فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا راه‌اندازی سامانه شبیه ساز دینامیکی ترانزیت در بندر امیرآباد عملکرد مطلوب بنادر در گرو زنجیره لجستیکی متناسب با ظرفیت تخلیه و بارگیری است آغاز تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده های غلات بندر شهید رجایی/ افزایش راندمان بهره وری تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی
عفیفی پور خبر داد: رونق عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی طی ماه نخست سال ۹۶
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۶۱ درصدی حجم جابجایی کانتینر در بزرگترین بندر تجاری کشور طی نخستین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "اله مراد عفیفی پور" با ارایه گزارشی از عملکرد یک ماهه بندر شهید رجایی طی فروردین سال ۹۶، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۶ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۵۳ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶ درصدی داشته است .

وی افزود: سهم عمده عملیات صورت گرفته در این بندر با رقم ۴ میلیون و ۲۵۷ هزار و ۱۲۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی که رشد ۲۴ درصدی در این بخش را شاهد بودیم و یک میلیون و ۹۷۸ هزار و ۷۲۴ تن فرآورده های نفتی نیز تخلیه و بارگیری شد.

صادرات ۲,۴ میلیون تن کالای غیرنفتی

عفیفی پور در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۱۳۰ تن عنوان کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یک درصدی داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ترانزیت بالغ بر ۵۱۹ هزار تن کالای غیرنفتی طی فروردین ماه سال جاری  و رشد ۴۰ درصدی این بخش از فعالیت های بندری سخن به میان آورد و گفت: طی این مدت، کابوتاژ یکهزار و ۷۹۲ تن و همچنین واردات ۸۶۵ هزار و ۲۷۸ از اینگونه کالاها در بندر شهید رجایی به ثبت رسید.

رشد چشمگیر ترانشیپ

عفیفی پور اضافه کرد: طی مدت یاد شده و در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، ۲۷۳ هزار و ۶۶۲ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر کشور ترانشیپ شد که نسبت به سال گذشته رشد ۲۷۳ درصدی را شاهد بودیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵۶۵ هزار و ۹۳۱ تن فرآورده های نفتی به خارج از کشور صادر، یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۸۸ تن از اینگونه کالاها، کابوتاژ و بالغ بر ۲۴۵ هزارتن نیز از طریق این بندر وارد شد.

رونق کانتینری روی خط صعود

این مقام مسؤول از تخلیه و بارگیری ۲۱۷ هزار و ۸۷۹ TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیر ۶۱ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: حجم عملیات صورت گرفته طی این مدت به ترتیب شامل ۱۴۹ هزار و ۴۴۴ TEU کانتینر پر و ۶۸ هزار و ۴۳۵  TEU کانتنیر خالی بوده است.

پذیرش ۲۹۵ کشتی طی یک ماه

عفیفی پور در پایان به پهلوگیری ۲۹۵ فروند انواع شناور طی ماه نخست سال ۹۶ اشاره کرد و گفت:  ۲۵۴ فروند از این شناورها، بالای هزار تن و ۴۱ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

 

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۵۷۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید