سال، فرآیند ترخیص کالاها از بنادر را تسریع کنند/ کالاهای اساسی موجود در بنادر پاسخگوی بازار شب عید است ضرورت به روز رسانی مفاد قرارداد لایروبی و اصلاح رژیم رسوب گذاری بنادر شمالی/ سازمان بنادر؛ ظرفیت بیش از یک میلیون متر مکعب لایروبی در بنادر شمالی را دارد تحول دریایى؛ لازمه رونق اقتصادى است/ زمان اثبات توانایى بخش خصوصى در حوزه دریایى با حسن اعتماد سازمان بنادر فرارسیده است/ ضرورت تداوم حمایت ها از متخصصان داخلی تعمیر 27فروند انواع شناور در بندر شهید رجایی/ کاهش هزینه‌ تمام شده تعمیرات با بهبود روش‌ها و استانداردهای بین‌المللی
صابری خبر داد:صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۱۴ درصد افزایش یافت
محمود صابری مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از ثبت رقم بیش از ۹میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی و افزایش ۱۴ درصدی صادرات مواد غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بنادر غرب هرمزگان طی ده ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمود صابری" ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادرغرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای بهمن ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۹ میلیون و ۴۹ هزار و ۵۴۹ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادرغرب هرمزگان، ۱ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۶۰۷ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۷ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۹۴۲ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۶۳ هزار و ۹۳۶ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه های بنادرغرب هرمزگان طی سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین در مدت یاد شده ۴۴۸  هزار و ۸۰۰ تن کالاهای غیر نفتی در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۵۳ هزار و ۷۱۵ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

صابری همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی ده ماهه سال ۹۵ را ۴۲۵هزار و ۶۱۵ تن اعلام کرد که نسبت به میزان صادرات کالاهای غیر نفتی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۴ رشد ۱۴ درصدی را دربر داشته است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۷۹ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۷۶ درصدی به ثبت رسید.

صابری تعداد شناورهای ورودی به بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی ده ماهه سال ۹۵ را بیش از ۳ هزار  و ۹۶۹ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۵۷ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۶۱۲ فروند از شناورهای پهلو گرفته در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

وی افزود:از آغاز سال جاری تا ابتدای بهمن ماه، ۲۲۲ هزار و ۸۰۵ نفر مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابجا شدند که رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۴۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۸۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید