ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
با حضور عضو هیات رییسه مجلس و مدیرعامل سازمان بنادر؛ نشست شورای اداری بنادر و دریانوردی هرمزگان در بندر شهید رجایی برگزار شد
نشست شورای اداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با حضور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمد آشوری" عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تمجید از تلاش های صورت گرفته در مجتمع بندری شهید رجایی، توسعه دریاپایه را به عنوان محور و مدار توسعه ملی برشمرد.

وی با اشاره به سه عنصر ساختاری، عملکرد مدیریتی و رفتاری افزود: زیر ساخت های این سه عنصر می بایست متناسب با نیروهای انسانی ایجاد شود.

آشوری در بخش دیگری از سخنانش در خصوص هماهنگی بین دستگاه های مرتبط در بحث زیر ساخت های الکترونیکی اظهار داشت: می بایست پیرامون تقویت و هماهنگی این زیر ساخت ها فعالیت یکسانی بین دستگاه های  ذیربط وجود داشته باشد و اگر اختلاف نظری در این بین به وجود آید، این آمادگی وجود دارد که در حوزه های ملی با تشکیل جلساتی در راستای رفع آن اقدام شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان داشت: مسائل اقتصادی چون در زندگی مردم نمود دارد نباید لحظه ای در بحث توسعه در همه ی حوزه ها تعلل کرد.

"محمد سعیدنژاد" مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این نشست اظهار داشت: کشور جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن سواحل و دسترسی به آبهای آزاد دارای ظرفیتهای است که برای هر کشوری حسرت و برای ما نعمت است و این ظرفیت ها می تواند موتور محرک اقتصاد کشور و پایه و بستر مورد استفاده ی بسیاری از صنایع باشد.

وی بیان کرد: بسیاری از صنایع می بایست در کنار بنادر احداث می شد که متاسفانه این صنایع در نقاط دیگر کشور انجام شده و این امر امروز مشکلات زیست محیطی را به دنبال داشته است.

سعیدنژاد افزود: خوشبختانه بندر شهید رجایی به لحاظ شرایط ژئو پلیتیک در یک جای بی نظیر واقع شده که به حمد ا... بعد از برجام توفیقات قابل توجهی در این بندر صورت گرفته است و روند استمرار این اقدامات نیازمند گذشت زمان بیشتر است.