الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی/ امکان انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیمار با بهره برداری از این اسکله بنادر تجاری مهمترین معیار فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند/ 250 میلیون تن؛ ظرفیت سالانه بنادر کشور/ فعالیت بنادر در ایران حتی یک لحظه متوقف نمی شود بنادر ایران؛ توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند/ ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در بنادر ایران به وجود آمده است/ توسعه بنادر می تواند جهش اقتصادی کشور را رقم بزند انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی کشور افغانستان/ تراتزیت 2664 TEU کالای افغانستان از طریق بندر چابهار آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در اروند رود مهار شد آغاز پروژه ارتقاء شبکه اطفای حریق در بندر خرمشهر/ افزایش ایمنی محوطه های بندری و پیشگیری از سوانح و آسیب های جانی سازمان بنادر؛ آمادگی عملیاتی بالای برای مواجهه با هر نوع بحرانی را دارد/ مصون ماندن انسان و کالا از تهدید ویروس کرونا در بنادر کشور/ هیچ نوع اشاعه ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری در اسکله بهمن قشم یک فروند لنج تجاری در اسکله بهمن جزیره قشم طعمه حریق شد/ عملیات اطفاء با حضور تیم های امدادی از خشکی و دریا درحال انجام است افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی از بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رشد ۹۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی
همایش معاونین دریایی بنادر کشوردر بندر شهید رجایی برگزارشد
همایش معاونین دریایی بنادر کشور با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و اعضای هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید رجایی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی ، این همایش که در بندر شهید رجایی برگزارشد مهندس"محمد سعید نژاد" مدیرعامل سازمان  بنادر و دریانوردی، اعضای هیات عامل"ومعاونین دریایی بنادرحضورداشتند.

در ابتدای این همایش، مدیرکل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان ضمن اراِئه گزارشی از عملکرد یازده ماهه سال 95 بنادر استان و بندر شهید رجایی ، برنامه ها و اولویت های حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان در سال 96 را تشریح کرد.

"محمد راستاد" معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این مراسم به تشریح اهداف و برنامه های همایش معاونین دریایی بنادر کشور پرداخت وحفظ ایمنی، آسایش و تأمین شرایط رفاهی مسافران دریایی در نوروز 96را از اولویت های سازمان بنادر دانست و گفت: اجرای گسترده فروش بلیط اینترنتی، آراستگی پایانه های دریایی و اطلاع رسانی های وسیع به عنوان اقداماتی است که در این راستا صورت گرفته است.

راستاد لزوم توجه به توسعه گردشگری دریایی در کنار توجه به مباحث مسافری را خواستار شد و افزود: استفاده از سواحل بدون محدودیت و شناورهای سبک برای توسعه گردشگری ساحلی در مناطق مجاز و دارای نظارت و کنترل انجام شود.

"هادی حق شناس" نیز طی اظهاراتی به تشریح سیاسی بین الملل پس از انتخاب اخیر آمریکا و تأثیر آن بر اقتصاد ایران و صنعت حمل و نقل دریایی پرداخت.

"محمد سعید نژاد" مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به رشد 25 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی طی سال جاری اظهار داشت: طی این مدت شاهد رشد 80 درصدی ترانزیت در این بندر بوده ایم که باید با تبدیل شدن بندر شهید رجایی به بندر کانونی، بنادر کوچک داخلی هم رونق بگیرند.

وی اضافه کرد: زنده نگه داشتن بنادر کوچک باعث رشد و تقویت اقتصاد دریایی می شود.

سعید نژاد توسعه گردشگری دریایی را نیز از جمله اولویت های سازمان بنادر دانست و افزود: استان هرمزگان کانون اصلی گردشگری ساحلی و دریایی در کشور است که رونق این بخش باید به سایر مناطق ساحلی کشورتوسعه یابد. همچنین باید از مسیرهای داخلی به سمت توسعه در مسیرهای بین المللی حرکت کنیم .

سعید نژاد تسریح کرد: این سازمان آمادگی دارد برای توسعه گردشگری دریایی یارانه مستقیم بپردازد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ظرفیت شناورهای تحت پرچم ایران را بالغ بر 15 میلیون تن اعلام کرد و گفت: با توجه به این ظرفیت، اعمال حاکمیت دریایی مسئولیتی سنگین برای سازمان بنادر است.

وی خصوصی سازی و آزاد سازی فعالیت های دریایی سازمان بنادر را از جمله دیگر برنامه های در دستور کار اعلام کردو بر لزوم توجه جدی به آموزش های تخصصی در سازمان بنادر و بخش خصوصی تأکید کرد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: دفاع از سواحل و جلوگیری از تجاوز به این مناطق مهم یک وظیفه عمومی و ملی است که سازمان بنادر هم اقداماتی خوبی انجام داده است.