آیمو؛ قطعنامه تسهیل کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از کشتی‌ها را منتشر کرد/ اعلام این قطعنامه به مراجع بندری، اپراتورهای بنادر و پایانه‌ها، مالکان کشتی‌ها، شرکت‌های کشتیرانی و سایر ذینفعان ایران تجارت آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرد / معنا و مفهوم پیدا کردن تجارت بین کشورهای اسلامی اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود
مدیرعامل سازمان بنادر در جمع نمایندگان مجلس :سرمایه گذاران خارجی بندر شهید رجایی عن قریب اعلام می شود
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به توسعه فرهنگ دریایی و اقدامات این سازمان در این زمینه گفت : تا پیش از این کمتر از نیم درصد کل کتاب های درسی ایران در سال 92 به مسائل و موضوعات دریایی اختصاص داشت ، الان با اقدامات زیادی که انجام شده حجم زیادی از مطالب دریایی وارد کتاب دانش آموزان در مقاطع مختلف درسی شده است که این میزان در حال حاضر پیش از 24 درصد را شامل می شود.

به گزارش روابط عمومی ، معاون وزیر راه و شهر سازی در جمع فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی در مجلس با اشاره به گردشگری دریایی و اعلام پکیج های تشویق سازمان بنادر در این زمینه در شمال و جنوب کشور گفت :

مطابق مصوبه هیات عامل سازمان بنادر، کلیه فعالیت های گردشگری در دریای خزر رایگان است. علاوه بر این، سرمایه گذاری در این زمینه نیز  سازمان بنادر  به سرمایه گذاران از طریق منابع بانکی، وام با بهره صفر درصد اختصاص می دهد.

مهندس سعیدنژاد در خصوص سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر گفت : به جز بخش های زیربنایی
شامل اسکله ، تجهیزات اولیه و کانال دریایی که توسط سازمان بنادر سرمایه گذاری می شود ، کل باقی
سرمایه‌گذاری‌های در دست انجام در بنادر در حال حاضر توسط سازمان بنادر انجام می شود .

به گفته سعیدنژاد تا سال 92 جمعاً 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور انجام شد، از سال 92 تاحالا مجموع سرمایه گذاری های انجام شده 6 هزار میلیارد تومان است که بخش عمده اش الان فعال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فقر جمعیتی و عدم توسعه یافتگی در سواحل جنوب کشور گفت : به جز ساخت و توسعه بندر چابهار، سازمان بنادر به طور مشترک طرح مطالعاتی توسعه سواحل مکران را با سازمان «جایکا» آغاز کرده است.

سعیدنژاد با اشاره به آثار برجام در حوزه دریایی توضیح داد : هم‌اکنون کشتی های ایرانی با پرچم ایران به تمام بنادر دنیا رفت و آمد دارند؛ کلیه کشتی های خارجی می توانند به بنادر ایران تردد کنند؛ کلیه کشتی های ایرانی تحت پوشش بیمه ای گسترده هستند و توسط مؤسسات رده بندی معتبر دنیا مورد بازبینی قرار می گیرند. بنابراین در حوزه دریا در حال حاضر هیچ محدودیتی نداریم.

سعیدنژاد با اشاره به امکان سرمایه گذاری خارجی در بنادر کشور به عنوان یکی دیگر از آثار برجام گفت : در حال حاضر در بندر چابهار 2 قرارداد سرمایه گذاری با هند امضا شده است که در مورد اول سرمایه گذاری 85 میلیون دلار برای تجهیزات بندری است.

قرارداد دوم با کشور برای فاینانس 150 میلیون دلار است. در بندر شهیدرجایی هم اکنون 3 پروژه سرمایه گذاری خارجی داریم. ترمینال شماره یک و ترمینال شماره 2 که ظرف 3 ماه آینده سرمایه گذاری اش شناخته خواهد شد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۳۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید