افزایش اقبال عمومی به حمل و نقل کانتینری با رشد ۴,۷ درصدی عملکرد بنادر کانتینری در سال ۲۰۱۸/ سهم ۶۴ درصدی بنادر آسیا از کل مبادلات کانتینری جهان/ رشد ۶ درصدی ظرفیت ناوگان کانتینری و کاهش سن کشتی های کانتینربر ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اعلام جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان/ ایجاد شرایط مناسب جهت استفاده موثر از بنادر طرف متعاهد در دریای خزر/ فعال کردن و بهبود کارایی کشتیرانی تجاری دریایی بین 2 کشور ایران با ۱۸ کشور موافقتنامه کشتیرانی تجاری دارد/ رویکرد ایران در توسعه همکاری دریایی با کشورهای همسایه/ ایران؛ از اعضای موثر سازمان بین المللی دریانوردی است عملیات امداد پزشکی به خدمه موتور لنج صیادی، در نزدیکی جزیره خارگ مسابقات ورزشی بنادر کشور به میزبانی بوشهر برگزار می‎شود رای مثبت مجلس به لایحه موافقت‌نامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان وجود شرکت های داخلی قدرتمند و پرتوان برای سرمایه گذاری در بنادر کشور/ سازمان بنادر به سرمایه گذاران داخلی برای حفظ سرمایه هایشان اطمینان دهد/ ضرورت واگذاری فعالیت های سرمایه گذاری های بندری و دریایی به بخش خصوصی/ سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر اولویت دارد رونق چابهار با تصویب منطقه آزاد بنادر شهید بهشتی و کلانتری/اختصاص ۲۴۰۰ هکتار از اراضی دولت به سازمان بنادر و دریانوردی/ عقد قراردادهای بلندمدت اجاره با صنعتگران معرفی ظرفیت‌های گردشگری دریایی هرمزگان/ ایجاد کمپین"دریا را ببین"
موسوی خبر داد: 5.6 میلیون تن کالا و 6800 کانتینر در بنادر قشم جابجا شد
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تخلیه و بارگیری 5.6 میلیون تن انواع کالا در این بنادر و ترابری 11 میلیون نفر سفر در مسیرهای داخلی بین قشم و سرزمین اصلی طی ده ماه نخست سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، "سید باقر موسوی" با ارایه عملکرد بنادر قشم در بخش های کالا و مسافر از آغاز سال 95 تا ابتدای بهمن ماه جاری، گفت: طی این مدت، 5 میلیون و 578  هزار و 187 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این میزان، 5 میلیون و  486 هزار و 907 تن مربوط به مواد غیر نفتی و 91  هزار و 280 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات و واردات بیش از 160 هزار تن کالا 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ضمن اشاره به جابجایی 163 هزار و 432 تن کالای صادراتی و وارداتی از طریق بنادر این جزیره ، سخن به میان آورد و افزود: 96 هزار و 638 تن کالای صادراتی و 66 هزار و 794 تن محموله های وارداتی طی این مدت جابجا شد.

موسوی عمده این محموله های تجاری را مربوط به کالاهای غیرنفتی همچون مواد معدنی، لوازم الکتریکی و لوازم خودرو اعلام کرد.

وی حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر جزیره قشم را 5 میلیون و 292 هزار و 374 تن اعلام کرد.

این مقام مسؤول همچنین اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری 11 میلیون و 221 هزار و 13 نفر-سفر در بنادر قشم به ثبت رسیده است.

جابجایی بیش از 1100 نفر در مسیر دریایی خصب- قشم

وی به عملکرد خط مسافری بین المللی خصب- قشم نیز اشاره کرد و افزود: با گذشت شش ماه از راه اندازی این خط و انجام 33 سفر دریایی، یک هزار و 163 نفر مسافر در این مسیر جابجا شده اند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: طی همین مدت، یک میلیون و 846 هزار و 656 دستگاه خودرو از طریق بنادر پهل و لافت انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.

تخلیه و بارگیری بیش از 6.8 هزار TEUکانتینر

این مقام مسؤول از تخلیه و بارگیری شش هزار و 840 TEU کانتینر در ده  ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم خبر داد.

تردد بیش از 223 هزار فروند شناور

موسوی در همین رابطه خاطرنشان کرد: طی ده ماهه نخست سال جاری، تردد 223 هزار و 301 فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان گفت: از این تعداد، 146 هزار و 896 فروند شناور باری و 76 هزار و 405 فروند شناور مسافری بوده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۹۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید