اتمام عملیات تعمیرات و بازسازی قطعات رادارهای سامانه کنترل ترافیک دریایی بندر امام (ره)/ صرفه جویی ارزی 160هزار یورویی در پروژه تعمیرات رادار سامانه آخرین تغییرات احتمالی در اینکوترمز ۲۰۲۰ در حوزه حمل و نقل اعلام شد افزایش بارگیری کالاهای اساسی از بنادر با متوسط ۱۰۰ واگن در روز /کمیته هماهنگی و حمل کالاهای اساسی تشکیل می شود جابجایی کالا در غرب هرمزگان از ۳,۲میلیون تن فراتر رفت/ افزایش ۱۳ درصدی ترانزیت خودرو/ترابری ایمن ۲۴۳ هزار مسافر و گردشگر دریایی تخریب 3 سازه غیرمجاز دریایی در سواحل مازندران/ 6 هزار مترمربع از اراضی ساحل مازندران در اختیار مردم قرار گرفت کشف لنت ترمز خودروهای سنگین فاقد مجوز گمرکی در بندر چابهار رشد ۶۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار طی شش ماهه نخست سال جاری اعلام برنامه های سازمان بنادر در هفته دفاع مقدس/ حضور فعال سازمان بنادر در نمایشگاه گرامیداشت دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس در تهران رشد ۷۷درصدی صادرات کالا در بندر امیرآباد در سال جاری/ رشد ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سال۹۸ در بندر امیرآباد تبیین فرصت‌ها و چالش‌های موجود در بنادر هوشمند/ بنادر پیشرفته نقش مهمی در رشد اقتصادی و تجارت بین المللی دارند
موسوی خبر داد: 5.6 میلیون تن کالا و 6800 کانتینر در بنادر قشم جابجا شد
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تخلیه و بارگیری 5.6 میلیون تن انواع کالا در این بنادر و ترابری 11 میلیون نفر سفر در مسیرهای داخلی بین قشم و سرزمین اصلی طی ده ماه نخست سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، "سید باقر موسوی" با ارایه عملکرد بنادر قشم در بخش های کالا و مسافر از آغاز سال 95 تا ابتدای بهمن ماه جاری، گفت: طی این مدت، 5 میلیون و 578  هزار و 187 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این میزان، 5 میلیون و  486 هزار و 907 تن مربوط به مواد غیر نفتی و 91  هزار و 280 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات و واردات بیش از 160 هزار تن کالا 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ضمن اشاره به جابجایی 163 هزار و 432 تن کالای صادراتی و وارداتی از طریق بنادر این جزیره ، سخن به میان آورد و افزود: 96 هزار و 638 تن کالای صادراتی و 66 هزار و 794 تن محموله های وارداتی طی این مدت جابجا شد.

موسوی عمده این محموله های تجاری را مربوط به کالاهای غیرنفتی همچون مواد معدنی، لوازم الکتریکی و لوازم خودرو اعلام کرد.

وی حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر جزیره قشم را 5 میلیون و 292 هزار و 374 تن اعلام کرد.

این مقام مسؤول همچنین اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری 11 میلیون و 221 هزار و 13 نفر-سفر در بنادر قشم به ثبت رسیده است.

جابجایی بیش از 1100 نفر در مسیر دریایی خصب- قشم

وی به عملکرد خط مسافری بین المللی خصب- قشم نیز اشاره کرد و افزود: با گذشت شش ماه از راه اندازی این خط و انجام 33 سفر دریایی، یک هزار و 163 نفر مسافر در این مسیر جابجا شده اند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: طی همین مدت، یک میلیون و 846 هزار و 656 دستگاه خودرو از طریق بنادر پهل و لافت انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.

تخلیه و بارگیری بیش از 6.8 هزار TEUکانتینر

این مقام مسؤول از تخلیه و بارگیری شش هزار و 840 TEU کانتینر در ده  ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم خبر داد.

تردد بیش از 223 هزار فروند شناور

موسوی در همین رابطه خاطرنشان کرد: طی ده ماهه نخست سال جاری، تردد 223 هزار و 301 فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان گفت: از این تعداد، 146 هزار و 896 فروند شناور باری و 76 هزار و 405 فروند شناور مسافری بوده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۹۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید