افزایش سهم ریلی بار کانتینری؛ یک مساله فرابخشی است / ضرورت تعیین و تبیین تکالیف سایر حوزه ها برای افزایش سهم بار ریلی در بنادر نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌
ضرورت جلوگیری از تخریب سواحل و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در تالاب انزلی
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر و حسین چراغی، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان و هئیت همراه در بازدید میدانی از سازه و تاسیسات آبی واقع در تالاب تالاب انزلی و روگاهای آن، حریم حاشیه تالاب را مورد بازدید قرار داده و مسائل و مشکلات ذیربط در این خصوص را بررسی کردند.

 به گزارش روابط عمومی ،مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ساخت و ساز در دریا و رودخانه های قابل در یانوردی  به سازمان بنادر و دریانوردی  واگذار شده که مجوزهای ساخت و بهره برداری و حق نظارت بر بهره برداران از این سازه ها است.

وی افزود: بنادر و دریانوردی در اوایل دهه ۸۰ طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور که تهیه نقشه جامعی برای کاربری های مختلف در سواحل کشور را با همکاری ۱۸ ارگان انجامید در سه فاز و برای سواحل کشور و کمیته های ساحلی مدیرت سواحل استان و با مدیریت استانداران هر استان و دبیری مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان ها شکل داد.

اللهیار کفت: این کار با هدف استفاده بهینه از دریا و تالابها در شمال و دسترسی به دریاهای خزر و همچنین در جنوب بوده است. هرگونه ساخت و سازی بدون دریافت مجور هرگونه خسارت بر محیط زیست و تخریب سواحل را در پی دارد و ایمنی و حتی در برخی از موارد مشکلات سلامت جامعه و مردم را به خطر می اندازد. باید هماهنگی بین دستگاه های اجرای مرتبط با حوزه سواحل و پشتیبانی و هماهنگی قوه قضاییه در راستای اینکه ساخت و سازهایی که در حوزه سواحل هست هم مستند برمطالعات علمی و براساس طرح مصوب و ابلاغ شده و هم اینکه همه جنبه های زیست محیطی و حقوقی مهندسی سواحل و سازه های دریایی را داشته باشد.

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر تصریح کرد: مردم حق دارند که از سازه ها و تاسیساتی استفاده کنند خصوصا در موارد تفریحی که نکات ایمنی و زیست محیطی در آن رعایت شده باشد. باید دستگاه های مرتبط با دریا و تالاب شاهد این باشیم که علاوه بر رفع مشکلات موجود که در درجه اول امنیت وسلامتی مردم و گزدشگران را تامین کند و باید با عزمی راسخ در این ارتباط اقدامات ویژه ای انجام شود.

وی بر ضرورت جلوگیری از تخریب سواحل و برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در تالاب انزلی تاکید کرد و افزود: هرسازه ای که در دریا ساخته می شود نیازمند مطالعات پایه ای است که در این راستا سازمان برنامه و بودجه مهندسین مشاور را در سه رتبه، رتبه بندی کرده و مجموعه ساخت و سازهایی را که بخواهند انجام دهند نیازمند مراجعه به آنان است.

اللهیار در پایان گفت: با توجه به وظایف حاکمیتی و قانونی بنادر و دریانوردی هر طرحی که معرفی می شود باید از قانون تبعیت کند. همچنین تهیه نقشه ها و طرح های پایه به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار داده می شود و پس از بررسی و رعایت موضوعات ایمنی و حفظ محیط زیست انجام خواهد شد.

tgg

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۱۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۵۶۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید