افزایش اقبال عمومی به حمل و نقل کانتینری با رشد ۴,۷ درصدی عملکرد بنادر کانتینری در سال ۲۰۱۸/ سهم ۶۴ درصدی بنادر آسیا از کل مبادلات کانتینری جهان/ رشد ۶ درصدی ظرفیت ناوگان کانتینری و کاهش سن کشتی های کانتینربر ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اعلام جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان/ ایجاد شرایط مناسب جهت استفاده موثر از بنادر طرف متعاهد در دریای خزر/ فعال کردن و بهبود کارایی کشتیرانی تجاری دریایی بین 2 کشور ایران با ۱۸ کشور موافقتنامه کشتیرانی تجاری دارد/ رویکرد ایران در توسعه همکاری دریایی با کشورهای همسایه/ ایران؛ از اعضای موثر سازمان بین المللی دریانوردی است عملیات امداد پزشکی به خدمه موتور لنج صیادی، در نزدیکی جزیره خارگ مسابقات ورزشی بنادر کشور به میزبانی بوشهر برگزار می‎شود رای مثبت مجلس به لایحه موافقت‌نامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان وجود شرکت های داخلی قدرتمند و پرتوان برای سرمایه گذاری در بنادر کشور/ سازمان بنادر به سرمایه گذاران داخلی برای حفظ سرمایه هایشان اطمینان دهد/ ضرورت واگذاری فعالیت های سرمایه گذاری های بندری و دریایی به بخش خصوصی/ سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر اولویت دارد رونق چابهار با تصویب منطقه آزاد بنادر شهید بهشتی و کلانتری/اختصاص ۲۴۰۰ هکتار از اراضی دولت به سازمان بنادر و دریانوردی/ عقد قراردادهای بلندمدت اجاره با صنعتگران معرفی ظرفیت‌های گردشگری دریایی هرمزگان/ ایجاد کمپین"دریا را ببین"
مدیر کل بنادر مازندران : بندر فریدونکنار کانون اقتصاد و تجارت است
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت : بندر فریدونکنار کانون اقتصاد و تجارت است .

 به گزارش روابط عمومی ، مهندس سیاوش رضوانی در آئین بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های عمرانی بندر فریدونکنار با اعلام این مطلب افزود : ایجاد تحول در بندر فریدونکنار اولویت جدی من و همکارانم در مجموعه اداره کل است . 
      وی ایمن نبودن کانال و حوضچه بندر فریدونکنار را چالش اصلی این بندر برشمرد و خاطر نشان کرد : خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از دو هفته پیش لایروبی کانال و حوضچه آغاز شده و در نظر است آبخور این بندر به 5 متر افزایش یابد تا امکان تردد ایمن کشتی های بزرگتر به این بندر فراهم شود. 
      رضوانی مشتری محوری را از دیگر رویکردهای جدید این بندر عنوان کرد و افزود: با آغاز به کار اپراتور جدید بندر فریدونکنار ، موضوع تخلیه و بارگیری کالا و یدک کشی در این بندر ساماندهی و بستر لازم برای فعالیت تجار و صاحبان کالا فراهم می شود . 
      در ادامه دکتر حسین منفردی سرپرست فرمانداری شهرستان فریدونکنار با اشاره به لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های بالقوه این بندر تصریح کرد: رونق اقتصادی منطقه مستلزم فعالتر شدن بندر فریدونکنار است . 
      وی با قدردانی از زحمات مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران بر ضرورت رفع چالش های فرا روی توسعه بندر فریدونکنار تاکید کرد . 
      حجت الاسلام والمسلمین سید محمود جلالی امام جمعه فریدونکنار نیز طی سخنانی با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ، یکی از راههای عدم وابستگی به نفت را رونق بندر عنوان کرد . 
      وی با اشاره به لزوم حمایت همه جانبه مسئولان برای رشد و توسعه بندر فریدونکنار گفت : رونق فعالیت های بندر به نفع همه مردم و مسئولان است . 
      در ادامه مهندس علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با قدردانی از تلاش های مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران برای ایجاد تحول در فعالیت های بندر فریدونکنار گفت : همه باید تلاش کنیم تا مدیون این مردم عزیز نباشیم . 
       وی با بیان اینکه خدمت به مردم مهمترین وظیفه مسئولان است خاطر نشان کرد: مدت مسئولیت ما کوتاه است لذا تا فرصت داریم باید برای تامین آرامش و آسایش مردم شریف تلاش کنیم . 
       در ادامه مراسم امضاء و مبادله قرارداد همکاری فیمابین شرکت های راهبران و تایدواتر خاورمیانه در خصوص راهبری بندر فریدونکنار با حضور نمایندگان این شرکت ها برگزار شد و با اضای این قرارداد، شرکت تایدواتر خاورمیانه فعالیت خود را در زمینه تخلیه و بارگیری کالا و یدک کشی در بندر فریدونکنار آغاز کرد . 
      در پایان با حضور تعدادی از مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و  مسئولان استانی و شهرستانی، کلنگ احداث سیلوی 30 هزار تنی غلات به زمین زده شد و ساختمان جدید اداری بندر فریدونکنار نیز مورد بهره برداری قرار گرفت .

     

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۹۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید