ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:افزایش ۴۰ درصدی ورود کالای کانتینری
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام خبر افزایش ۴۰ درصدی ورود کالای کانتینری طی دو ماه ابتدای سال در بنادر کشور گفت: با این حال هنوز ظرفیت بنادر کشور به دوران قبل از تحریم بازنگذشته است و امیدواریم به زودی ترمینال‌های کانتینری کشور به دوران قبل از تحریم برگردند.

به گزارش روابط عمومی ، محمد سعیدنژاد در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ،  در خصوص زمان نهایی افتتاح بندر شهید بهشتی چابهار گفت:تجهیزات بندر چابهار مستقر شده و این بندر آماه افتتاح است و با اعلام ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه برای برگزاری مراسم ملی و منطقه‌ای و  با حضور مقامات سیاسی کشورهای همسایه مراسم در شانی را برگزار خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کشورهای منطقه در این گردهمایی بزرگ حضور خواهند داشت و علاقه‌مند به حضور هستند، گفت: با وجود اینکه بندر آماده افتتاح بود اما هم زمانی آن با ایام انتخابات کار را به تعویق انداخت و با این حال بهره برداری را موکول به این مراسم نکردیم و قسمت‌هایی از فاز یک با ورود اولین کشتی کانتینری از هند  که به صورت مستقیم در این بندر پهلوگیری کرد به بهره برداری رسید.

به گفته سعیدنژاد این نخستین باری است که کشتی‌ای کانتینری با این ظرفیت - که از ظرفیت شناورهای فیدری( کشتی های کوچک) بالاتر است -  به صورت مستقیم وارد بندر چابهار می شود.

سعیدنژاد درباره اپراتوری بندر شهید رجایی نیز توضیح داد: فرایند جذب اپراتور طولانی شده است، اما در آخرین مراحل ارزیابی کیفی بهره‌برداران هستیم و مشارکت آنها شکل گرفته است. آنها درخواست استقرار دادند و ما از آنها نرخ خواسته‌ایم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: بهره‌برداران از ما مهلت اضافه خواسته اند و ما با آنها همکاری کرده‌ایم، وگرنه کار ما اردیبهشت همین امسال تمام می‌شد. اپراتورها جوینت ایرانی ـ خارجی هستند که طرف خارجی وظیفه تأمین بار از منطقه را برعهده دارد

سعیدنژاد همچنین در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص وضعیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور گفت: در دو ماه ابتدایی امسال در تخلیه و بارگیری مواد غیرنفتی ۱۰ درصد رشد داشته‌ایم، هم‌چنین در مدت یاد شده در حوزه کالای کانتینری ۴۰ درصد رشد داشتیم که این اتفاق پیام خیلی خوبی دارد و امیدواریم به زودی ترمینال‌های کانتینری کشور به دوران قبل از تحریم برگردند. این موضوع باعث ورود کالای واسطه‌ای و سرمایه‌ای و به تبع آن افزایش اشتغالزایی می‌شود،متاسفانه هنوز ظرفیت بنادر کشور به دوران قبل از تحریم بازنگذشته است.

سعیدنژاد درباره اپراتوری بندر شهید رجایی نیز توضیح داد: فرایند جذب اپراتور طولانی شده است، اما در آخرین مراحل ارزیابی کیفی بهره‌برداران هستیم و مشارکت آنها شکل گرفته است. آنها درخواست استقرار دادند و ما از آنها نرخ خواسته‌ایم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: بهره‌برداران از ما درخواست مهلت اضافه داده‌اند و ما با آنها همکاری کرده‌ایم، وگرنه کار ما اردیبهشت همین امسال تمام می‌شد. اپراتورها جوینت ایرانی ـ خارجی هستند که طرف خارجی وظیفه تأمین بار از منطقه را برعهده دارد

وی همچنین از رشد 10 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی و رشد 40 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بنادر کشور در دو ماه اول سال خبر داد و گفت: کالاهای کانتینری و نیز کالای سرمایه‌ای و واسطه‌ای وارد کشور می‌شود

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۷۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید