29 شرکت جدید متقاضی سرمایه گذاری در بندر چابهار/ نگاه ویژه مقام ها، سرمایه گذاران ملی و فراملی به بندر چابهار امضای بزرگترین قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی به مبلغ 50هزار میلیارد ریال/ احداث وسیع ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در محدوده خلیج فارس و دریای عمان/ ایجاد شهر لجستیک صنایع و صادرات مستقیم مواد معدنی از بندر شهید رجایی آزادی قریب الوقوع نفتکش انگلیسی توقیف شده/ پرونده حقوقی نفتکش باز است آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاکسازی شد سازمان بنادر در مدیریت ترافیک کالاهای اساسی موفق عمل کرده است/ طرح های توسعه ای و تجهیز بنادر به رغم محدودیت های ناشی از تحریم ادامه می یابد/ ضرورت تکمیل مرحله اول فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی تخلیه محمولۀ ۴۳۱تنی با بهره گیری از تجهیزات مدرن در بندر امام (ره) رشد ۳۷ درصد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/ اولین کشتی حامل جو در بندر چابهار پهلوگیری کرد 134 اسکله تفریحی و گردشگری در مازندران ساخته می‌شود اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی "تعطیلی موقت" بنادر مسافری مرکز هرمزگان به مناسبت رزمایش نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس/ امکان تردد دریایی مسافران از مسیر پل با لافت
بهره برداری از کارخانه روغن کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)
کارخانه روغن کشی با سرمایه گذاری 5300 میلیارد ریالی با حضور دکتر جهانگیری – معاون اول محترم ریاست جمهوری، شریعتی استاندار خوزستان، گلمرادی نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و سعید نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به بهره برداری رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: در دهه ی مبارک فجر و مصادف با سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کارخانه روغن کشی با سرمایه گذاری 5300 میلیارد ریالی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) راه اندازی شد.

تمهید زمینه لازم برای خودکفایی کشور در کالاهای اساسی

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با اشاره به ظرفیت سالانه هفتصد هزار تنی فاز نخست کارخانه روغن کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) عنوان کرد: با احداث این کارخانه، زمینه ی کاهش وابستگی کشور به تأمین کنندگان خارجی کالاهای اساسی، در راستای واردات روغن خوراکی و کنجاله ی خوراک دام فراهم خواهد شد.

بهره گیری از ظرفیت های بندری و دریایی برای شکوفایی اقتصاد ملی

 مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به ثمر بخش بودن مجموع سرمایه گذاری های انجام شده در وسیعترین منطقه ویژه اقتصادی بندری کشور اظهار کرد: فاز نخست این کارخانه روغن کشی به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های روغن کشی در منطقه، با مساحتی معادل 22 هکتار و به ارزش 5300 میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

 عبداللهی گفت: موفقیت در به ثمر نشستن این پروژه بزرگ سرمایه گذاری، یکی از نتایج قابل توجه رویکرد توسعه ظرفیت های بنادر با بهره گیری از مشارکت منابع غیر دولتی و اهتمام به حضور صنایع مولد در بنادر است.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در ادامه افزود: با بهره برداری از فاز نخست این کارخانه بزرگ روغن کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)  سالانه حداقل هفتصد هزار تن به ظرفیت حمل و نقل دریایی این مجتمع بزرگ بندر بزرگ افزوده می شود.

 ایجاد فرصت های اقتصادی در حوزه دریایی

عبداللهی اظهار کرد: به منظور انتقال این حجم قابل توجه مواد خام از طریق دریا، بیش از ده ها فروند کشتی به ترافیک دریایی این بندر افزوده خواهد شد و در صورت تحقق عملیات صادرات مجدد فرآورده های این کارخانه، این قابلیت نیز دوچندان خواهد شد. وی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت های لجستیک بندری و دریایی از سوی صنایع، علاوه بر اینکه موجب کاهش اتلاف انرژی، زمان و بار ترافیکی در جاده های کشور می شود، تأثیر به سزایی در افزایش ترافیک دریایی بنادر و ایجاد فرصت های اقتصادی بیشتر در حوزه دریایی کشور خواهد شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) افزود: به طور حتم با جذب صنایع بزرگ به سمت بنادر استان، به منظور بهره گیری از مزیت های کم نظیر فعالیت در وسیع ترین منطقه ویژه اقتصادی بندری کشور، جایگاه بنادر در زنجیره تأمین کالا به طور مضاعف تقویت شده و جایگاه این مجتمع بزرگ بندری در ردیف بنادر نسل سوم  و بالاتر ارتقاء خواهد یافت.

عبداللهی تصریح نمود: بهره برداری از کارخانه روغن کشی دانه های روغنی در بندر امام خمینی(ره) را می توان نقطه عطفی در گسترش فعالیت های بازرگانی این مجتمع بزرگ بندری  که کانون عمده تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور محسوب می شود، دانست.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) کسب موفقیت های اخیر در توسعه ظرفیت های بندری و رونق بخشیدن به  فعالیت های اقتصادی در مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) را مرهون پشتیبانی ها و حمایت های مستمر وزیر راه و شهرسازی، استاندار خوزستان و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراحل مختلف پیشرفت امور  عنوان نموده و از تشریک مساعی آنان در این خصوص تقدیر تشکر نمود.

یادآور می شود، کل طرح سرمایه گذاری برای احداث این کارخانه با برخورداری از سه خط تولید به ظرفیت هر کدام دو هزار تن، در چهار باب سوله به مساحت 34 هزار متر مربع، به همراه 63 مخزن به ظرفیت  132 هزار تن  و 48 سیلو  به ظرفیت 400 هزار تن، زمینه ی لازم را برای خودکفایی کشور در زمینه ی روغن خوراکی و کنجاله خوراک دام را در آینده فراهم خواهد نمود.

بازدید معاون اول رییس جمهور 1بازدید معاون اول رییس جمهور 2بازدید معاون اول رییس جمهور 3بازدید معاون اول رییس جمهور 4بازدید معاون اول رییس جمهور 6

 

 

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۹۰۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید