صرفه جویی یک میلیون دلاری در مرکز تعمیرات بندر امام خمینی(ره) سازمان بنادر به دنبال پیاده سازی تعامل شهر و بندر است/ بخش خصوصی؛ برای سرمایه گذاری در بنادر راغب است/ با تعامل بین شهر و بندر؛ نرخ اشتغال در شهرهای بندری افزایش پیدا می کند شاهد تحول در بندر شهیدبهشتی چابهار هستیم/ اقدام درخور سازمان بنادر و دریانوردی در کاهش تعرفه کالا و کشتی در بنادر کشور/ بهره برداری از قابلیت های چابهار می تواند برای حل مشکلات اقتصادی کارساز باشد شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در بندر شهیدبهشتی چابهار فراهم شده است/ بندر شهیدبهشتی چابهار فرصتی مناسب برای صادرات کالاهای کشاورزی /تقویت بندرشهید بهشتی چابهار هدف استراتژیک در بخش راهبردی نظام است تقدیر معاون وزیر صنعت از سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه سواحل مکران/ چابهار هاب جدی برای معدن و صنایع معدنی است ارتقای ظرفیت بندرشهید بهشتی چابهار به 77 میلیون تن در سال/ بهره‌برداری موقت از پایانه بندری چابهار تا اواسط تیرماه/ تبدیل بندر شهیدبهشتی چابهار به یک بندر نسل سوم دو پروژه مهم بندر شهید بهشتی چابهار کلید خورد/ قرارداد نخستین ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی امضا شد/ کارخانه تصفیه شکر در بندر شهیدبهشتی چابهار احداث می شود پیگیری های سازمان بنادر و دریانوردی نتیجه داد/ مشکل سه دریانورد ایرانی گرفتار در آب های امارات حل شد/ دریانوردان ایرانی می توانند به کشور بازگردند/ پرداخت حقوق دریانوردان در دستور کار شرکت WSI بهره برداری از 2 دستگاه مکنده غلات در بندر شهید بهشتی چابهار / تا پایان سال جاری 6 مکنده غلات آماده افتتاح می شود / همکاری ایران و آلمان در ساخت تجهیزات استراتژیک امضای قرارداد ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی و تفاهم نامه احداث و بهره برداری از کارخانه تصفیه شکر در بندر شهید بهشتی چابهار
مدیرکل بنادر و دریانودری استان گیلان در همایش ائمه محترم جمعه گیلان مطرح کرد: سیاست اقتصاد دریا محور و اقتصاد مقاومتی همواره سرلوحه کار بنادر گیلان است.
سیاست اقتصاد دریا محور و اقتصاد مقاومتی همواره سرلوحه کار بنادر گیلان است
به گزارش روابط عمومی ، حسین چراغی در همایش ائمه جمعه شهرستان های استان گیلان با حضور استاندار و حضرت آیت الله قربانی با اشاره به اینکه اقتصاد دریا محور و اقتصاد مقاومتی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است ازاینرو بنادر گیلان این مهم را سرلوحه کار خود قرار داده است.
 مهندس چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن عرض تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: ظرفیت بندرانزلی به عنوان مجهزترین بندر شمال کشور ۱۷ میلین تن در سال است و این ظرفیت پاسخگوی همه صادرات و واردات و ترانزیت کالا را در استان است.
حسین چراغی افزود: بندر آستارا نیز با ظرفیت ۲و نیم میلیون تن رسالت تامین نیازهای صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی غرب استان را در خصوص کاهش قیمت کالا به مصرف کننده دارد.
مدیرکل بنادر گیلان گفت: در سالی که گذشت بنادر گیلان با ۲میلیون و ۸۰۰ هزار تن تخلیه و بارگیری کالا مقام اول بنادر شمال  کشور را به خود اختصاص داد در حالی که در چهار سال گذشته این جایگاه در اختیار سایر بنادر شمال بود.
وی افزود: با توجه به اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دریا محور همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و با توجه به ظرفیت خدادادی کشور در شمال و جنوب و دسترسی به دریا ، اشاره کرد در منطقه خاورمیانه تنها کشوری هستیم که هم در شمال و  هم در جنوب به آبهای منطقه ای و بین المللی دسترسی داریم از اینرو در صنعت دریایی و بندری می توانیم به رشد اقتصادی  و اشتغالزایی پایدار دست یابیم.
چراغی بیان کرد: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و تاکید در ایجاد اشتغال برای جوانان لذا در حوزه اقتصاد دریا محور حجت برای ما تمام است و باید تلاش کنیم تا به این مهم جامه عمل بپوشانیم.
وی در ادامه گفت : بنادر گیلان و بطور خاص بندر انزلی از ابتدا به عنوان بنادر چوب و آهن و مواد اولیه مطرح بوده اما با توجه به سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی از امسال ارتقای ظرفیت اقتصادی بنادر را در دستور کار خود قرار دادیم و به طور جدی پیگیر تنوع بخشی به سبد خدمات دریایی و بندری  هستیم.
چراغی افزود: برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دو مؤلفه مهم دروزا بودن و برون گرا بودن اقتصاد مورد توجه است و همانطوریکه در حوزه صادرات امسال ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته ایم در صدد هستیم تا با توسعه زیرساختها و روساختهای دریایی و بندری در بنادر گیلان و همچنین با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت افزایش حجم صادرات از طریق بنادر استان گیلان به کشورهای CIS اقدام نماییم. 
*** ایجاد فرصت های شغلی ایجاد مجتمع گردشگری دریایی به دلیل دارا بودن گیلان در خصوص ظرفیت های گردشگری 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه در سالهای گذشته به دلیل عدم شناخت ظرفیت های گردشگری و ضعف زیر ساختی نتوانسته ایم بهره برداری لازم را از ظرفیت های گردشگری در استان ببریم ،  لذا با استفاده از این پتانسیل و با ایجاد  و افتتاح  مجتمع گردشگری دریایی در سال اینده ۷۰۰شغل مستقیم و ۱۵۰۰شغل غیر مستقیم ایجاد خواهد شد. 
 وی افزود: صنعت کشتی سازی و تعمیرات کشتی نیز سال آینده از پروژه های مورد نظر ما است که می تواند به اقتصاد منطقه و فرصت های شغلی کمک شایان توجه ای بکند. وی اشاره کرد : در این پروژه  ۵۰۰ شغل  مستقیم و ۱۰۰۰ شغل غیر مستقیم ایجاد می شود.
 حسین چراغی با بیان اینکه، بالغ بر ۵ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم برای پروژه بندری قابل تصور است مطرح کرد: نقطه عطف این دو پروژه این است که منابع دولتی در آن هزینه نمی شود بلکه جذب و شناسایی بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی مورد نظر است.
وی افزود : دوره ساخت طرح گردشگری بندر انزلی ۵ ساله است که فاز دریایی آن در سال ۹۶ به بهره برداری می رسد. پروژه کشتی سازی نیز در دوره ۴ ساله تعریف شده است که بخش تعمیرات آن در دو سال اول و ساخت سایت کشتی سازی در دوسال آخر قرارداد شرع به کار می کند.

البزطردات یییدواتتن

۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۱۰
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۲۶۹

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید