ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
عفیفی پور اعلام کرد:جابجایی کالا در بنادر تجاری هرمزگان از 16 میلیون تن فراتر رفت
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رقم بیش از 16 میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالا و ترابری 5.8 میلیون نفر سفر دریایی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری و مسافری این استان طی دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، " اله مراد عفیفی پور"  ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان طی دو ماهه نخست سال 96 اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع 16 میلیون و 235 هزار و 684 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد.

وی با اشاره به افزایش 8درصدی عملیات جابجایی کالای غیرنفتی در بنادر این استان، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، 10 میلیون و 858 هزار و 976 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 5 میلیون و 376 هزار و 708 تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

ترانشیپ سه برابر شد

به گفته عفیفی پور، طی دو ماهه سال جاری، بالغ بر 599 هزار و 914 تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که ثبت رشد 176 درصدی، نشانگر افزایش حدود سه برابری این بخش از عملیات است.

وی از واردات یک میلیون و 739 هزار و 961 تن  و کابوتاژ یک میلیون و 611 هزار و 989 تن از اینگونه کالاها خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی دو ماهه سال 96 را 5 میلیون و 531 هزار و 35 تن اعلام کرد.

ترانزیت غیرنفتی در بنادر رونق گرفت

عفیفی پور همچنین از رشد 38 درصدی ترانزیت سخن به میان آورد و افزود: طی این مدت، یک میلیون و  49 هزار و 694 تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان ترانزیت شد.

این مقام مسؤول حجم صادرات فرآورده های نفتی طی دو ماهه سال 96 را یک میلیون و 796 هزار تن و کابوتاژ این گونه محموله ها را 3 میلیون و 116 تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت، حدود 464 هزار تن از فرآورده های نفتی وارد بنادر کشور شد.

افزایش 46 درصدی جابجایی کانتینر

وی با اشاره به وجود پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور در استان هرمزگان، بیان کرد: طی این مدت، بالغ بر 448 هزار TEU کانتینر در مجموعه بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که رشد 46 درصدی را در این زمینه شاهد بودیم.

 

ثبت تردد 6 هزار فروند شناور

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان طی دو ماهه سال 96 را 5 هزار و 996 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، 758 فروند کشتی بالای هزار تن و 5 هزار و 208 فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته اند.

ترابری 5.8 میلیون نفر سفر دریایی

عفیفی پور درپایان اهمیت ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران را یادآور شد و گفت:  از آغاز سال جاری تا ابتدای خردادماه، 5 میلیون و 801 هزار و 88 نفرسفر ترابری مسافران در بنادر این استان به ثبت رسید که از نظر تعداد مسافران، نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۶
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۸۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید