تخفیف 20 درصدی برای صاحبان کالاهای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر/خارج سازی ۵ فروند مغروقه آبراه اروند در دستور کار صادرات اولین محموله سنگ از بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی موقعیت، تخصص و توسعه؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید خط دائمی کشتی کانتینربر بین ایران و روسیه راه‌اندازی شد/ حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰/ امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه فراهم شد اشتغالزایی، رونق تجاری و کسب سود؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر است/ حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران در بلندمدت، نتیجه بخش خواهد بود/ سازمان بنادر برای سرمایه گذار بخش خصوصی؛ سنگ تمام می گذارد نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد گزارش رسمى مبنى بر توقیف نفتکش ایرانى در بندر کراچى به سازمان بنادر ارائه نشده است/ بررسى ها ادامه دارد
برگزاری آیین تکریم ومعارفه مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم
طی آیینی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مقامات محلی شهرستان قشم، از خدمات 20ساله "سیدباقر موسوی" تجلیل شد. همچنین، "مرتضی آسیابان پور" به عنوان سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم معرفی و حکم خود را دریافت کرد.

 به گزارش روابط عمومی ، در این آیین که "علیرضا نصری" فرماندار شهرستان قشم، "پژمان بهرامی" مدیرکل بنادر و حمل ونقل ترانزیت منطقه آزاد و جمعی از مدیران حوزه دریایی و بندری استان و جزیره قشم حضور داشتند، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید بزرگوار رجایی و باهنر و تبریک فرا رسیدن هفته  دولت و روزکارمند اظهار داشت: این ایام فرصتی است برای پاسداشت دو رهیار که تمام همتشان را وقف خدمت به محرومان جامعه ورفع نیازهای دردمندان و مستمندان کرده بودند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به خدمات ۲۰ساله آقای موسوی در توسعه فعالیت های دریایی و بندری شهرستان قشم گفت: ماحصل تلاش های آقای موسوی و همکارانشان طی این سال ها در این جزیره، امروز با ثبت حدود ۱۲ میلیون سفر ایمن دریایی در سال و جابجایی قریب بر ۲ میلیون تن کالا طی پنج ماهه سال جاری رخ می نمایاند. بر همین اساس، از مشارکت و همکاری دستگاه های همکار نظیر فرمانداری و منطقه آزاد قشم نیز تقدیر می کنیم.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از بنادر قشم بعنوان یک مجموعه بندری چندمنظوره با پتانسیل های بالا یاد کرد و گفت: در بنادر قشم هم عملیات کانتینری انجام می شود و هم عملیات نفتی، خدماتی، مسافری و گردشگری که براساس سیاست های کلان دولت تدبیر و امید همچنان برنامه های مهمی برای توسعه و تسهیل موارد مورد اشاره تدوین و در دستور کار قرار دارد.

وی همکاری با بخش های دولتی و غیر دولتی برای ایجاد مراکز خدمات سوخت رسانی را از دیگر برنامه های اداره کل بنادر و دریانوردی استان در جزیره قشم عنوان کرد و گفت: شرایط استراتژیک جزیره قشم از حیث آبخور کشتی های بین المللی متردد در خلیج فارس و دسترسی به تنگه هرمز موضوع های بسیار مهمی است که می تواند هم اشتغال پایداری را در این منطقه در برداشته باشد و هم به رونق اقتصادی کمک شایانی کند.

عفیفی پور با اشاره به جلسات متعددی که با هدف احصاء نیازمندی های بنادر قشم در بعد تسهیل گردشگری دریایی در سازمان بنادر برگزار شده است، ابراز امیدواری کرد: با پیگیری ها و رایزنی های صورت گرفته، دستور صریح مسئولین امر به منظور تامین تجهیزات، صادر شده است که  به یاری خداوند تا پایان سال جاری و در آستانه نوروز تعدادی اسکله های جدید شناور(رمپ مسافری)، ساخته و در بنادر مسافری قشم نصب می شود.

مدیر کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص توسعه دریامحور اشاره کرد و گفت: وظیفه قانونی و تکلیف شرعی داریم در مسیر منویات معظم له پیرامون توسعه دریامحور و صیانت از دریا بعنوان یک موهبت الهی قدم برداشته و به گونه ای عمل کنیم که برکات آن برای مردم و ساحل نشینان ملموس باشد.

عفیفی پور در بخش پایانی اظهاراتش ضمن اشاره به سوابق سرپرست اداره بنادر و دریانوردی قشم و تجربیات وی در بخش های مختلف مدیریتی، از آقای آسیابان پور به عنوان یکی از مدیران باسابقه با تجربه های ارزشمند یاد کرد و بر لزوم استمرار سیاست های تدوین شده با انسجام بیشتر تاکید کرد.

 

"علیرضا نصری" فرماندار قشم نیز در این جلسه، نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را از ارزشمندترین نعمات خداوندی دانست و گفت: وجه تمایز کار در نظام مقدس جمهوری اسلامی با سایر نظامهای سیاسی دنیا، اخلاص در کار و رضایت پرودگار است.

 وی افزود: امروز که در مراسم تکریم و معارفه مدیران بنادر ودریانوردی قشم هستیم،  مدیری را بدرقه می کنیم که هم منشأ خدمات شایسته در منطقه بوده و هم اشراف بالا نسبت به موضوعات پیرامونی داشته است. علاوه بر این، بهره گیری از ظرفیت های نیروهای بومی منطقه باعث شده تا آقای موسوی به یک چهره مردمی و محبوب تبدیل شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قشم به توصیه حضرت امام خمینی (ره) در دیدار با استاندار کربلا اشاره کرد و گفت: در این دیدار امام راحل خطاب به استاندار کربلا توصیه کردند "آنگونه برای مردم کار کنید که وقتی رفتید، مردم برایتان عزا بگیرند "

 وی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای آقای آسیابان پور، توسعه دریا محور را در برنامه ششم توسعه را دارای  نقشی بی بدیل توصیف کرد و اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان را بعنوان موتور محرکه و پیشقراول در حوزه دریایی دانست.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم ضمن ابلاغ حکم مسئولیت "مرتضی آسیابان پوراز خدمات ۲۰ ساله سید باقر موسوی درجزیره قشم با اهدا لوح سپاس  تقدیر شد .

 

همچنین با ابلاغ حکم انتصاب، "علی زاهدیبعنوان نخستین مسؤول حراست اداره بنادر و دریانوردی  شهرستان قشم کار خود را آغاز کرد.

 

۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۴۵
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۵۰۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید