علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۱۹ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از ۸ هزار خودرو به آسیای میانه بخش خصوصی مذاکرات خود را با سازندگان تجهیزات دریایی خارجی متوقف نکند/ ضرورت تجهیز و توسعه بنادر با دانش و تکنولوژی روز با اجرای طرح تحول صنایع دریایی؛ ایران به قدرت اول منطقه در حوزه شناورها تبدیل می شود/ امکان تأمین نیازهای صنعت دریایی در داخل وجود دارد/ لزوم حمایت همه جانبه دولت و بخش خصوصی برای تولید شناورهای بزرگ و کوچک پیشرفت 40 درصدی احداث اسکله هزار تنی بندر اروندکنار بندر چابهار؛ می تواند هاب توزیع مواد معدنی شود/ بندر چابهار به زودی سومین قطب تجاری کشور خواهد شد/در آینده نزدیک شاهد پهلوگیری کشتی های روغن در بندر چابهار خواهیم بود انجام بدون وقفه و به سهولت تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در بنادر کشور/ هیچ محدودیتی برای جابجایی کالا و به ویژه کالاهای اساسی نداریم/ ایجاد بسترهای الکترونیکی برای کاهش مراجعه ارباب رجوع به بنادر تقدیر از کاپیتان و‌ خدمه نفتکش اعزامی به ونزوئلا در بندر شهید رجایی تسهیل فرآیندهای صادرات از بندر خرمشهر/ تردد بیش از 30 هزار کامیون طی 3 ماهه سال جاری
برگزاری هفتمین همایش دستاوردهای علمی پژوهشی بندر خرمشهر

 هفتمین همایش دستاوردهای علمی پژوهشی بندر خرمشهر با حضور اساتید دانشگاه های شهید چمران اهواز و علوم و فنون دریایی خرمشهر، مدیر کل و کارکنان بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، این همایش به همت اداره مطالعات و برنامه ریزی واحد طرح و توسعه در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در این همایش اظهار داشت: هدف ما این است که با توجه به وضعیت موجود و پتانسیل های بندرخرمشهر آن را کاراتر و بهره ورتر سازیم.

عادل دریس ادامه داد: ما در این راستا باید شرکت های سرمایه گذاری را هر چند کوچک و زودبازده که در زمینه صادرات و واردات فعالیت داشته باشند جذب کنیم که در حال حاضر این اتفاق در بندرخرمشهر در حال وقوع است، با وجود اینکه رقابت بسیار سخت شده و بنادر دیگر نیز با این چالش مواجه هستند.

وی گفت: انتظار می رود که اهداف و شرح وظایف کارکنان توسط واحد طرح و توسعه مشخص شود و بخش هایی که بیشترین اثر در فرایندها و ارزش افزوده بیشتری برای اداره کل دارند را شناسایی کنیم و افراد صاحب آن فرایند را آموزش دهیم.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ابراز امیدواری کرد که بندرخرمشهر در سال آینده در مسیر پژوهش محور حرکت کند.

دریس ضمن اشاره به موفقیت های کسب شده توسط واحدهای مختلف این اداره کل در سال جاری گفت: این موفقیت ها نشان دهنده این است که اقدامات خوبی توسط بندرخرمشهر در حال انجام است.

 وی بهترین پاداش برای کارکنان بندر خرمشهر را رشد این اداره کل عنوان کرد.

 در ادامه افشین قنبرزاده مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص پژوهش و فناوری، فرصت ها و چالش ها به ایراد سخنرانی پرداخت.

همچنین در این همایش در گزارشی وضعیت مطالعات و تحقیقات اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در سال95 در زمینه طرح های درون و برون سپاری، پروژه های مطالعاتی پیشنهادی ، ترجمه ها و تألیف ها، برگزاری فراخوان مقاله و ثبت دانش، نمایشگاه کتاب و مسابقه های کتابخوانی شرح داده شد.

لازم به ذکر است؛ پیش از برگزاری این همایش پنلی با عنوان بررسی و ارائه راهکارهای رشد و ترقی بندرخرمشهر با توجه به ظرفیت ها و امکانات موجود برگزار شد.

در پایان این همایش با اهدای جوایز و لوح سپاس از کارکنان پژوهشگر اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر تقدیر شد.

۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۲۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۰۵۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید