الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی بنادر تجاری مهمترین معیار فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند/ 250 میلیون تن؛ ظرفیت سالانه بنادر کشور/ فعالیت بنادر در ایران حتی یک لحظه متوقف نمی شود بنادر ایران؛ توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند/ ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در بنادر ایران به وجود آمده است/ توسعه بنادر می تواند جهش اقتصادی کشور را رقم بزند انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی افغانستان/ تراتزیت ۲۶۶۴ TEU کالای افغانستان از طریق بندر چابهار آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در اروندرود مهار شد آغاز پروژه ارتقاء شبکه اطفای حریق در بندر خرمشهر/ افزایش ایمنی محوطه های بندری و پیشگیری از سوانح و آسیب های جانی سازمان بنادر؛ آمادگی عملیاتی بالای برای مواجهه با هر نوع بحرانی را دارد/ مصون ماندن انسان و کالا از تهدید ویروس کرونا در بنادر کشور/ هیچ نوع اشاعه ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری در اسکله بهمن قشم یک فروند لنج تجاری در اسکله بهمن جزیره قشم طعمه حریق شد/ عملیات اطفاء با حضور تیم های امدادی از خشکی و دریا درحال انجام است افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی از بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رشد ۹۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی
امضای تفاهم نامه فی مابین نیروی دریایی سپاه و سازمان بنادر و دریانوردی
تفاهم‌نامه همکاری جست‌وجو و نجات و مقابله با آلودگی نفتی در دریا بین سازمان بنادر ودریانوردی و نیروی دریایی سپاه پاسداران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی، در حاشیه بهره برداری از ۱۵ پروژه فنی و دریایی با حضور سردار علی فدوی فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سعید نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم نامه ای در راستای مباحث زیست محیطی و جستجو و نجات دریایی منعقد شد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری جست‌وجو و نجات و مقابله با آلودگی نفتی در دریا اظهار داشت:اقتدار نیروهای نظامی در صحنه‌های مختلف کاملا مشخص است و در این عرصه نیروی دریایی سپاه پاسداران و نیروی دریایی ارتش فعالیت‌های خاصی را بر عهده دارند.

سعید‌نژاد افزود: ما به نمایندگی از دولت ایران اعمال حاکمیت در عرصه آب‌های تحت حاکمیت را انجام می‌دهیم، بنابراین باید از تمام امکانات موجود برای این اعمال حاکمیت استفاده کنیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در راستای مشخص شدن نقاط مشترک و همکاری دقیق تر تفاهم‌نامه‌ای در چارچوب جستجو و نجات دریایی و مقابله با‌ آلودگی نفتی در دریا بین سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه تنظیم شد و به امضا رسید.

سعید‌نژاد افزود: سازمان بنادر به عنوان نماینده حاکمیت وظیفه ملی و جهانی دارد که از آب‌های سرزمینی در راستای حفاظت از محیط زیست حمایت کند و این جزو تکالیف ما به عنوان یکی از اعضای سازمان جهانی دریانوردی است.

معاون وزیر و شهرسازی در پایان یاد آور شد: در ارتباط با حفظ محیط زیست دریا تجهیزاتی داریم و از امکانات ارگان‌های دیگر نیز استفاده می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران نیز با بیان اینکه فعالیت های مشترکی از قبل ما بین سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی سپاه وجود داشت گفت: امضای این تفاهمنامه برای مستحکم و نظامند شدن فعالیتهای فی ما بین این دو ارگان صورت پذیرفته است.

سردار علی فدوی بر لزوم صیانت از آبهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران  تاکید داشت و گفت: تمامی ارگان هایی دریایی در راستای مباحث محیط زیست دریایی اغماض و مماشاتی با متخلفین نخواهد داشت.

۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۸:۱۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۱۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید